Już ponad 150 interwencji straży pożarnej

pixabay.com

redakcja

Kontakt z autorem

Do godz. 15 w sobotę Państwowa Straż Pożarna odnotowała 150 interwencji w związku z intensywnymi deszczami. Strażacy interweniowali najczęściej w województwie śląskim - 60 razy i w małopolskim - 47 razy - podało MSWiA.

Resort spraw wewnętrznych i administracji przypomniał też, że w województwach śląskim i małopolskim obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia dotyczące intensywnych opadów. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w czasie nie dłuższym niż 24 godziny wyniesie od 50 mm do 90 mm, czyli od 50 do 90 litrów na metr kwadratowy. Natomiast dla województwa opolskiego obowiązuje dotyczące opadów ostrzeżenie 1. stopnia. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w ciągu doby wyniesie od 30 mm do 50 mm, czyli od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy.

Dla małopolskiego i śląskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia. Oznaczają one, że stany wód - obserwowane albo prognozowane - przekraczają stany alarmowe. Dla województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia, które oznaczają, że obserwowane lub przewidywane stany wód przekraczają stany ostrzegawcze, ale są poniżej stanów alarmowych.

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Prezes PiS pomodlił się nad grobem Lecha i…

Prezes PiS pomodlił się nad grobem Lecha i…

Samolot zniknął z radarów. Trwają…

Samolot zniknął z radarów. Trwają…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje ochroniarz premiera

/ janmarcust; pixabay.com / Creative Commons CC0

Martwy w swoim domu w Atenach został znaleziony wysoki rangą oficer greckiej policji. Mężczyzna służył kiedyś w ochronie byłego premiera Kostasa Simitisa.

Poza ciałem policjanta, w domu znaleziono jeszcze zwłoki jego żony, córki i teściowej.

Według miejscowej policji wszystkie ofiary miały rany postrzałowe, a śledczy zakładają, że śmierć wszystkich czterech osób została spowodowana strzałami ze służbowej broni funkcjonariusza.

Według agencji AP jest to sugestia, że sprawcą był jeden z zabitych, który popełnił samobójstwo.

- To wstrząsająca tragedia rodzinna - napisał w wydanym w odpowiedzi na te doniesienia oświadczeniu Kostas Simitis, który był premierem Grecji w latach 1996–2004.

Wspominał on 46-letniego oficera, a zarazem swojego byłego ochroniarza, jako „wzór profesjonalizmu”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl