Kulisy spotkania Duda-Trump. Padło pytanie o pierwszą damę

/ prezydent.pl

  

– Para prezydencka pytała też, dlaczego nie ma pierwszej damy, bo Melania Trump liczyła na spotkanie z panią prezydentową – mówił o kulisach spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że Agata Kornhauser-Duda tym razem miała inne obowiązki w Warszawie.

Szef Gabinetu Prezydenta RP zdradził, że "rozmowa z Donaldem Trumpem dotyczyła przede wszystkim wspomnień z wizyty w Warszawie".

Amerykańska para prezydencka powróciła do tej wizyty wspomnieniami, odnosząc się też do wielkiego wrażenia, jakie zrobiła na nich Warszawa i przyjęcie przez Polaków - relacjonował Krzysztof Szczerski. 

Krótka rozmowa była okazją do omówienia dzisiejszych stosunków polsko-amerykańskich. Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump zgodzili się, że ''powinno być to bardzo bliskie partnerstwo".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwołują szczy ws. Brexitu

symbole UE i Wielkiej Brytanii / freeimage4life CC0 1.0

  

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś wieczorem, że w związku ze zdecydowanymi postępami w negocjacjach ws. Brexitu zarekomendował przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi zwołanie specjalnego szczytu UE w tej sprawie.

Wcześniej brytyjska premier Theresa May ogłosiła, że jej rząd kolektywnie poparł przyjęcie proponowanego tekstu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl