Tak HGW szasta publiczną kasą. Oto do kogo pieniądze z ratusza płyną szerokim strumieniem

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Od Hanny Gronkiewicz-Waltz trudno było wyegzekwować kary, które nałożyła na nią komisja ds. afery reprywatyzacyjnej. W końcu konto prezydent Warszawy musiał zająć Urząd Skarbowy. HGW od razu zapowiedziała, że wniesie skargę na działania skarbówki. Walczy, bo chodzi o jej prywatną kasę, jednak jeśli chodzi o pieniądze publiczne, to tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. W tym przypadku z płaceniem problemów nie ma.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że od 6 lutego do 4 lipca tego roku warszawski ratusz zapłacił kancelariom adwokackim – chodzi o kancelarię Bartosza Przeciechowskiego oraz kancelarię Pociej, Dubois, Kosińska-Kozak całkiem sporą kwotę. W sumie uzbierało się tego ponad 386 tysięcy złotych!

CZYTAJ WIĘCEJ: Ta kwota robi wrażenie! Tyle HGW zapłaciła kancelariom ws. reprywatyzacji

I na tym Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza kończyć. Właśnie ujawniono, że warszawski ratusz przelał na konto kancelarii adwokackiej kolejne pieniądze – okrągłe sto tysięcy złotych za reprezentację prezydent Warszawy w sprawach dotyczących reprywatyzacji.

Przypominamy, że niedawno Gronkiewicz-Waltz odniosła się do zastrzeżeń przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, że w jej imieniu, na rozprawach stawiają się profesjonalni prawnicy, którzy nie są zatrudnieni przez ratusz. Zaznaczyła wówczas, że biuro prawne urzędu miasta „jest bardzo skromne” i liczy 44 radców prawnych. – Tylko do trudnych spraw wynajmujemy prawników z zewnątrz – zastrzegła Gronkiewicz-Waltz. Według niej „byłoby niefrasobliwością, gdyby tego nie robili”. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukarano HGW, a ona nadal swoje. Atakuje i mówi co zamierza dalej robić

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Franciszek o św. Janie Pawle II: Papież-misjonarz

/ ACKI/pixabay.com

Ojciec Święty, mówiąc o przypadającym w niedzielę Światowym Dniu Misyjnym, wspomniał również św. Jana Pawła II. 

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał najpierw beatyfikowanych w Barcelonie 109 męczenników klaretynów, zamordowanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Prosił, aby ich bohaterski przykład i wstawiennictwo wspierały chrześcijan, którzy także w naszych czasach, w różnych częściach świata, cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań.

Przypomniał również obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny zachęcając, aby misje przeżywać w radości, świadcząc w swoich środowiskach o Ewangelii. Wezwał także do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa tam, gdzie go jeszcze nie znają.

Powiedział też o ogłoszeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., aby wzmocnić zapał działalności misyjnej Kościoła. 

Przypomniał także św. Jana Pawła II, w dniu, w którym przypada jego liturgiczne święto i jego wstawiennictwu powierzył misję Kościoła w świecie, nazywając go papieżem-misjonarzem.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl