Berlin: Tłumy protestujących pod lokalem, w którym świętuje AfD

/ Twitter.com/@FuocoSavinelli

  

Pod lokalem Traffic Club na Alexanderplatz w Berlinie, gdzie swój wynik wyborczy świętuje partia Alternatywa dla Niemiec zbierają się setki przeciwników ugrupowania. "Die Welt" pisze, że duża część z nich to aktywiści Antify. Według sondaży, w dzisiejszych wyborach do Bundestagu AfD zdobyło nawet 13,5% głosów.

Alternatywa dla Niemiec ma powody do świętowania. Partia, która w poprzednich wyborach nie przekroczyła nawet progu wyborczego, w tym roku okazała się trzecią siłą na arenie politycznej. Według sondaży exit polls, AfD mogła uzyskać poparcie na poziomie nawet 13,5%, co przekracza wcześniejsze, przedwyborcze szacunki. Antyimigranckie i nacjonalistyczne ugrupowanie było przed wyborami obiektem ataków ze strony innych sił politycznych w Niemczech.

Dziś, już od godziny 18.00, czyli od momentu zakończenia głosowania, pod Traffic Club na Alexanderplatz zaczęły zbierać się grupy protestujących, przeciwników Alternatywy dla Niemiec. To właśnie w tym lokalu partia zorganizowała swoje powyborcze party. Na Alexanderplatz zebrało się około 1000 osób. Wykrzykiwano pod adresem ugrupowania hasła: "nazistowskie świnie", "rasistowska banda". Według "Die Welt", duża część protestujących to aktywiści Antify.

Podczas protestu doszło do przepychanek z policją.

Demonstracje przeciwko AfD odbywają się dziś także w innych miastach Niemiec, m.in. w Kolonii, gdzie zebrało się ok. 400 protestujących. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: welt.de, wp.pl, Twitter

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl