Jaki mówi wprost o sprawie Marszałkowskiej 43: To wielka gehenna ludzi, którą przerwała Komisja

Patryk Jaki / screen Telewizja Republika

redakcja

Kontakt z autorem

- Najpierw wyremontowano kamienicę za 2 mln złotych publicznych pieniędzy, by potem oddać ją osobom zgłaszającym roszczenia. To coś kuriozalnego. Mieszkańcom tymczasem nie pozwalano na wykup mieszkań od 1998 r. - powiedział Telewizji Republika Patryk Jaki, komentując sprawę nieruchomości przy Marszałkowskiej 43, która dziś decyzją Komisji Weryfikacyjnej wróciła do Skarbu Państwa.

Dziś Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję o natychmiastowym zwrocie miastu nieruchomości przy Marszałkowskiej 43. Zdaniem Komisji, decyzję zwrotową podjęto z "rażącym naruszeniem prawa". Patryk Jaki, przewodniczący Komisji, w rozmowie z Telewizją Republika uznał, że powodem tego był fakt, że decyzję zwrotową wydała osoba nieuprawniona, powiązana rodzinnie z kolejnym właścicielem nieruchomości. Wiceminister zaznaczył, że powodem unieważnienia decyzji zwrotowej była także cena, jaką osoby zgłaszające roszczenia weszły w posiadanie gruntu przy Marszałkowskiej.

- Za grunt państwo zapłacili 2 razy po 2000 złotych, a ten grunt w opinii biegłych jest wart 7 mln zł. Kto z nas nie chciałby robić takiego interesu?

- powiedział Jaki.

- Najpierw wyremontowano kamienicę za 2 mln złotych publicznych pieniędzy, by potem oddać ją osobom zgłaszającym roszczenia. To coś kuriozalnego. Mieszkańcom nie pozwalano na wykup mieszkań od 1998 r. Możemy mówić tu też o skutkach rażąco sprzecznych z interesem społecznym, o traktowaniu lokatorów, podnoszeniu im czynszu, wypowiadaniu umów najmu - to jedna wielka gehenna ludzi, którą komisja szczęśliwie przerwała

- dodał przewodniczący Komisji.

Patryk Jaki podkreślił, że sprawa pokazuje szereg błędów ze strony instytucji państwowych, dodając, że "państwo oddawało w ręce handlarzy roszczeniami kamienice warte miliony złotych. 

- Komisja odzyskuje te nieruchomości dla skarbu państwa, wróciło tam już ok. pół miliarda złotych. Tam gdzie można, naprawiamy też skutki społeczne

- powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Dziś po raz kolejny na rozprawie nie pojawiła się prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- To jest dziwne. My zwracamy prezydent majątek do jej dyspozycji, a ona zachowuje się, jakby tego nie chciała, jakby stawała po stronie handlarzy roszczeń

- skomentował sprawę Jaki.

 

Źródło: Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Franciszek o św. Janie Pawle II: Papież-misjonarz

/ ACKI/pixabay.com

Ojciec Święty, mówiąc o przypadającym w niedzielę Światowym Dniu Misyjnym, wspomniał również św. Jana Pawła II. 

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał najpierw beatyfikowanych w Barcelonie 109 męczenników klaretynów, zamordowanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Prosił, aby ich bohaterski przykład i wstawiennictwo wspierały chrześcijan, którzy także w naszych czasach, w różnych częściach świata, cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań.

Przypomniał również obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny zachęcając, aby misje przeżywać w radości, świadcząc w swoich środowiskach o Ewangelii. Wezwał także do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa tam, gdzie go jeszcze nie znają.

Powiedział też o ogłoszeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., aby wzmocnić zapał działalności misyjnej Kościoła. 

Przypomniał także św. Jana Pawła II, w dniu, w którym przypada jego liturgiczne święto i jego wstawiennictwu powierzył misję Kościoła w świecie, nazywając go papieżem-misjonarzem.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl