Nie trzeba słów. Ta reakcja pokrzywdzonych w wyniku reprywatyzacji mówi wszystko – WIDEO

/ TVP Info/print screen

redakcja

Kontakt z autorem

Dziś Komisja Weryfikacyjna zajmująca się aferą reprywatyzacyjną w Warszawie podjęła decyzję o natychmiastowym zwrocie miastu kamienicy przy Marszałkowskiej 43. Reakcja pokrzywdzonych przez dziką reprywatyzację lokatorów budynku była bezcenna – to trzeba zobaczyć!

Marszałkowska 43 to druga nieruchomość z lokatorami, którą zajmowała się Komisja. Zadecydowano, że w 2010 r. budynek przeszedł w ręce prywatne z "rażącym naruszeniem prawa" i w związku z tym zostanie on zwrócony miastu w trybie natychmiastowym. Decyzja Komisji ogromnie ucieszyła pokrzywdzonych przez dziką reprywatyzację lokatorów kamienicy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja uchyliła decyzję władz Warszawy

Szczęście ludzi, którzy przeżywali koszmar reprywatyzacji, jest dla mnie sensem działalności publicznej 
– skomentował reakcję lokatorów przewodniczący komisji, wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.

Marszałkowska 43 to piąta nieruchomość wobec której Komisja uchyliła decyzję reprywatyzacyjną podjętą przez władze Warszawy.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Wypadek przy budowie warszawskiego metra.…

Wypadek przy budowie warszawskiego metra.…

Kompromitujący błąd sędziego. Konieczny…

Kompromitujący błąd sędziego. Konieczny…

5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski -…

5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski -…

Papież: trochę się bałem dziennikarzy

Papież: trochę się bałem dziennikarzy

Kiedy decyzja dotycząca atomu w Polsce?…

Kiedy decyzja dotycząca atomu w Polsce?…

Wypadek przy budowie warszawskiego metra. Tragiczny finał poszukiwań operatora koparki

/ flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Wczoraj wieczorem doszło do wypadku na budowie drugiej linii metra w Warszawie. Operator koparki pracujący na głębokości około 15 metrów został przysypany ziemią. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Mężczyzny przysypanego zwałem ziemi poszukiwała specjalna grupa ratunkowa straży pożarnej. Choć strażacy dość szybko dotarli do zasypanego operatora koparki, to jednak 60-latek już nie żył.

Do wypadku doszło w pobliżu planowanej stacji Księcia Janusza na Woli. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

- To był nieszczęśliwy wypadek. Niestety, ale takie rzeczy mogą wydarzyć się na każdej budowie

- powiedział w rozmowie z portalem rmf24.pl Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy odcinka drugiej linii metra.

Źródło: rmf24.pl, warszawa.naszemiasto.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Dziś ważne spotkanie ws. reformy sądów. "Mam nadzieję, że pan prezydent spełni zobowiązanie"

/ Krzysztof Sitkowski/KPRP

- Mam nadzieję, że pan prezydent spełni zobowiązanie, jakie składał w czasie kampanii wyborczej, dotyczące dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości - zaznaczył dzisiaj szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W jego ocenie prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS "wymagały korekty". Dzisiaj zaplanowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W ocenie szefa MSWiA dziś wymiar sprawiedliwości jest "chory". Przypominał, że program PiS zakłada "dogłębną zmianę" w sądownictwie. Z kolei projekt reformy sądów przedstawiony przez Andrzeja Dudę, zdaniem Błaszczaka, wymagał korekty.

Minister przypomniał wynik wyborów i podkreślił, że to mniejszość parlamentarna nie chce zmian w wymiarze sprawiedliwości i dąży do tego, "żeby było tak, jak było".

"I tu jest sprzeczność" - wskazał.

Przekonywał, że w demokracji to naród wybiera swoich reprezentantów, którzy po wyborach realizują swój program.

"Zdecydujmy się, czy chcemy zmian w wymiarze sprawiedliwości, PiS takich zmian chce, my dążymy do tego, żeby uzdrowić tę chorą sytuację. Czy też zależy nam na tym, żeby było tak, jak było. To jest sprawa zasadnicza" - mówił minister.

W piątek w Belwederze odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Tematem spotkania będą poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Prezydent ma przedstawić swoją opinię w tej sprawie.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl