Skandal przed wyborami w Niemczech. Liderka AfD przyznała, że jest lesbijką

/ twitter.com/Alice Weidel

W niedzielę w Niemczech odbędą się wybory do parlamentu. Tuż przed finiszem atmosferę podgrzała liderka konserwatywnej, prawicowej partii Alternative für Deutschland, która zyskała sympatię opinii publicznej swoją postawą wobec polityki migracyjnej. Alice Weidel przyznała publicznie, że jest homoseksualistką.

Alice Weidel podczas konwencji wyborczej w Viernheim przyznała wprost, że jest lesbijką. Sympatycy partii AfD, którzy wypełnili salę po brzegi początkowo zareagowali ciszą, dopiero po chwili pokusili się o nieśmiałe oklaski.

Mimo że homoseksualizm Weidel nie był tajemnicą, to rzadko wspominano o jej życiu prywatnym w mediach. Wyznanie liderki AfD było jednak szczególnie zaskakujące, w związku z programem wyborczym, w którym partia opowiada się za rodziną i jest przeciwna związkom homoseksualnym.

Politolodzy twierdzą, że Alice Weidel chciała swoim wyznaniem złagodzić wizerunek partii AfD, która kojarzyła się z krytptonazizmem. Tymczasem okazuje się, że konserwatywni wyborcy są jednak bardzo rozczarowani aktualnym stanem rzeczy.

Źródło: swiato-poglad.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym wiceszefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl