Klucze do Amber Gold

Jacek Rostowski i Andrzej Parafianowicz to dwie osoby, których zeznania mogą bardzo wiele wnieść do prac sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Pierwszy z panów za rządów PO-PSL był wicepremierem i ministrem finansów. Drugi zaś generalnym inspektorem informacji finansowej oraz wiceministrem finansów nadzorującym służby skarbowe. To właśnie te instytucje, podległe resortowi kierowanemu przez Rostowskiego, a nadzorowane bezpośrednio przez Parafianowicza, w walce z Amber Gold poległy na całej linii. I trzeba wielkiej naiwności, by uwierzyć tu w przypadek. Czy Marcin P. miał wpływ na działania tych zależnych od obu panów służb? Jednak nie to pytanie jest najważniejsze. Być może podczas ich przesłuchań zostanie ujawnionych kilka sekretów, które determinowały w znacznie szerszym zakresie działania obu tych urzędników w Ministerstwie Finansów.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze opinie
Franciszek o gender

Franciszek o gender

Jak selekcjonować kadry

Jak selekcjonować kadry

Ludzkie pochodnie

Ludzkie pochodnie

Warto grać twardo

Warto grać twardo

Tarcza antyrakietowa to priorytet

Tarcza antyrakietowa to priorytet

Franciszek o gender

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że istnieje dwóch papieży Franciszków. Prawdziwy i ten kreowany w mediach obu stron wojny kultur.

A każda z nich bierze z jego wypowiedzi to, co jej pasuje. Światopoglądowej lewicy np. pasują słowa o uchodźcach, a światopoglądowej prawicy... właściwie już prawie nic nie pasuje. Nastała swego rodzaju moda na krytykowanie i lekceważenie papieża. Nie dziwi zatem, że poza paroma wzmiankami w sprawie wypowiedzi Franciszka w Papieskiej Akademii Życia zaległa cisza. „Utopia »rodzaju nijakiego« pozbawia z czasem tak godności ludzkiej, jej seksualnie różnego ukształtowania, jak i zdolności osobistej do przekazywania życia. Biologiczna i psychiczna manipulacja różnicą płci, które technologia biomedyczna pozwala postrzegać jako kwestię całkowicie otwartą na wolność wyboru […] grozi zniszczeniem źródła energii, jaka zasila przymierze mężczyzny i kobiety, czyniąc je twórczym i płodnym” – powiedział m.in. papież. Słowa niby mocne, ale z drugiej strony to po prostu nauka Kościoła na temat życia, rodziny i płci. Jakoś nikt się nie kwapi, by do nich się odnieść. Bo musiałby zaprzeczyć kreowanemu przez siebie wizerunkowi papieża.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl