Błędy w Muzeum II Wojny Światowej. Weterani protestują

muzeum1939.pl

  

- Prosimy o natychmiastowe sprostowanie błędów oraz wyciągnięcie konsekwencji personalnych wobec winnych rażącego zaniedbania – nie kryją oburzenia kombatanci po obejrzeniu wystawy stałej w Muzeum II Wojny Światowej. W oficjalnym liście protestują przeciwko zaniżaniu liczby żołnierzy Armii Krajowej w ekspozycji muzealnej.

Czuję się w obowiązku zaprotestować przeciwko umieszczeniu w ekspozycji muzealnej kłamliwego tekstu oceniającego szeregi podziemnej Armii Krajowej na 35-40 tys. żołnierzy. Powszechnie wiadomo, że siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego liczyły ok. 380-400 tys. żołnierzy- ochotników i stanowiły największą formację ruchu oporu w okupowanej Europie

– pisze w liście prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prof. dr hab. Leszek Żukowski.

Jak podnosi prof. Żukowski, liczba żołnierzy podana na ekspozycji walczyła z bronią w ręku
tylko w roku 1944 w partyzanckich oddziałach leśnych.

Znaczna część oddziałów Batalionów Chłopskich oraz część sił NSZ podporządkowała się strukturom AK. Jest nam przykro, że na błąd w ekspozycji zwracają uwagę głównie odwiedzający Muzeum

– dodaje Prezes Zarządu Głównego ŚZŻAK.

Przypomnijmy, wątpliwości co do merytorycznej zawartości wystaw stworzonych przez doradcę Donalda Tuska, prof. Pawła Machcewicza jest dużo więcej.

W maju portal niezalezna.pl opisywał jak na jednej z wystaw znalazła się polityczna agitacja KODziarzy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Widzisz i nie wierzysz! Taką „niespodziankę” zostawił po sobie były dyrektor MIIWŚ

Na list kombatantów błyskawicznie odpowiedział Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, dr Karol Nawrocki, zapewniając, że zmieni kłamliwe informacje na wystawie stałej Muzeum do końca grudnia 2017 r.

Poinformował również, że stworzył już zespół ds. ewaluacji wystawy stałej, którego zadaniem jest m.in. przygotowanie nowej treści tablicy w miejscu, gdzie opowiadana jest historia Armii Krajowej.

Kilka dni temu również wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.zmiażdżył autorów wystawy stałej w Muzeum II Wojny Światowej.

 „Po raz kolejny dopuszczają się Panowie dezinformowania opinii publicznej w kwestii wystawy Muzeum II Wojny Światowej” - napisał w odpowiedzi na uderzający w niego artykuł w „Gazecie Wyborczej”

CZYTAJ WIĘCEJ: Punkt po punkcie... Minister Gliński miażdży autorów tekstu w „Wyborczej”

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: muzeum1939.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl