Tak HGW szasta publiczną kasą. Oto do kogo pieniądze z ratusza płyną szerokim strumieniem

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Od Hanny Gronkiewicz-Waltz trudno było wyegzekwować kary, które nałożyła na nią komisja ds. afery reprywatyzacyjnej. W końcu konto prezydent Warszawy musiał zająć Urząd Skarbowy. HGW od razu zapowiedziała, że wniesie skargę na działania skarbówki. Walczy, bo chodzi o jej prywatną kasę, jednak jeśli chodzi o pieniądze publiczne, to tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. W tym przypadku z płaceniem problemów nie ma.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że od 6 lutego do 4 lipca tego roku warszawski ratusz zapłacił kancelariom adwokackim – chodzi o kancelarię Bartosza Przeciechowskiego oraz kancelarię Pociej, Dubois, Kosińska-Kozak całkiem sporą kwotę. W sumie uzbierało się tego ponad 386 tysięcy złotych!

CZYTAJ WIĘCEJ: Ta kwota robi wrażenie! Tyle HGW zapłaciła kancelariom ws. reprywatyzacji

I na tym Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza kończyć. Właśnie ujawniono, że warszawski ratusz przelał na konto kancelarii adwokackiej kolejne pieniądze – okrągłe sto tysięcy złotych za reprezentację prezydent Warszawy w sprawach dotyczących reprywatyzacji.

Przypominamy, że niedawno Gronkiewicz-Waltz odniosła się do zastrzeżeń przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, że w jej imieniu, na rozprawach stawiają się profesjonalni prawnicy, którzy nie są zatrudnieni przez ratusz. Zaznaczyła wówczas, że biuro prawne urzędu miasta „jest bardzo skromne” i liczy 44 radców prawnych. – Tylko do trudnych spraw wynajmujemy prawników z zewnątrz – zastrzegła Gronkiewicz-Waltz. Według niej „byłoby niefrasobliwością, gdyby tego nie robili”. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukarano HGW, a ona nadal swoje. Atakuje i mówi co zamierza dalej robić

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKW Kosowo z nową bazą

/ mat. 6. BPD / http://6bpd.wp.mil.pl/pl/1_283.html

Żołnierze kompanii manewrowej XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (Kosovo Forces) w dniach 14-15 stycznia przemieścili się do bazy Camp Nothing Hill — podaje 6. Brygada Powietrznodesantowa.

Żołnierze, którzy od listopada 2017 r. stacjonowali w bazie Camp Marchall de Lattre de Tassigny w Novo Selo, przegrupowali się na północ Republiki Kosowa, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy będą wykonywać zadania mandatowe. Po przemieszczeniu i zakwaterowaniu żołnierze przystąpili do zorganizowania systemu obrony i ochrony, a także do przygotowania miejsc pracy, zgodnie ze strukturą organizacyjną — czytamy na portalu. 

 

Wojskowi kompanii manewrowej w dalszym ciągu realizować będą zadania mandatowe, polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych na rzecz wsparcia pokoju i stabilizacji sytuacji w regionie. Główne zadania jakie czekają kompanie manewrową, to przede wszystkim patrole w rejonie odpowiedzialności oraz kontrola strefy granicznej pomiędzy Kosowem a Serbią, jak również organizowanie posterunków w celu kontroli ruchu i zapewnienia swobody przemieszczania (ang. Freedom of Movement) — informuje oficjalny portal 6. Brygady Powietrznodesantowej. 

Źródło: 6. BPD / PKW Kosowo

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl