Brexit głównym tematem rozmów Polski z Wlk.Brytanią

/ maxpixel.freegreatpicture.com

redakcja

Kontakt z autorem

Brexit to jeden z kluczowych tematów podejmowanych przez polską stronę w rozmowach z Brytyjczykami. Najważniejsze, że wszystkie nasze postulaty znalazły się w dokumentach, które wyznaczają negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią - powiedział ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Zdaniem ambasadora jasne jest, że Polska ma bardzo wiele wspólnych interesów z Wielką Brytanią. Ale, jak dodał, negocjacje prowadzi, jako jeden z 27 krajów członkowskich. Polska, podkreślił, odgrywa aktywną rolę w negocjacjach.

- Zależy nam, żeby dzięki negocjacjom ten kraj dalej blisko współpracował z UE i odwrotnie. W trakcie negocjacji najlepiej nie wypowiadać się na temat ich szczegółów, ale dobre relacje leżą w interesie wszystkich stron. Status obywateli UE w Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii w UE powinien być jak najlepszy. I tego się trzeba trzymać. Na tym etapie nie można powiedzieć nic więcej - zaznaczył.

Rzegocki podkreślił, że problemy i wyzwania stające przez Polonią na Wyspach są różne, bo Polonia jest zróżnicowana. Według statystyk brytyjskich Polacy są najliczniejszą mniejszością w tym kraju.

Ambasador zwrócił jednak uwagę, na istniejący trend powrotów Polaków do kraju.

- Miłe jest to, że obserwujemy trend powrotów Polaków do kraju. W zeszłym roku, jak twierdzą niektórzy socjologowie, po raz pierwszy od 1945 roku więcej rodaków wróciło niż wyjechało. I to dotyczy także Wielkiej Brytanii. To bardzo ważna kwestia. Ciągle namawiam naszych rodaków do większej aktywności w informowaniu o naszym kraju, a także o całej Europie Środkowej - dodał Rzegocki.

Zgodził się ze stwierdzeniem, że bez wiedzy o naszym kraju i Europie Środkowej trudno się współpracuje z innymi krajami.

- To jedna z największych barier w naszych relacjach z Brytyjczykami. Jestem przekonany, że oni mogliby więcej inwestować w Polsce, gdyby wiedzieli, jak dynamiczny jest nasz kraj, jak dynamicznie rozwija się nasza gospodarka oraz o tym, że bezpiecznie żyje się nad Wisłą. Wielu już to wie, ale chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, gdyż wiedza ta jest nadal niewystarczająca - podkreślił ambasador.

Podkreślił też, że obserwuje wzmożone zainteresowanie wizytami turystycznymi w Polsce. - To ogromna zasługa Polonii, która zaprasza do naszego kraju swoich znajomych i przyjaciół. Wychodzi to w statystykach. Wtedy całkowicie zmienia się ich opinia i sposób postrzegania naszego regionu - zaznaczył.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Krajowa Rada PO w sieci, czyli mnóstwo śmiechu ze Schetyny i jego świty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś odbyła się Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. W jego składzie nie ma już Hanny Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Grzegorza Schetyny, a głównym tematem było obrażanie partii rządzącej i uparte powtarzanie, że PiS-owi trzeba odebrać władzę. Nie obyło się bez licznych wpadek, które wyłapali sprawnym okiem internauci.

Jak już informowaliśmy, na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej w centralnym miejscu pojawiła się flaga Unii Europejskiej, a tuż obok flaga biało-czerwona, w niczym nie przypominająca flagi Polski. 

Internauci są zgodni co do tego, że jest to flaga "ten kraju".

Wpadkę zaliczył lider Platformy Grzegorz Schetyna, który na posiedzenie przyszedł w dziwnym makijażu i opluł się podczas przemówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

Chociaż niektórzy twierdzą, że to nie ślina a piana.

Internauci skomentowali również nowy zarząd Platformy.

A całą dzisiejszą Radę Krajową PO można podsumować tak:

Tymczasem Kinga Gajewska z PO chce "zacisnąć" współpracę zjednoczonej opozycji.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl