Uroczystości Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

/ PGZ

W środę, 27 września br. członkowie zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.: Adam Lesiński oraz Robert Gut wzięli udział w centralnych obchodach Dnia Państwa Podziemnego. Uroczystości odbyły się m.in. przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie, gdzie odczytano apel pamięci oraz złożono wieńce.

W uroczystościach z udziałem wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego oraz sekretarzy stanu w MON Bartosza Kownackiego i Michała Dworczyka uczestniczyli też przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kombatanci.

78 lat temu powołano do życia Służbę Zwycięstwu Polski, której zadaniem była walka z okupantem. Przekształcona w Związek Walki Zbrojnej, a następnie Armię Krajową, która wraz z rządem na uchodźstwie tworzyła Polskie Państwo Podziemne.

W 1944 r. w szeregach Armii Krajowej było niemal 400 tysięcy żołnierzy.

Komunikat PGZ

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Krajowa Rada PO w sieci, czyli mnóstwo śmiechu ze Schetyny i jego świty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś odbyła się Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. W jego składzie nie ma już Hanny Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Grzegorza Schetyny, a głównym tematem było obrażanie partii rządzącej i uparte powtarzanie, że PiS-owi trzeba odebrać władzę. Nie obyło się bez licznych wpadek, które wyłapali sprawnym okiem internauci.

Jak już informowaliśmy, na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej w centralnym miejscu pojawiła się flaga Unii Europejskiej, a tuż obok flaga biało-czerwona, w niczym nie przypominająca flagi Polski. 

Internauci są zgodni co do tego, że jest to flaga "ten kraju".

Wpadkę zaliczył lider Platformy Grzegorz Schetyna, który na posiedzenie przyszedł w dziwnym makijażu i opluł się podczas przemówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

Chociaż niektórzy twierdzą, że to nie ślina a piana.

Internauci skomentowali również nowy zarząd Platformy.

A całą dzisiejszą Radę Krajową PO można podsumować tak:

Tymczasem Kinga Gajewska z PO chce "zacisnąć" współpracę zjednoczonej opozycji.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl