Wielkie czyszczenie w CBA

Po wielomiesięcznych działaniach sprawdzających z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaczynają odchodzić ci, którzy za rządów PO-PSL zamiast walczyć z korupcją, chronili przestępców.

Przykładem jeden z dyrektorów, który chronił interesy pewnej spółki paliwowej zarejestrowanej formalnie za naszą południową granicą, niszczył jej konkurencję i pomagał w jej rozwoju. W tym procederze kluczową rolę odgrywał prowadzony przez niego współpracownik-rezydent o ps. Borys, który miał własny fundusz operacyjny, dostęp do lokali konspiracyjnych, sprzętu i bezcennej wiedzy. Pod parasolem schronili się też gangsterzy z północnej i północno-wschodniej Polski, a także skorumpowani politycy, dziennikarze, wpływowi prawnicy, w tym osoby podejrzewane o szpiegostwo na rzecz Rosji. Na szczęście wygląda na to, że miecz sprawiedliwości nie zardzewiał.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Murem za Morawieckim

Jak zwykle w chwilach silnego ataku na Polskę i polski rząd wielu przedstawicieli – pożal się Boże – elit wyrosłych z PRL-u i w systemie III RP ochoczo się do atakujących przyłącza.

Wszyscy chyba przyzwyczaili się do tego, że „Gazeta Wyborcza”, politycy PO czy Nowoczesnej, różne postaci w stylu pana Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, będą gorliwie wypełniali zadanie oczerniania naszego kraju. Niekiedy szokują przekroczeniem kolejnej granicy – że można aż tak kłamać przeciw Polsce, jak właśnie ów pan Jaśkowiak w izraelskiej prasie. Ale i w środowiskach teoretycznie wspierających zmiany w Polsce zwykle w chwilach ostrego starcia natychmiast trafiają się postacie, które wydymają wargi w skrzywionym uśmiechu, klarują o „błędach” i ubolewają „jak źle się stało”, wręcz „nie wykluczają dymisji premiera”. Oczywiście deklarując swoją „prawicowość”. I to znamy. Od Smoleńska wiadomo mniej więcej, na kogo można liczyć, a kto na pewno nie wytrzyma napięcia. Jeśli zatem nie jesteście w stanie Polski wesprzeć inaczej, może byście wybrali milczenie? Teraz jest czas na stanie murem za premierem Mateuszem Morawieckim. I za prawdą. 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl