Prezydent Duda i premier Szydło z ogromnym zaufaniem Polaków

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Na pierwszym miejscu rankingu zaufania do polityków, znalazł się prezydent Andrzej Duda z rekordowym wynikiem 74 proc. Drugim miejscem może poszczycić się premier Beata Szydło, której ufa 57 proc. Polaków, a trzecim – Paweł Kukiz z zaufaniem 51 proc.

Największym zaufaniem Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda - wynika z badania CBOS przeprowadzonego we wrześniu. W stosunku do ocen z sierpnia zaufanie do prezydenta wzrosło o 3 punkty procentowe – do 74 proc.

Drugie miejsce wśród polityków najczęściej obdarzanych zaufaniem, tak jak w poprzednim badaniu, zajmuje premier Beata Szydło. Zaufanie do szefowej rządu wzrosło o 1 punkt procentowy w stosunku do sierpniowych badań i obecnie wynosi 57 proc.

Trzecie miejsce pod tym względem zajmuje lider Kukiz’15 Paweł Kukiz - ufa mu według sondażu 51 proc. respondentów.

Na kolejnych miejscach rankingu zaufania znaleźli się: wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (ufa mu 46 proc.), prokurator generalny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (46 proc. respondentów mu ufa), po 39 proc. ankietowanych deklaruje, że ufa: prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi resortu nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławowi Gowinowi  oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Oszustwa w obrocie kawą. KAS wpadła na trop…

Oszustwa w obrocie kawą. KAS wpadła na trop…

Policja zadba o bezpieczne święta

Policja zadba o bezpieczne święta

Większa pomoc dla rodzin ofiar zamachu w…

Większa pomoc dla rodzin ofiar zamachu w…

Kierowca Ubera okazał się mordercą

Kierowca Ubera okazał się mordercą

Rusza budowa Mieszkania dla Rozwoju w…

Rusza budowa Mieszkania dla Rozwoju w…

Kopcińska, Suski, Dworczyk – premier Mateusz Morawiecki przedstawił swoich współpracowników

/ fot. twitter.com/PremierRP

Joanna Kopcińska została oficjalnie rzecznikiem rządu, a jej poprzednik na tym stanowisku, Rafał Bochenek, pozostaje w kancelarii premiera jako podsekretarz stanu. – Będzie ze mną blisko współpracował – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej.

Z kolei poseł PiS Marek Suski został szefem gabinetu politycznego premiera, a Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Beata Kempa pozostanie w KPRM w randze sekretarza stanu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl