Mundurowi na wysokościach

/ mat. 22. kbpg. / http://22kbpg.wp.mil.pl/pl/4_734.html

iggys

Kontakt z autorem

W poniedziałek ruszyło kolejne, pięciodniowe szkolenie wysokościowe służb mundurowych, zorganizowane przez 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka. To już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia.

Jak przypomina oficjalny portal kłodzkiego batalionu, co roku na przełomie września i października w Sudetach instruktorzy z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, przy wsparciu innych żołnierzy i funkcjonariuszy, organizują szkolenie wysokościowe dla służb mundurowych. 

W góry Kotliny Kłodzkiej przyjechali żołnierze sił lądowych, powietrznych i marynarki wojennej. Są funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Śledczego i Biura Ochrony Rządu. W przedsięwzięciu uczestniczą również ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego SAR, którzy wcielą się także w role instruktorów oraz ratownicy WOPR z Wrocławia. Wśród zaproszonych znaleźli się także uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 1 z Kłodzka - czytamy na portalu.

Pierwszego dnia szkolenia żołnierze i funkcjonariusze ćwiczyli techniki linowe na zabytkowej budowli militarnej w samym centrum miasta. Korzystając z jej możliwości architektonicznych, ćwiczący mogli odświeżyć sobie znajomość budowy stanowisk i doskonalić zjazdy oraz podejścia na różnych przyrządach, a także stosowanie technik ratownictwa górskiego - podaje 22. KBPG.

W kolejnych dniach uczestnicy szkolenia dziełali na pobliskich kamieniołomach, w Parku Narodowym Gór Stołowych oraz zaporze wodnej w Zagórzu Śląskim. W programie szkolenia planowane jest również wykorzystanie statków powietrznych.   

Źródło: 22. kbpg.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Kolejne nazwiska ofiar komunizmu poznamy już…

Kolejne nazwiska ofiar komunizmu poznamy już…

Napad na bank w Katowicach. Policja poszukuje…

Napad na bank w Katowicach. Policja poszukuje…

Były polityk PO dosadnie o wpisie Tuska. „Zarzucił PiS-owi strategię opozycji totalnej i rządów PO-PSL”

/ KPRM

– Zdenerwowały mnie dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest bezpośredni zarzut do Prawa i Sprawiedliwości, który jest właściwie streszczeniem strategii opozycji totalnej i Platformy Obywatelskiej za poprzednich rządów PO-PSL. Patronem i programistą tejże strategii był oczywiście przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, czyli sam zainteresowany. Drugą rzeczą natomiast jest insynuacja i absurd – powiedział w Telewizji Republika eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Mówiąc o drugiej rzeczy, która zdenerwowała go we wpisze Tuska wskazał, że "mowa o zarzucaniu Prawu i Sprawiedliwości współpracy i podobnej taktyki do kremlowskiej polityki Putina".

Tego typu polityczne oskarżenia nie wyszły od pierwszego lepszego polityka, tylko przewodniczącego RE. Cały świat więc pomyślał, że to prawda i jest się o co martwić, tym bardziej, jeśli jesteśmy świadkami debat na temat praworządności w Polsce -- ocenił.

Z kolei na antenie Polsat News podkreślił, że swoim wpisem przewodniczący Rady Europejskiej zaszkodził Polsce.

Donald Tusk to nie jest bloger, tylko to jest numer dwa w UE - w sensie hierarchii formalno-protokolarnej - i to jest czytane na całym świecie – powiedział europoseł.

W ocenie Saryusz-Wolskiego Tusk naruszył ducha artykułu 15. traktatu o UE.

Artykuł 15., ustęp 6. mówi o tym, że przewodniczący Rady nie może sprawować żadnych publicznych funkcji – wskazał eurodeputowany.

Źródło: telewizjarepublika.pl, PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl