Porwał lokomotywę. Usłyszał zarzuty

/ pixabay.com

  

Mężczyzna, który sterroryzował maszynistę i uprowadził lokomotywę pociągu towarowego w Legionowie, usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 4.20. Pociąg przejechał około półtora kilometra, po czym maszynista odmówił dalszej jazdy, argumentując, że grozi ona wykolejeniem.

Sprawca był bardzo agresywny. 

- Od strony Nowego Dworu Mazowieckiego w kierunku Warszawy jechała lokomotywa bez wagonów. Gdy maszynista zatrzymał się przed znakiem stop, usłyszał hałas na dachu. Nagle sprawca rozbił szybę w kabinie i wdarł się do środka. Zagroził maszyniście i kazał mu ruszyć - mówiła podkom. Emilia Kuligowska z policji w Legionowie.

Sterroryzowany maszynista został lekko ranny w dłonie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mężczyzna porwał lokomotywę. Groźny incydent w Legionowie

35-letni Marcin S. usłyszał zarzuty zranienia maszynisty, porwania go, oraz grożenia mu pozbawieniem życia. Postawiono mu również zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Marcin S. przyznał się do winy i trafił do aresztu. Mężczyzna zostanie przebadany przez biegłych psychologów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znana data eurowyroku ws. KRS

Zdjęcie ilustracyjne / AJEL CC0

  

W Trybunale Sprawiedliwości UE 19 marca 2019 r. odbędzie się rozprawa ws. pytań Sądu Najwyższego dotyczących m.in. zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów - poinformował dziś zespół prasowy SN.

Jak przekazał Krzysztof Michałowski z tego zespołu, Sąd Najwyższy otrzymał postanowienie prezesa TSUE z końca listopada, w którym zdecydowano o objęciu trybem przyspieszonym spraw pięciu pytań prejudycjalnych skierowanych do TSUE 30 sierpnia oraz 19 września br. TSUE zdecydował o połączeniu tych pytań do wspólnego rozpoznania.

Jak przekazał SN pytania te dotyczyły m.in. „zdolności KRS do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w kontekście ustrojowego modelu ukształtowania Rady oraz dotychczasowej jej działalności”. W sprawie chodzi w związku z tym - jak jeszcze we wrześniu pisał SN informując o sformułowaniu pytań - m.in. o to, czy „sposób wyboru członków KRS, a następnie sposób jej funkcjonowania, nie zdestabilizował jej niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej”.[polecam:https://niezalezna.pl/238886-doniesli-jednak-na-polske-tak-bronia-sadu-najwyzszego-zadaja-tez-aby-zastosowac-tryb-przyspieszony]

- Prezes TSUE zauważył m.in., że niezwłoczne wydanie rozstrzygnięcia przez Trybunał może rozwiać poważne wątpliwości, z jakimi boryka się sąd odsyłający, co do zasadniczych kwestii mających związek z podstawowymi przepisami prawa UE, jak również w szczególności z niezawisłością sędziowską, którą prawo to gwarantuje, a także co do konsekwencji, jakie mogłaby mieć wykładnia tego prawa dla samego składu oraz samych zasad funkcjonowania tego sądu jako najwyższej instancji sądownictwa państwa członkowskiego

- zaznaczył Michałowski mówiąc o uzasadnieniu decyzji prezesa TSUE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl