Szkolenie żołnierzy NSR na symulatorze „Śnieżnik”

/ mat. 17. WBZ. / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2073.html

Wrześniowe szkolenie Narodowych Sił Rezerwowych w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczęło się zajęciami strzeleckimi z wykorzystaniem symulatora „Śnieżnik”. Cykl szkolenia w ramach ćwiczenia rotacyjnego żołnierzy NSR obejmuje zajęcia z taktyki oraz szkolenia ogniowego, jak również budowy i eksploatacji sprzętu i uzbrojenia wojskowego. 

Symulator „Śnieżnik” pozwala przygotować szkolonych do wykonywania strzelań w różnych warunkach atmosferycznych oraz przy ograniczonej widoczności. Dzięki temu żołnierze są lepiej przygotowani do realizacji zadań bojowych podczas ćwiczeń z amunicją bojową na strzelnicach i obiektach poligonowych - informuje oficjalny portal Brygady.

Śnieżnik uzupełnia tradycyjne szkolenie ogniowe. Cyfryzacja pozwala wykreować nieograniczoną liczbę scenariuszy ćwiczeń w różnych sytuacjach bojowych. Pole walki pokazywane jest na ekranie w dużej rozdzielczości, dzięki czemu żołnierz ma wrażenie, że uczestniczy w akcji bojowej tłumaczy ppłk Rafał Miernik, szef szkolenia Wielkopolskiej Brygady, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ.

Podczas zajęć żołnierze pod czujnym okiem instruktora doskonalili umiejętność przyjmowania postaw strzeleckich oraz pracy na broni w przypadku awarii lub konieczności zmiany magazynka - podaje 17. WBZ.

Źródło: 17. WBZ.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Retoryka opozycji legła w gruzach! Beata Mazurek: Sankcji wobec Polski nie będzie

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/ Gazeta Polska

- Rezolucja parlamentu węgierskiego pokazuje, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski - powiedziała dziś wicemarszałek sejmu Beata Mazurek. Polityk skomentowała przyjęcie przez parlament Węgier rezolucji „o poparciu Polski wobec presji Brukseli” podkreśliła, że bardzo ją to cieszy.

Parlament węgierski przyjął dziś rezolucję „o poparciu Polski wobec presji Brukseli”. Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE. Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski

- podkreśliła Mazurek.

Ta retoryka opozycji uderzająca we własny kraj i w polski rząd legła w gruzach

- zaznaczyła.

Pytana, czy spodziewa się podobnych rezolucji w innych parlamentach państw członkowskich UE, np. spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej, odpowiedziała, że chciałaby przyjęcia takich rezolucji.

Natomiast mamy świadomość tego, że w UE toczy się gra różnych interesów i czy inne kraje zdecydują się na to, by nas wesprzeć, tego nie wiem

- powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Mazurek przypomniała, że w sobotę w Wilnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że Litwa nie poprze żadnych „przymusowych metod przeciwko żadnemu krajowi w UE, w tym również przeciwko Polsce”.

Jesteśmy za wzajemnym dialogiem i poszukiwaniem rozwiązań. Litwa nie będzie popierała głosowania przeciwko państwu polskiemu, będziemy jednak starali się doprowadzić do porozumienia

- mówiła prezydent Litwy.

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl