Minimum normalności i sprawiedliwości

Obowiązująca od wczoraj ustawa dezubekizacyjna przywraca minimum normalności i sprawiedliwości. Nie można bowiem godzić się na to, by członkowie komunistycznego aparatu terroru korzystali z nadzwyczajnych „apanaży”, które zapewniła im jeszcze komunistyczna władza.

Nie ma najmniejszego powodu, by stan ten przedłużać ponad miarę zamożności całego społeczeństwa. Regulacje dotyczące świadczeń emerytalnych i rentowych, zrównujące je dla byłych esbeków i ubeków ze średnią świadczenia wypłacanego przez ZUS, i tak nie obejmują wszelkich innych przywilejów, jakimi ci ludzie cieszyli się przez lata, tak w PRL-u, jak i w wolnej Polsce, niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Wysoka pensja czy, jak dziś, emerytura to w istocie dodatek do wielu innych przywilejów, takich jak dostęp do specjalnych sklepów, talony na dobra deficytowe, samochody, dostęp do specjalnych lecznic itd. Napisałem „minimum sprawiedliwości”, bo tych lat uprzywilejowania i tak im nikt nie zabiera, np. służbowych mieszkań, które zdążyli dawno temu wykupić na korzystnych warunkach. Im już lepiej było, teraz będzie tylko tak jak wszystkim.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Prezent dla starych esbeków

Zewsząd dobywa się rechot z wysokości salonów, że nic tak nie napędza „Klerowi” widzów jak jego krytyka. To, że Smarzowski sobie zarobi dodatkowe srebrniki, nie jest takim problemem jak to, że przekroczył kolejne granice przyzwoitości, przedstawiając duchowieństwo tak karykaturalnie, jak robili to z wrogami nazistowskimi i sowieckimi reżyserzy obu totalitarnych państw.

Ciekawe, że obraz Polski i Kościoła w „Klerze” łączy pedofilię z Solidarnością, a o funkcjonariuszach SB nie ma ani jednego złego słowa. Siedząc w warszawskim kinie, wśród dość podstarzałej widowni, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na sali siedzą ludzie, którzy 30 lat temu marzyli o nakręceniu takiej propagandy, ale im władze nie pozwalały. „Kler” jest jak prezent dla starych esbeków, bo skoro odebrano im emerytury, to na pocieszenie mają propagandę lepszą niż za najlepszych lat PRL.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl