Pokaźna sumka dla prawników reprezentujących HGW. Wszystko z kieszeni podatnika

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Dziennik "Fakt" ujawnił, że za pracę prawników, którzy reprezentują prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz Waltz, przed komisją weryfikacyjną, wypłacono już 100 tys. zł. Warszawski ratusz podtrzymuje zdanie, że wszelkie koszty wynikające z prac komisji winien ponosić podatnik.

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia stawiania się przed komisją weryfikacyjną. Niedawno Urząd Skarbowy zajął jej konto na kwotę 12 tys. zł – wszystko to jest konsekwencją ignorowania wezwań przed komisję. 

Jednak to nie wszystko.

Jeśli pani prezydent nie stawi się na posiedzeniu 5 października, tylko tego dnia grozi jej grzywna w wysokości 19 tysięcy złotych – cytuje dziennik "Fakt" członka komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastiana Kaletę.

Dziennik "Fakt" ustalił ponadto, że na renomowaną kancelarię prawniczą, która reprezentuje Gronkiewicz-Waltz przed komisją wydano już pokaźną kwotę – 100 tys. zł. Wszystko to, oczywiście, na koszt podatnika.

W rozmowie z portalem onet.pl rzecznik stołecznego ratusza tłumaczy, że obowiązkiem ratusza "jest zapewnienie najlepszej możliwej obsługi prawnej miasta, szczególnie jeżeli w grę wchodzi majątek warty setki milionów złotych".

Rocznie w mieście prowadzonych jest kilka tysięcy sądowych spraw, większość prowadzona przez biuro prawne, zwykle nie są to sprawy z zakresu kodeksu karnego. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie najlepszej możliwej obsługi prawnej miasta, szczególnie jeżeli w grę wchodzi majątek warty setki milionów złotych. Wynagrodzenie jest wypłacane za rzeczywiście wykonaną pracę, przed komisją, czy w ramach postępowań prokuratury, gdzie miasto występuje w roli pokrzywdzonego. Więc nie są to kwoty ryczałtowe – mówi.

Prawnicy, jak zresztą cały ratusz robią wielką pracę za komisję, dostarczają całą dokumentację, przygotowują dane i zestawienia. Na miejscu są również nasi pełnomocnicy, więc komisja ma pełną wiedzę o każdym postępowaniu reprywatyzacyjnym. Dlatego powoływanie na świadka pani prezydent jest zupełnie zbędne i jest zabiegiem wyłącznie politycznym. Sprawa, którą bada komisja dotyczy miasta, a nie osobiście pani prezydent – dodaje rzecznik prasowy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: "Fakt", onet.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzeczy protestujących już poza Sejmem

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

"Z Sejmu wyjechał samochód z rzeczami należącymi do osób protestujących" - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, Andrzej Grzegrzółka. Wyjaśnił, że bagaże zostaną przekazane osobie reprezentującej jedną z grup wspierających akcję.

Szef CIS poinformował na Twitterze, że z terenu Sejmu wyjechał samochód z rzeczami protestujących opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych. 

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych poinformowała, że po 40 dniach protest w Sejmie zostaje zawieszony. Jak dodała, decyzja została podjęta jednomyślnie. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane podczas konferencji prasowej o godzinie 14:30. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl