Uroczystości Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

/ PGZ

  

W środę, 27 września br. członkowie zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.: Adam Lesiński oraz Robert Gut wzięli udział w centralnych obchodach Dnia Państwa Podziemnego. Uroczystości odbyły się m.in. przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie, gdzie odczytano apel pamięci oraz złożono wieńce.

W uroczystościach z udziałem wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego oraz sekretarzy stanu w MON Bartosza Kownackiego i Michała Dworczyka uczestniczyli też przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kombatanci.

78 lat temu powołano do życia Służbę Zwycięstwu Polski, której zadaniem była walka z okupantem. Przekształcona w Związek Walki Zbrojnej, a następnie Armię Krajową, która wraz z rządem na uchodźstwie tworzyła Polskie Państwo Podziemne.

W 1944 r. w szeregach Armii Krajowej było niemal 400 tysięcy żołnierzy.

Komunikat PGZ

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Co czwarta rodzina gubi na wakacjach... dziecko

/ pixabay.com

  

Jedna czwarta włoskich rodzin gubi dziecko w czasie wakacji - wynika z sondażu odnotowanego przez media. Najczęściej dzieci gubią się na plaży, a średni czas poszukiwań wynosi 7 minut. Włosi są obok Hiszpanów w europejskiej czołówce w tej dziedzinie.

24 proc. rodzin z Włoch przyznało w sondażu, że w czasie wakacji z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat co najmniej raz zdarzyło im się ich szukać.

Według statystyk dzieci gubią się przede wszystkim na plaży, na basenie, w centrum handlowym, w parku rozrywki i w hotelu.

Na pytanie, w jaki sposób udało się odnaleźć dzieci, prawie trzy czwarte dorosłych odpowiedziało, że pomogli im w tym krewni oraz znajomi. Połowa poprosiła o pomoc obce osoby. 13 proc. wyjaśniło zaś, że zwróciło się do policji bądź personelu w miejscu, gdzie straciło dziecko z oczu.

Blisko połowa rodziców wyznała, że nie poprosiła sił porządkowych o pomoc ze wstydu.

Zauważa się, że zjawisko gubienia dzieci w zatłoczonych wakacyjnych miejscach jest tak powszechne, że na niektórych plażach we Włoszech uruchomiono specjalną usługę. Przez głośniki podawane są komunikaty o poszukiwaniu najmłodszych, którzy oddalili się od rodziców i opiekunów.

Dziennik "La Stampa" podał, że na jednej z plaż w Rimini tylko jednego dnia takich ogłoszeń było 28.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl