Tysiące rezerwacji na wystawę Caravaggia

By Caravaggio - The Yorck Project: 10.000 Meisterwerke der Malerei. DVD-ROM, 2002. ISBN 3936122202. Distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=148801

  

Na sześć dni przed otwarciem wystawy dzieł Caravaggia w Mediolanie bilety na nią są rezerwowane masowo - informują w sobotę włoskie media. W Palazzo Reale od 29 września do 28 stycznia będzie można zobaczyć 18 prac artysty z włoskich i zagranicznych kolekcji.

Wystawa zostanie otwarta w 446. rocznicę urodzin malarza, który przyszedł na świat w Mediolanie.

Jego prace na ekspozycję przywieziono m.in. z nowojorskiego Metropolitan Museum, National Gallery w Londynie, galerii w Detroit i Muzeum Montserrat w Barcelonie. Sprowadzono też obrazy Caravaggia z muzeum Capodimonte w Neapolu, Palazzo Pitti i Galerii Uffizi we Florencji oraz z muzeów w Rzymie.

Na wystawie będą takie dzieła, jak "Święty Hieronim piszący", "Ekstaza świętego Franciszka", "Marta i Maria Magdalena", "Salome z głową Jana Chrzciciela" - zapowiedzieli organizatorzy.

Dziełom będzie towarzyszyć prezentacja badań naukowych nad nimi i zdjęć rentgenowskich wykonanych przy pomocy najnowszych technologii, które pozwolą zwiedzającym zapoznać się z kolejnymi etapami prac, poprawkami i zmianami wprowadzonymi przez malarza.

Wystawione zostaną też dokumenty, prezentujące kolejne etapy jego burzliwego życia i twórczości.

W pierwszych dniach przyjmowania rezerwacji zgłosiło się ponad 60 tys. osób. W związku z ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem wystawy postanowiono przedłużyć godziny jej otwarcia do 22.30 cztery razu w tygodniu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl