Mazurek o sondażach: Najważniejszy jest werdykt wyborczy

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Jako Prawo i Sprawiedliwość skupiamy się na tym, co mamy do zrobienia. Najważniejszy jest werdykt wyborczy - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych.

Z opublikowanego w tym tygodniu sondażu Kantar Public wynika, że 38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu, zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO, Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Z kolei według sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować ponad 37 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską swój głos chce oddać 19,9 proc. wyborców, natomiast na Nowoczesną 8,7 proc., a na Kukiz'15 - 8 proc.

Rzecznik PiS pytana o to, czy cieszą ją wyniki opozycji w ostatnich sondażach, odpowiedziała, że PiS skupia się na tym, żeby Polska była "sprawiedliwa wolna i żeby Polakom żyło się lepiej", a nie na sondażach dotyczących opozycji.

W innych krajach europejskich chyba nie ma partii, która byłaby tak skompromitowana, jak PO i jeszcze funkcjonowała na arenie europejskiej - dodała Mazurek.

My, jako PiS, skupiamy się na tym, co mamy jeszcze do zrobienia - podkreśliła.

Dopytywana o ostatni, sierpniowy sondaż CBOS, zgodnie z którym prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 71 proc. społeczeństwa, oceniła, że "każde poparcie, które jest wysokie, jest dobre".

Na pytanie, skąd tak wysokie notowania prezydenta, rzecznik PiS uznała, że to dlatego, iż wypełnia on swoje funkcje jako głowa państwa. 

Nam, jako obozowi Zjednoczonej Prawicy, jako PiS zależy na tym, by nasz wynik wyborczy był wynikiem jak najlepszym. Byłoby cudownie, gdyby te procenty, o których dzisiaj mówimy w kontekście PiS i oceny pana prezydenta, przełożyły się w nadchodzących wyborach - zaznaczyła.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl