Jaki mówi wprost o sprawie Marszałkowskiej 43: To wielka gehenna ludzi, którą przerwała Komisja

Patryk Jaki / screen Telewizja Republika

- Najpierw wyremontowano kamienicę za 2 mln złotych publicznych pieniędzy, by potem oddać ją osobom zgłaszającym roszczenia. To coś kuriozalnego. Mieszkańcom tymczasem nie pozwalano na wykup mieszkań od 1998 r. - powiedział Telewizji Republika Patryk Jaki, komentując sprawę nieruchomości przy Marszałkowskiej 43, która dziś decyzją Komisji Weryfikacyjnej wróciła do Skarbu Państwa.

Dziś Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję o natychmiastowym zwrocie miastu nieruchomości przy Marszałkowskiej 43. Zdaniem Komisji, decyzję zwrotową podjęto z "rażącym naruszeniem prawa". Patryk Jaki, przewodniczący Komisji, w rozmowie z Telewizją Republika uznał, że powodem tego był fakt, że decyzję zwrotową wydała osoba nieuprawniona, powiązana rodzinnie z kolejnym właścicielem nieruchomości. Wiceminister zaznaczył, że powodem unieważnienia decyzji zwrotowej była także cena, jaką osoby zgłaszające roszczenia weszły w posiadanie gruntu przy Marszałkowskiej.

- Za grunt państwo zapłacili 2 razy po 2000 złotych, a ten grunt w opinii biegłych jest wart 7 mln zł. Kto z nas nie chciałby robić takiego interesu?

- powiedział Jaki.

- Najpierw wyremontowano kamienicę za 2 mln złotych publicznych pieniędzy, by potem oddać ją osobom zgłaszającym roszczenia. To coś kuriozalnego. Mieszkańcom nie pozwalano na wykup mieszkań od 1998 r. Możemy mówić tu też o skutkach rażąco sprzecznych z interesem społecznym, o traktowaniu lokatorów, podnoszeniu im czynszu, wypowiadaniu umów najmu - to jedna wielka gehenna ludzi, którą komisja szczęśliwie przerwała

- dodał przewodniczący Komisji.

Patryk Jaki podkreślił, że sprawa pokazuje szereg błędów ze strony instytucji państwowych, dodając, że "państwo oddawało w ręce handlarzy roszczeniami kamienice warte miliony złotych. 

- Komisja odzyskuje te nieruchomości dla skarbu państwa, wróciło tam już ok. pół miliarda złotych. Tam gdzie można, naprawiamy też skutki społeczne

- powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Dziś po raz kolejny na rozprawie nie pojawiła się prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- To jest dziwne. My zwracamy prezydent majątek do jej dyspozycji, a ona zachowuje się, jakby tego nie chciała, jakby stawała po stronie handlarzy roszczeń

- skomentował sprawę Jaki.

 

Źródło: Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKW Kosowo z nową bazą

/ mat. 6. BPD / http://6bpd.wp.mil.pl/pl/1_283.html

Żołnierze kompanii manewrowej XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (Kosovo Forces) w dniach 14-15 stycznia przemieścili się do bazy Camp Nothing Hill — podaje 6. Brygada Powietrznodesantowa.

Żołnierze, którzy od listopada 2017 r. stacjonowali w bazie Camp Marchall de Lattre de Tassigny w Novo Selo, przegrupowali się na północ Republiki Kosowa, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy będą wykonywać zadania mandatowe. Po przemieszczeniu i zakwaterowaniu żołnierze przystąpili do zorganizowania systemu obrony i ochrony, a także do przygotowania miejsc pracy, zgodnie ze strukturą organizacyjną — czytamy na portalu. 

 

Wojskowi kompanii manewrowej w dalszym ciągu realizować będą zadania mandatowe, polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych na rzecz wsparcia pokoju i stabilizacji sytuacji w regionie. Główne zadania jakie czekają kompanie manewrową, to przede wszystkim patrole w rejonie odpowiedzialności oraz kontrola strefy granicznej pomiędzy Kosowem a Serbią, jak również organizowanie posterunków w celu kontroli ruchu i zapewnienia swobody przemieszczania (ang. Freedom of Movement) — informuje oficjalny portal 6. Brygady Powietrznodesantowej. 

Źródło: 6. BPD / PKW Kosowo

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl