Prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN na ostatniej prostej

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

– Na ustawę musimy poczekać jeszcze kilka dni. Prawdopodobnie w zapisach znajdą się niektóre poprawki partii politycznych – mówił na antenie TVP1 rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

Być może niektóre z postulatów, jakie członkowie partii politycznych przedstawili prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas konsultacji, zostaną uwzględnione w prezydenckich projektach ustaw o SN i KRS  – powiedział Łapiński.

Dodał, że "takim pomysłem może być np. zapis mówiący o tym, że członków KRS wybiera Sejm większością 3/5 głosów".

To niewykluczone i nie jest to tajemnicą, że niektóre kwestie, które partie podnosiły w debacie publicznej znajdą się w ustawie prezydenckiej – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że 24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Wtedy też zapowiedział przygotowanie własnych projektów ustaw w ciągu dwóch miesięcy. 

13 września prezydent Andrzej Duda odbył konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami partii zasiadajacych w Sejmie.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Prezydent w TK: „od sędziów można…

Prezydent w TK: „od sędziów można…

TVN24 nie chce zapłacić kary nałożonej…

TVN24 nie chce zapłacić kary nałożonej…

KE znów będzie pouczać Polskę

KE znów będzie pouczać Polskę

Witold Waszczykowski nie pojedzie do Paryża

Witold Waszczykowski nie pojedzie do Paryża

Prezydent o konieczności debaty nad zmianą…

Prezydent o konieczności debaty nad zmianą…

Antoni Macierewicz wciąż ministrem obrony narodowej. Wygrało państwo, przegrali plotkarze!

/ twitter.com/pisorgpl

Minister Antoni Macierewicz pozostaje na swoim stanowisku! W rządzie premiera Mateusza Morawieckiego pokieruje Ministerstwem Obrony Narodowej.

Tym samym nie sprawdziły się plotki, jakoby nowym ministrem obrony narodowej miał zostać Mariusz Błaszczak, który również zachował poprzednie stanowisko - w nowym rządzie objął resort spraw wewnętrznych i administracji.

Nie sprawdziły się też rozsiewane dziś plotki, jakoby ministra środowiska Jana Szyszkę miała zastąpić Jadwiga Emilewicz. Minister Szyszko pozostał na swoim stanowisku.


Po tym, jak pojawiły się spekulacje o odwołaniu Antoniego Macierewicza, internauci - m.in. dzięki petycji zamieszczonej na portalu Niezalezna.pl - wstawili się za szefem resortu obrony, przypominając jego dokonania i zasługi na tym stanowisku.

Warto też dodać, że wymiany polskiego ministra obrony domagały się wraz z totalną opozycją i niektórymi "prawicowymi mediami" także prokremlowskie portale, sponsorowane przez rosyjski rząd. Nietęgie muszą mieć dziś miny...

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl