Edukują imigrantów z seksualności... by zapobiegać gwałtom

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w Szwecji stworzyło specjalny przewodnik dla imigrantów, który ma edukować ich z seksualności. Urzędnicy wierzą, że przyczyni się to do zmniejszenia liczby gwałtów i napaści na tle seksualnym.

Szwedzi zamiast karać i odsyłać imigrantów za przestępstwa, postanowili ich edukować. Stworzyli dla przybyszy specjalne broszury, z których mają dowiedzieć się między innymi o tym, że kobieta w Europie ma prawo odmówić seksu.

Broszura opisuje i daje wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z przybyszami o seksie, dojrzałości płciowej i mowie ciała. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć tematu dotyczącego różnorodności i równości płci oraz praw LGBTQ - pisze swiato-poglad.pl.

Zdaniem szwedzkich polityków problemy z napaściami imigrantów można rozwiązać przez debatę i edukację.

Przewodnik ma być rozszerzeniem dla strony internetowej Youmo.se, na której można znaleźć między innymi informacje o tym jak dokonać aborcji i czy należy o tym powiedzieć rodzicom.

Aby ułatwić imigrantom zrozumienie przekazu, informacje na stronie zamieszczone są w kilku jędykach: szwedzkim, angielskim, duńskim, arabskim, somalijskim oraz etiopskim.

Źródło: swiato-poglad.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tillerson dobitnie o Rosji. To ten kraj ponosi odpowiedzialność za użycie broni chemicznej w Syrii

/ wikipedia.org/Domena publiczna

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson oświadczył, że ostatecznie to Rosja "ponosi odpowiedzialność" za ataki z użyciem broni chemicznej w Syrii. Zaznaczył, że reżim Baszara el-Asada prawdopodobnie wciąż dopuszcza się takich zbrodni.

Tylko wczoraj więcej niż 20 cywilów, głównie dzieci, ucierpiało najprawdopodobniej na skutek ataku z użyciem chloru" we Wschodniej Gucie - powiedział Tillerson.

Podkreślił, że rząd w Damaszku "prawdopodobnie kontynuuje używanie broni chemicznej przeciwko Syryjczykom".

Ktokolwiek przeprowadził ataki, ostatecznie to Rosja "ponosi odpowiedzialność" zarówno za "ofiary we Wschodniej Gucie", jak i "niezliczonych Syryjczyków, których zaatakowano bronią chemiczną od rozpoczęcia rosyjskiej interwencji (w Syrii) – dodał amerykański sekretarz stanu.

Tillerson zaznaczył, że Moskwa nie przestrzega porozumienia z USA z 2013 roku dotyczącego likwidacji broni chemicznej w Syrii oraz pomaga rządowi w Damaszku łamać Konwencję o zakazie broni chemicznej (CWC).

Amerykański szef dyplomacji wezwał również Rosję do "zaprzestania wetowania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności winnych ataków chemicznych" w Syrii. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tillerson przyjeżdża do Polski. „Wybór Warszawy nie jest przypadkowy”

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl