Koniec „gwiazdorzenia” Muchy w PO. „Partia młodych, partia starych, partia łysych - to absurd”

/ Patryk Luboń/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Po ostatnich wypowiedziach Joanny Muchy w Platformie Obywatelskiej najwyraźniej zapanowała panika. Władze partii od kilku dni starają się przekonywać w mediach, że o żadnym rozłamie w PO nie może być mowy. Najdalej posuwa się jednak szef klubu PO Sławomir Neumann, który wyśmiewa „genialne pomysły” swojej partyjnej koleżanki i twierdzi, że są one przejawem „naiwnego myślenia o polityce”.

Neumann stara się robić dobrą minę do złej gry i ucina spekulacje na temat powstania nowej partii opozycyjnej.

- Wszyscy, którzy opowiadają historię o powstaniu nowej partii, pracują dla PiS - mówił szef klubu PO Sławomir Neumann w TVP 1.

Jego zdaniem jedyną alternatywą opozycji dla partii rządzącej jest wspólny blok wyborczy.

To jednak nie koniec, bowiem szef klubu PO postanowił w mediach utrzeć nosa swojej partyjnej koleżance. Posłanka Joanna Mucha usłyszała pod swoim adresem sporo gorzkich słów. Neumann skomentował na antenie TVP 1 wywiad posłanki Joanny Muchy z początku sierpnia dla portalu wyborcza.pl.


Mucha pytana, czy przed wyborami powstanie nowa partia, powiedziała:

„Nie wiem, czy tak się stanie, jestem natomiast przekonana, że jest potrzeba, jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie i żeby jednak zwrócić się, czy pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, tych którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie”.

Neumanna twierdzi, że słowa Muchy są wyrazem „naiwnego myślenia o polityce”.

- Partia młodych, partia starych, partia łysych, chudych, grubych – to są absurdalne rzeczy. Istniejące partie polityczne muszą wziąć odpowiedzialność za to, co się dzieje w polityce po stronie opozycyjnej [...] Ci wszyscy, którzy opowiadają tę historię, że coś nowego powstanie, tak naprawdę pracują dla PiS. Pojawiają się marzenia o jakimś prostym rozwiązaniu, że może przyjedzie do Polski nowy polski Macron i zbuduje z niczego coś, co wygra z PiS. Tak się nie stanie. Szukanie Macrona to alibi po to, żeby nie robić nic - podkreślił Neumann.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP1, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Brytyjski rząd rozmawiał z Polonią…

Brytyjski rząd rozmawiał z Polonią…

Ponowne wybory w Niemczech nie rozwiążą…

Ponowne wybory w Niemczech nie rozwiążą…

Wstrząs w kopalni na Śląsku. Siedmiu…

Wstrząs w kopalni na Śląsku. Siedmiu…

Choinka z Polski już w Watykanie – WIDEO

Choinka z Polski już w Watykanie – WIDEO

Szczerba trafi na dywanik? Władze PO chcą z…

Szczerba trafi na dywanik? Władze PO chcą z…

Platforma chce odwołać rząd. Co z rekonstrukcją? Wicepremier Gowin wyjaśnia

/ Jan Sroda/Gazeta Polska

Najpierw odrzucimy wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności, a dopiero potem przeprowadzimy rekonstrukcję rządu; w związku z tym, może się ona przesunąć do stycznia - powiedział dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin zapytany w radiowych Sygnałach dnia kiedy zostanie przeprowadzona zapowiadana rekonstrukcja rządu Beaty Szydło, odparł:

Umówiliśmy się w koalicji rządowej, że o sprawach personalnych nie będziemy mówić. Zakomunikuje to premier Beata Szydło.

Przypomniał, że pierwotnie rekonstrukcja była planowana na przełomie listopada i grudnia.

Teraz sytuacja się o tyle zmieniła, że PO zapowiedziała złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu pod bardzo haniebnym pretekstem, jakoby nasz rząd tolerował, albo wręcz promował postawy rasistowskie. Najpierw ten wniosek odrzucimy, a dopiero potem przeprowadzimy rekonstrukcję, a więc nieco się ona opóźni

 - zapowiedział wicepremier.

Grzegorz Schetyna dziś rano w „Jeden na jeden” w TVN 24 zapowiedział, że Platforma już jutro złoży wniosek o odwołanie rządu.

Tak powinno być. Taka jest logika. Jeszcze są dwa posiedzenia Sejmu. Nie widzę innej możliwości – najpierw rozpatrzenie naszego wniosku, a potem ewentualne dalsze decyzje. To problem dla rządu i Kaczyńskiego, dla PiS-u. Muszą sobie z tym poradzić

– powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Lider PO Grzegorz Schetyna zażądał w zeszłym tygodniu, by premier Beata Szydło podała swój rząd do dymisji; w przeciwnym razie - jak zapowiedział - Platforma, wraz z Nowoczesną i PSL zgłosi wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla Rady Ministrów. Zdaniem polityka, to rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści, która miała miejsce podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada.

Źródło: niezalezna.pl, PAP, 300polityka.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl