Trwają ćwiczenia Opal-17

/ mat. 1.BLog. / http://1blog.wp.mil.pl/pl/30_988.html

  

W trzech lokalizacjach - na poligonie w Drawsku, pod Bydgoszczą oraz w Czarnem realizowane jest ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Opal-17. Biorą w nim udział żołnierze Dowództwa Brygady oraz czterech podległych batalionów - informuje 1. Pomorska Brygada Logistyczna.

Rozpoczęte w środę ćwiczenie przebiegać będzie w kilku częściach, dotyczących zagadnień taktycznych: planowania, organizacji i realizacji konwoju, likwidacji skażeń, ewakuacji uszkodzonego sprzętu jak i tankowania różnymi sposobami. Tak skonstruowana, przez zespół autorski, różnorodność realizowanych zagadnień taktycznych umożliwi kierownictwu ćwiczenia ocenę poziomu wyszkolenia pododdziałów w warunkach polowych – podaje portal 1. BLog.

W ćwiczeniu, które potrwa do 16 września, uczestniczy ponad 1000 żołnierzy. Podczas ćwiczenia logistycy będą współdziałać z żołnierzami 12. Dywizji Zmechanizowanej, 16. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Kierownikiem Opala jest dowódca brygady – pułkownik Mariusz Skulimowski – czytamy.

Ćwiczenie Opal-17 jest płynnym wprowadzeniem żołnierzy brygady do najważniejszego przedsięwzięcia szkoleniowego Sił Zbrojnych RP w 2017 roku, jakim będą wrześniowe manewry Dragon-17.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. BLog., wojsko-polskie.pl., MON

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

TOTALNA obłuda! Stołeczna ławeczka Rafała Trzaskowskiego... tylko dla wybranych

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

O tym, że Rafał Trzaskowski jest człowiekiem-wpadką, przekonujemy się coraz częściej. Tym razem jednak kandydata PO nieco poniosło. Zamiast rozmawiać z niewygodnym oponentem postanowił... wyrzucić go ze swojej słynnej ławeczki.

Patryk Jaki przyzwyczaił nas do tego, że na swoich spotkaniach z mieszkańcami Warszawy odpowiada na pytania każdego zainteresowanego tematem, nawet jeśli sam zadający je odbiega od meritum, jest z innej opcji politycznej, czy zwyczajnie przyszedł robić zadymę.

Być może, w przeciwieństwie do Trzaskowskiego, nie boi się trudnych sytuacji i umie wyjść z nich obronną ręką. Tak było w przypadku, który opisywaliśmy niedawno na portalu niezalezna.pl, kiedy to podczas spotkania Patryka Jakiego z warszawiakami pojawił się pewien lewicowy dziennikarz.

Dwa miesiące temu Michał Pytlik, publicysta "Krytyki Politycznej" i jednocześnie aktywista partii Razem, opublikował na swoim profilu na Facebooku film, w którym ostro krytykuje Patryka Jakiego, przypominając, jak twierdził - "fakty" - dotyczące rzekomo szkodliwej działalności polityka. Pytlik twierdził m.in., że Jaki w Opolu "już dawno zbudował własny układ". Film lewackiego aktywisty udostępniali na swoich profilach politycy PO. Na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy, kandydat Zjednoczonej Prawicy "wywołał do tablicy" oszczercę i... koncertowo zdemaskował jego kłamstwa.

Tymczasem okazuje się, że kontrkandydat Jakiego - Rafał Trzaskowski - nie tylko nie umie stanąć twarzą w twarz ze swoimi oponentami, ale w dodatku nie przejawia podstawowych zasad kultury. Tym razem... wyrzucił ze swojej ławeczki jednego z zainteresowanych rozmową gości:

Internauci zareagowali ostro:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl