Ciężki sprzęt wojskowy amerykańskiej armii trafił już do Polski!

/ Twitter.com/@USEmbassyWarsaw

redakcja

Kontakt z autorem

W gdańskim porcie pojawił się dziś sprzęt 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 1. Dywizji Piechoty amerykańskiej armii. Żołnierze zastąpią swoich kolegów przebywających w Europie od 9 miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve.

Do portu w Gdańsku przypłynęły dziś pojazdy kołowe i gąsienicowe oraz pozostały sprzęt 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 1. Dywizji Piechoty z Fort Riley w Kansas. Zastąpi ona w ramach operacji Atlantic Resolve przebywających od 9 miesięcy w Europie Środkowo-Wschodniej żołnierzy 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty.

Część sprzętu przypłynęła także do portu Bremerhaven w Niemczech. 

Atlantic Resolve to operacja mająca być dowodem na zaangażowanie USA w bezpieczeństwo państw-członków NATO w Europie Środkowo-Wschodniej. Żołnierze amerykańscy rozlokowani są w bazach na terenie Polski, państw bałtyckich, Węgier, Rumunii oraz Bułgarii. Ich obecność jest rotacyjna. Żołnierze biorą udział we wspólnych manewrach i ćwiczeniach z wojskami państw sojuszniczych.

Źródło: pl.usembassy.gov

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Nowy pomysł Berlusconiego

Nowy pomysł Berlusconiego

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

Zmarł Charles Manson. Jego sekta…

Zmarł Charles Manson. Jego sekta…

Rosja nie ustaje w wysiłkach. Hakerzy codziennie bombardują Polskę tysiącami ataków

/ pixabay.com

Kreml poszerza front walki z Zachodem. Tylko Polskę hakerzy atakują 14,5 tys. razy dziennie - informuje dziś "Rzeczpospolita".

Zachód dopiero teraz odkrywa z przerażeniem, że nowa rosyjska cyberbroń zagraża jego interesom. W Wielkiej Brytanii parlament chce ustalić, jak bardzo Moskwa wpłynęła na wynik referendum w sprawie brexitu w czerwcu ub.r.

Mam proste przesłanie do Rosji: wiem, co robicie. Nie wygracie

- ostrzega premier Theresa May.

Rząd Hiszpanii właśnie zrozumiał, że to Moskwa stoi za propagandą w internecie, która przekonała znaczną część światowej opinii publicznej do racji katalońskich nacjonalistów. W USA prokurator Robert Mueller kończy śledztwo w sprawie udziału Rosji w zwycięstwie Donalda Trumpa poprzez propagowanie w internecie czarnego obrazu Hillary Clinton. To samo przeżyli Francuzi, gdy w maju Pałac Elizejski próbowała zdobyć Marine Le Pen - czytamy w "Rzeczpospolitej".

To dopiero początek. W tej konfrontacji będzie coraz więcej brudnych zagrywek

- mówi "Rz" Alexsander Rahr, jeden z niewielu zachodnich ekspertów mających dostęp do najbliższych współpracowników Władimira Putina.

Rosyjscy hakerzy są aktywni także w Polsce i to bardzo: w ciągu ostatniego pół roku przeprowadzili aż 2,5 mln ataków na cele w naszym kraju. Szef MON Antoni Macierewicz pytany w ten weekend w Kanadzie o politykę Władimira Putina przyznał wprost:

To nie jest zimna wojna (...), to jest początek bardzo gorącej wojny".

I rzeczywiście idąc w ślady NATO, Rada UE przygotowała projekt deklaracji, która uznaje "poważny atak w cyberprzestrzeni" za akt wojny, ale w całkiem już realnym świecie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl