Berlin: Tłumy protestujących pod lokalem, w którym świętuje AfD

/ Twitter.com/@FuocoSavinelli

Pod lokalem Traffic Club na Alexanderplatz w Berlinie, gdzie swój wynik wyborczy świętuje partia Alternatywa dla Niemiec zbierają się setki przeciwników ugrupowania. "Die Welt" pisze, że duża część z nich to aktywiści Antify. Według sondaży, w dzisiejszych wyborach do Bundestagu AfD zdobyło nawet 13,5% głosów.

Alternatywa dla Niemiec ma powody do świętowania. Partia, która w poprzednich wyborach nie przekroczyła nawet progu wyborczego, w tym roku okazała się trzecią siłą na arenie politycznej. Według sondaży exit polls, AfD mogła uzyskać poparcie na poziomie nawet 13,5%, co przekracza wcześniejsze, przedwyborcze szacunki. Antyimigranckie i nacjonalistyczne ugrupowanie było przed wyborami obiektem ataków ze strony innych sił politycznych w Niemczech.

Dziś, już od godziny 18.00, czyli od momentu zakończenia głosowania, pod Traffic Club na Alexanderplatz zaczęły zbierać się grupy protestujących, przeciwników Alternatywy dla Niemiec. To właśnie w tym lokalu partia zorganizowała swoje powyborcze party. Na Alexanderplatz zebrało się około 1000 osób. Wykrzykiwano pod adresem ugrupowania hasła: "nazistowskie świnie", "rasistowska banda". Według "Die Welt", duża część protestujących to aktywiści Antify.

Podczas protestu doszło do przepychanek z policją.

Demonstracje przeciwko AfD odbywają się dziś także w innych miastach Niemiec, m.in. w Kolonii, gdzie zebrało się ok. 400 protestujących. 

Źródło: welt.de, wp.pl, Twitter

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

"Pitbull. Ostatni pies": Romantyzm służby dochodzeniowej

/ fot. Maciej Hachlica/Krzysztof Wiktor, Ent One Investments/mat.pras.

Władysław Pasikowski, wciąż porównywany z Patrykiem Vegą, jest jednak tradycjonalistą kina kryminalnego. Dorociński tą rolą daje powód, by kochać go jeszcze bardziej. A Doda zamiast zdolności aktorskich pokazuje jedynie dekolt. „Pitbull. Ostatni pies” w kinach.

Gdy Soczek z wydziału terroru zostaje zamordowany, rozpoczyna się trudne śledztwo. Despero (Marcin Dorociński) postanawia wniknąć w struktury gangsterów i znaleźć sprawców zabójstwa. Równolegle zbliża się walka pruszkowa z wołominem, a do gry wchodzi wdowa bandyty Mira (Dorota Rabczewska). Krew, podobnie jak ciepła wódka, leje się strumieniami. Policjanci próbują przeżyć bandytów, a walka o sprawiedliwość toczy się w brudnej grze bez zasad. Romantyzm służby dochodzeniowej wygrywa z fajerwerkami Patryka Vegi. Pasikowski, utożsamiając się z twardzielami ze swojego filmu, nie zawodzi. A dla obsadzenia niepotrafiącej grać Dody lepiej nie szukać tłumaczenia.

ZWIASTUN:


 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl