Schetyna po spotkaniu z prezydentem Dudą. Totalna opozycja nie zmienia wroga - „PiS, PiS, PiS”

/ facebook.com/printscreen

  

„Totalna opozycja” parlamentarna pozostała wierna sobie po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą ws. ustaw o SN i KRS. Nie przegapiła okazji, aby przypomnieć kto jest i pozostaje jej wrogiem. - Obawiamy się, że PiS i Stanisław Piotrowicz będą mieli wpływ na ostateczny kształt tworzonych przez prezydenta ustaw - grzmiał lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas dzisiejszego briefingu.

Wcześniej posłowie PO wzięli udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, podczas którego rozmawiano o zmianach w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. 

Chcę powiedzieć, że terminy, do których zobowiązał się prezydent, czyli 24, tak naprawdę 25 września, wtedy ma przedstawić tezy czy też założenia tych ustaw. Jesteśmy gotowi do pracy nad nimi

- mówił Schetyna.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS po rozmowach z prezydentem. „Ostateczny kształt projektu ws. KRS i SN około 25 września”

Lider Platformy Obywatelskiej nie omieszkał jednak zaatakować politycznych przeciwników, stwierdzając, że jego partia obawia się, że "PiS i Stanisław Piotrowicz będą mieli wpływ na ostateczny kształt tworzonych przez prezydenta ustaw".

Rozmawialiśmy o procesie legislacyjnym w Sejmie, o aktywnościach komisji sprawiedliwości i praw człowieka, o roli przewodniczącego Piotrowicza. Bierzemy pod uwagę wariant, że proces legislacyjny czy projekty legislacyjne złożone przez prezydenta mogą ulec poważnej zmianie właśnie tutaj, dokonywanej przez parlamentarną większość, przez polityków PiS i przewodniczącego Piotrowicza

- powiedział Schetyna.

Podczas briefingu Platformy partię rządzącą zaatakował nie tylko Schetyna.

Podkreślamy, że dla nas najważniejsze jest usprawnienie wymiaru sprawiedliwości, a nie kwestie kadrowe - a na tym skupia się PiS

- powiedział Borys Budka.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl