Mundurowi na wysokościach

/ mat. 22. kbpg. / http://22kbpg.wp.mil.pl/pl/4_734.html

W poniedziałek ruszyło kolejne, pięciodniowe szkolenie wysokościowe służb mundurowych, zorganizowane przez 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka. To już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia.

Jak przypomina oficjalny portal kłodzkiego batalionu, co roku na przełomie września i października w Sudetach instruktorzy z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, przy wsparciu innych żołnierzy i funkcjonariuszy, organizują szkolenie wysokościowe dla służb mundurowych. 

W góry Kotliny Kłodzkiej przyjechali żołnierze sił lądowych, powietrznych i marynarki wojennej. Są funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Śledczego i Biura Ochrony Rządu. W przedsięwzięciu uczestniczą również ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego SAR, którzy wcielą się także w role instruktorów oraz ratownicy WOPR z Wrocławia. Wśród zaproszonych znaleźli się także uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 1 z Kłodzka - czytamy na portalu.

Pierwszego dnia szkolenia żołnierze i funkcjonariusze ćwiczyli techniki linowe na zabytkowej budowli militarnej w samym centrum miasta. Korzystając z jej możliwości architektonicznych, ćwiczący mogli odświeżyć sobie znajomość budowy stanowisk i doskonalić zjazdy oraz podejścia na różnych przyrządach, a także stosowanie technik ratownictwa górskiego - podaje 22. KBPG.

W kolejnych dniach uczestnicy szkolenia dziełali na pobliskich kamieniołomach, w Parku Narodowym Gór Stołowych oraz zaporze wodnej w Zagórzu Śląskim. W programie szkolenia planowane jest również wykorzystanie statków powietrznych.   

Źródło: 22. kbpg.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Retoryka opozycji legła w gruzach! Beata Mazurek: Sankcji wobec Polski nie będzie

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/ Gazeta Polska

- Rezolucja parlamentu węgierskiego pokazuje, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski - powiedziała dziś wicemarszałek sejmu Beata Mazurek. Polityk skomentowała przyjęcie przez parlament Węgier rezolucji „o poparciu Polski wobec presji Brukseli” podkreśliła, że bardzo ją to cieszy.

Parlament węgierski przyjął dziś rezolucję „o poparciu Polski wobec presji Brukseli”. Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE. Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski

- podkreśliła Mazurek.

Ta retoryka opozycji uderzająca we własny kraj i w polski rząd legła w gruzach

- zaznaczyła.

Pytana, czy spodziewa się podobnych rezolucji w innych parlamentach państw członkowskich UE, np. spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej, odpowiedziała, że chciałaby przyjęcia takich rezolucji.

Natomiast mamy świadomość tego, że w UE toczy się gra różnych interesów i czy inne kraje zdecydują się na to, by nas wesprzeć, tego nie wiem

- powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Mazurek przypomniała, że w sobotę w Wilnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że Litwa nie poprze żadnych „przymusowych metod przeciwko żadnemu krajowi w UE, w tym również przeciwko Polsce”.

Jesteśmy za wzajemnym dialogiem i poszukiwaniem rozwiązań. Litwa nie będzie popierała głosowania przeciwko państwu polskiemu, będziemy jednak starali się doprowadzić do porozumienia

- mówiła prezydent Litwy.

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl