Już ponad 150 interwencji straży pożarnej

pixabay.com

Do godz. 15 w sobotę Państwowa Straż Pożarna odnotowała 150 interwencji w związku z intensywnymi deszczami. Strażacy interweniowali najczęściej w województwie śląskim - 60 razy i w małopolskim - 47 razy - podało MSWiA.

Resort spraw wewnętrznych i administracji przypomniał też, że w województwach śląskim i małopolskim obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia dotyczące intensywnych opadów. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w czasie nie dłuższym niż 24 godziny wyniesie od 50 mm do 90 mm, czyli od 50 do 90 litrów na metr kwadratowy. Natomiast dla województwa opolskiego obowiązuje dotyczące opadów ostrzeżenie 1. stopnia. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w ciągu doby wyniesie od 30 mm do 50 mm, czyli od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy.

Dla małopolskiego i śląskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia. Oznaczają one, że stany wód - obserwowane albo prognozowane - przekraczają stany alarmowe. Dla województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia, które oznaczają, że obserwowane lub przewidywane stany wód przekraczają stany ostrzegawcze, ale są poniżej stanów alarmowych.

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym wiceszefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl