„Wygraliśmy, ale nie daje się nam decydować o zmianach”

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Mimo że wygraliśmy wybory, to odbiera nam się prawo do decydowania o tym, w jakim kierunku mają pójść zmiany i kto miałby o nich decydować – powiedziała dziś w „Minęła 20” w TVP Info rzecznik PiS Beata Mazurek.

My dzisiaj jesteśmy trochę w takiej sytuacji, że mimo tego, że wygraliśmy wybory, to niejako odbiera nam się prawo do decydowania o tym, w jakim kierunku mają pójść zmiany i kto miałby decydować o tych zmianach. W poprzednich latach, w zasadzie od 1989 roku nigdy nie było takiej sytuacji, że ktoś kwestionował wybór izby parlamentarnej, który był dokonywany w oparciu o większość

– powiedziała Mazurek.

Rzeczniczka PiS mówiła również o przedstawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę projektach ustaw o SN i KRS.

Tak naprawdę czekamy na to, co zobaczymy jutro, bo dzisiaj poznaliśmy kilka aspektów, o których mówił prezydent, ale nie znamy szczegółów

– stwierdziła Mazurek. Jak dodała, diabeł tkwi w szczegółach, a przedstawione dzisiaj propozycje otwierają drogę do dyskusji.

Nie wykluczamy przedłożenia poprawek

– mówiła dalej Mazurek, dodając zarazem, że dzisiaj jest za wcześnie, by mówić o szczegółach i czy te poprawki w ogóle będą. 

Będziemy je analizować

– dodała.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Systemu Patriot niebawem w Polsce. Wkrótce porozumienie z USA

/ Wikimedia Commons/U.S. Army

"Polska i USA mają w przyszłym tygodniu uzgodnić sprzedaż Warszawie systemu obrony przeciwrakietowej Patriot" - informuje Reuters, powołując się na trzy anonimowe źródła.

Agencja odnotowuje, że Polska zapowiadała przeznaczenie na ten projekt ok. 7,6 mld dolarów, ale źródła twierdzą, że umowa, która ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu, będzie opiewać na nie więcej niż 5,5 mld dolarów.

Porozumienie ma zostać podpisane 28 marca – cytuje Reuters "źródło bliskie ministerstwu obrony" i dodaje, że potwierdziły to dwa inne źródła zaznajomione ze sprawą.

Reuters odnotowuje, że polski resort obrony nie odpowiedział na jego prośbę o komentarz; agencja zwraca uwagę, że w końcu stycznia minister obrony Mariusz Błaszczak mówił, że oczekuje podpisania porozumienia do końca pierwszego kwartału br.

Reuters pisze też, że porozumienie w sprawie sprzedaży Patriotów Polsce zaaprobowane w listopadzie przez Departament Stanu USA opiewało na sumę do 10,5 mld dolarów. Jednak "dwa źródła" powiedziały Reutersowi, że Polska otrzymała "inne opcje z innymi indywidualnymi komponentami i innymi scenariuszami offsetu". Źródła oszacowały te opcje na 4,5-5,5 mld dolarów, ale zaznaczyły, że negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl