/ Maciej Biedrzycki/KPRP

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie, rozpoczynając obchody 78. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę.

Prezydentowi towarzyszył Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Wydarzenie było częścią obchodów 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

W ramach obchodów agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej o godzinie 13.00 na placu Apelowym Muzeum Katyńskiego-Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego odbędzie się msza święta z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Uroczystości zakończy Apel Pamięci, który odbędzie się o godzinie 17.00 przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.