Nie trzeba słów. Ta reakcja pokrzywdzonych w wyniku reprywatyzacji mówi wszystko – WIDEO

/ TVP Info/print screen

Dziś Komisja Weryfikacyjna zajmująca się aferą reprywatyzacyjną w Warszawie podjęła decyzję o natychmiastowym zwrocie miastu kamienicy przy Marszałkowskiej 43. Reakcja pokrzywdzonych przez dziką reprywatyzację lokatorów budynku była bezcenna – to trzeba zobaczyć!

Marszałkowska 43 to druga nieruchomość z lokatorami, którą zajmowała się Komisja. Zadecydowano, że w 2010 r. budynek przeszedł w ręce prywatne z "rażącym naruszeniem prawa" i w związku z tym zostanie on zwrócony miastu w trybie natychmiastowym. Decyzja Komisji ogromnie ucieszyła pokrzywdzonych przez dziką reprywatyzację lokatorów kamienicy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja uchyliła decyzję władz Warszawy

Szczęście ludzi, którzy przeżywali koszmar reprywatyzacji, jest dla mnie sensem działalności publicznej 
– skomentował reakcję lokatorów przewodniczący komisji, wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.

Marszałkowska 43 to piąta nieruchomość wobec której Komisja uchyliła decyzję reprywatyzacyjną podjętą przez władze Warszawy.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym wiceszefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl