Posłowie Kukiz'15 zakończyli spotkanie z prezydentem. Dlaczego zabrakło na nim lidera klubu?

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Posłowie klubu Kukiz'15 spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie ustaw reformujących sądownictwo. Zabrakło na nim jednak lidera klubu Pawła Kukiza. Jak się okazuje, powodem było "ogólne złe samopoczucie" przewodniczącego klubu i jego wizyta w szpitalu. Do ok. 10 października polityk będzie wyłączony z życia publicznego

My mówimy cały czas o naszych pracach, które już rozpoczęliśmy, nad wprowadzeniem wybieranych przez obywateli sędziów pokoju, orzekających w uproszczonej procedurze i sędziów, którzy będą też rozliczani przez ludzi. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, że prezydent podszedł z dużym optymizmem do tego pomysłu, z otwartością

- powiedział po spotkaniu z prezydentem Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz'15. 

Posłowie ruchu Kukiza rozmawiali z Andrzejem Dudą również o procedurach wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa i próbie ich demokratyzacji.

Prezydent powiedział, że utrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS przez 3/5 Sejmu, a nie zwykłą większością

- dodał Tyszka.

Na spotkaniu z prezydentem zabrakło jednak lidera klubu Pawła Kukiza. Jak się okazuje, przez co najmniej miesiąc Paweł Kukiz będzie wyłączony z życia publicznego. Powodem jest stan "ogólnego złego samopoczucia" polityka. 

Według doniesień portalu gazeta.pl, Kukiz z powodu złego samopoczucia trafił do szpitala w Głuchołazach. Najbliższe tygodnie ma spedzić w sanatorium.

 Jest na kompleksowych badaniach, a potem ma zaplanowaną rehabilitację, odnowę biologiczną

- powiedziała osoba z otoczenia polityka.

 

Źródło: 300polityka.pl, wp.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
CBŚP rozbiło narkotykowy gang…

CBŚP rozbiło narkotykowy gang…

Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Nowy pomysł Berlusconiego

Nowy pomysł Berlusconiego

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

CBŚP rozbiło narkotykowy gang pseudokibiców

/ cbsp.policja.pl

Blisko 70 zarzutów dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz licznych przestępstw, m.in. przeciwko życiu i zdrowiu, usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez CBŚP. Gang był ściśle związany ze środowiskiem stadionowych chuliganów, głównie z Zabrza.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 11 osób, z których osiem zostało tymczasowo aresztowanych. U podejrzanych znaleziono nie tylko amfetaminę, kokainę i marihuanę, ale także maczety, kastety, pałki teleskopowe, kominiarki w charakterystycznych klubowych barwach miejscowej drużyny piłkarskiej i pistolet hukowy.

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach podejrzanym przedstawiono blisko 70 zarzutów dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, wolności, a nawet wymiarowi sprawiedliwości

- poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Przestępczy gang rozpracowali policjanci z zarządu CBŚP w Katowicach, którzy ustalili, iż na Śląsku - głównie w Zabrzu - działa zorganizowana grupa zajmująca się obrotem narkotykami, której członkowie są ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

Grupa była bardzo hermetyczna. W minionym tygodniu wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do gliwickiej prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty.

Podejrzani usłyszeli również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba kierowania tą grupą - to właśnie ten mężczyzna usłyszał zarzut wpływania groźbą na działania funkcjonariusza policji

- podała rzeczniczka CBŚP.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd aresztował na trzy miesiące ośmioro podejrzanych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl