Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Warszawskiej

/ PGZ

  

Członek zarządu PGZ S.A. Robert Gut był gościem inauguracji nowego roku akademickiego PW. Uroczystość z udziałem studentów i wykładowców odbyła się w Dużej Auli Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w poniedziałek, 2 października 2017 roku.

Uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz powitaniem uczestników i przemówieniem Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta.

Polska Grupa Zbrojeniowa ściśle współpracuje z Politechniką Warszawską w wielu obszarach, m.in. przy realizacji Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych czy przy wspólnym projekcie finansowanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

Przemysł obronny, który mam zaszczyt reprezentować, ma być nośnikiem nowych technologii, a wzorowa współpraca Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Politechniką Warszawską w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, badań w obszarze obronności czy podwójnego przeznaczenia zmierza właśnie w tym kierunku. Chcemy, aby polska myśl technologiczna przyczyniła się do zwiększenia innowacyjności produkcji spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a tym samym do podniesienia bezpieczeństwa państwaskomentował Robert Gut, Członek Zarządu PGZ S.A.

Komunikat PGZ 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prognozy wzrostu dla Polski utrzymane

/ geralt/pixabay.com/CC0 Public Domain

  

"Agencja S&P Global Ratings utrzymała prognozy kluczowych wskaźników fiskalnych oraz dynamiki PKB Polski na lata 2019-2021" – wynika z raportu datowanego na 16 lipca. Analitycy S&P obniżyli natomiast oczekiwaną ścieżkę inflacji w Polsce.

Podobnie jak w kwietniu (ostatnie dostępne szacunki) S&P prognozuje, że Polska gospodarka będzie rozwijała się w latach 2019-2021 w tempie, odpowiednio, 3,5 proc., 3,0 proc. i 3,0 proc.

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych ma wynieść według S&P 2,5 proc. PKB w każdym z lat w okresie 2019-2021.

Wyraźnie obniżono natomiast ścieżkę inflacji, do 2,5 proc. średniorocznie w okresie 2019-21 r. z 3,5 proc., 3,0 proc. i 3,0 proc.

Agencja oceniła w najnowszym raporcie, że gospodarki Polski, Bułgarii, Słowenii oraz państw bałtyckich znajdują się w coraz bardziej dojrzałej fazie cyklu, jednak ich fundamenty „pozostają pozytywne”.

Choć napięta sytuacja na lokalnych rynkach pracy sugeruje nadchodzące spowolnienie, wciąż oczekujemy relatywnie mocnego wzrostu w latach 2018-2020 – napisano kontekście wyżej wspomnianych gospodarek.

Do głównych czynników ryzyka dla swoich projekcji S&P zaliczyła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: "przegrzewanie się" gospodarek, wzrost globalnych napięć handlowych i protekcjonizmu, odpływy kapitałowe, spadek napływu funduszy unijnych.

O rewizji prognoz wzrostu PKB i inflacji na 2018 r. dla Polski S&P poinformowała w raporcie z 5 lipca.

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's - na poziomie "A2". Rating Polski wg Fitch to "A-" (jeden poziom niżej niż Moody's). Perspektywy obu ocen są stabilne.

Agencja S&P ocenia Polskę na poziomie "BBB+", dwa poziomy w dół względem Moody's, z perspektywą pozytywną.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl