Tysiące rezerwacji na wystawę Caravaggia

By Caravaggio - The Yorck Project: 10.000 Meisterwerke der Malerei. DVD-ROM, 2002. ISBN 3936122202. Distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=148801

Na sześć dni przed otwarciem wystawy dzieł Caravaggia w Mediolanie bilety na nią są rezerwowane masowo - informują w sobotę włoskie media. W Palazzo Reale od 29 września do 28 stycznia będzie można zobaczyć 18 prac artysty z włoskich i zagranicznych kolekcji.

Wystawa zostanie otwarta w 446. rocznicę urodzin malarza, który przyszedł na świat w Mediolanie.

Jego prace na ekspozycję przywieziono m.in. z nowojorskiego Metropolitan Museum, National Gallery w Londynie, galerii w Detroit i Muzeum Montserrat w Barcelonie. Sprowadzono też obrazy Caravaggia z muzeum Capodimonte w Neapolu, Palazzo Pitti i Galerii Uffizi we Florencji oraz z muzeów w Rzymie.

Na wystawie będą takie dzieła, jak "Święty Hieronim piszący", "Ekstaza świętego Franciszka", "Marta i Maria Magdalena", "Salome z głową Jana Chrzciciela" - zapowiedzieli organizatorzy.

Dziełom będzie towarzyszyć prezentacja badań naukowych nad nimi i zdjęć rentgenowskich wykonanych przy pomocy najnowszych technologii, które pozwolą zwiedzającym zapoznać się z kolejnymi etapami prac, poprawkami i zmianami wprowadzonymi przez malarza.

Wystawione zostaną też dokumenty, prezentujące kolejne etapy jego burzliwego życia i twórczości.

W pierwszych dniach przyjmowania rezerwacji zgłosiło się ponad 60 tys. osób. W związku z ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem wystawy postanowiono przedłużyć godziny jej otwarcia do 22.30 cztery razu w tygodniu.

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Pitbull. Ostatni pies": Romantyzm służby dochodzeniowej

/ fot. Maciej Hachlica/Krzysztof Wiktor, Ent One Investments/mat.pras.

Władysław Pasikowski, wciąż porównywany z Patrykiem Vegą, jest jednak tradycjonalistą kina kryminalnego. Dorociński tą rolą daje powód, by kochać go jeszcze bardziej. A Doda zamiast zdolności aktorskich pokazuje jedynie dekolt. „Pitbull. Ostatni pies” w kinach.

Gdy Soczek z wydziału terroru zostaje zamordowany, rozpoczyna się trudne śledztwo. Despero (Marcin Dorociński) postanawia wniknąć w struktury gangsterów i znaleźć sprawców zabójstwa. Równolegle zbliża się walka pruszkowa z wołominem, a do gry wchodzi wdowa bandyty Mira (Dorota Rabczewska). Krew, podobnie jak ciepła wódka, leje się strumieniami. Policjanci próbują przeżyć bandytów, a walka o sprawiedliwość toczy się w brudnej grze bez zasad. Romantyzm służby dochodzeniowej wygrywa z fajerwerkami Patryka Vegi. Pasikowski, utożsamiając się z twardzielami ze swojego filmu, nie zawodzi. A dla obsadzenia niepotrafiącej grać Dody lepiej nie szukać tłumaczenia.

ZWIASTUN:


 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl