Arkadiusz Milik już po operacji

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Operacja kolana Arkadiusza Milika udała się i przebiegła bez problemów - oświadczył profesor Pier Paolo Mariani z rzymskiej kliniki, który przeprowadził w poniedziałek zabieg po kontuzji, jakiej doznał piłkarz Napoli. To drugie kolano, które zoperował Milikowi.

- Uraz kolana był tym razem większy i to mimo, że piłkarz sam odniósł kontuzję - dodał włoski ortopeda, który wydał oświadczenie po operacji trwającej godzinę w renomowanej klinice Villa Stuart w Wiecznym Mieście.

Media przytaczają też wypowiedź profesora Alfonso De Nicoli, szefa zespołu medycznego klubu Napoli, który pytany o czas rehabilitacji polskiego piłkarza, odparł, że będzie zbliżony do długości pauzy po zeszłorocznej kontuzji i operacji lewego kolana. To zaś znaczy, jak zauważają media, że przerwa potrwa kilka miesięcy.

- Będziemy musieli być bardziej ostrożni - przyznał De Nicola. Lekarz zapewnił: - Będziemy konsultować się z profesorem Marianim i nie będziemy ryzykować. To młody piłkarz i musi być być leczony jak najlepiej, by uniknąć niebezpiecznych nawrotów - dodał De Nicola. Przyznał, że po kontuzji drugiego kolana polskiemu zawodnikowi "trochę świat się zawalił". - Także poprzednim razem był zaniepokojony, ale my we Włoszech przywracamy formę piłkarzom. Gdzie indziej nie zawsze tak jest - stwierdził lekarz cytowany przez portal Tutto Napoli.

Wcześniej klub Napoli ogłosił w komunikacie, że operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Dodano, że uraz był "złożony". "Kolano zostało wzmocnione"- poinformowało Napoli.

Profesor Mariani w październiku zeszłego roku przeprowadził zabieg lewego kolana Milika po tym, gdy zerwał więzadła krzyżowe. Teraz podobnego urazu zawodnik Napoli doznał w prawej nodze.

Włoskie media twierdzą, że polski piłkarz będzie pauzował od 4 do 6 miesięcy. "La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że pauza potrwa co najmniej do końca lutego przyszłego roku. Przed rokiem - po urazie, jakiego nabawił się w trakcie spotkania kwalifikacji mistrzostw świata z Danią (3:2) w Warszawie - pauzował cztery miesiące. Media zapowiadają, że we wtorek piłkarz rozpocznie fizjoterapię, a w czwartek opuści klinikę.

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Sprostali nadludzkiej próbie charakteru”. List prezydenta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

/ prezydent.pl

"Markowa - wieś rodzinna Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci, a zarazem miejsce wspólne ich kaźni oraz ukrywanych przez nich ośmiorga Żydów, to miejsce o wyjątkowej symbolice i znaczeniu dla historii najnowszej naszej ojczyzny" – napisał w liście z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, prezydent Andrzej Duda.

List prezydenta odczytała w Markowej szefowa jego kancelarii, Halina Szymańska. W tej podkarpackiej wsi odbywają się wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Andrzej Duda podkreślił w liście, że Markowa to również ważne miejsce upowszechniania wiedzy o dziejach Polski, za sprawą działającego tutaj Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Dzięki tej instytucji, w której otwarciu przed dwoma laty miałem zaszczyt uczestniczyć, ten do niedawna niemal zapomniany rozdział wspólnych dziejów Polaków i Żydów jest dzisiaj odkrywany na nowo – napisał.

Zdaniem prezydenta Dudy godne upamiętnienie ofiar niemieckich zbrodni oraz „ukazywanie światu prawdy” o solidarności i pomocy, jaką okazywali obywatele państwa polskiego w czasie II wojny światowej to „nasz, współczesnych Polaków, obywatelski i moralny obowiązek i powinność dziejowa względem minionych pokoleń”.

Jestem głęboko przekonany, że tym celom służyć odtąd będzie nowe święto państwowe, które w tym szczególnym dniu obchodzimy po raz pierwszy – dodał.

W liście prezydent przypomniał, że wystąpił z inicjatywą ustanowienia takiego święta już w 2017 roku, w 75. rocznicę powstania "Żegoty" przy Delegaturze Rządu RP na Kraj.

Cieszę się, że spotkała się (inicjatywa) ze zrozumieniem i poparciem Sejmu, i Senatu. Zależy mi na tym, aby dzisiejsze święto stało się inspiracją dla społeczności lokalnych w całej Polsce do upamiętniania rodaków, którzy przeciwstawili się terrorowi Rzeszy i ryzykując życie własne i swoich rodzin nieśli pomoc eksterminowanym Żydom – napisał Andrzej Duda.

W tej najciemniejszej godzinie naszych dziejów sprostali nadludzkiej próbie charakteru, prawości, odwagi, humanitaryzmu. I dlatego Polacy ratujący Żydów są naszymi bohaterami narodowymi czasów II wojny światowej na równi z żołnierzami Armii Krajowej – podkreślił prezydent.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl