Mazurek o sondażach: Najważniejszy jest werdykt wyborczy

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Jako Prawo i Sprawiedliwość skupiamy się na tym, co mamy do zrobienia. Najważniejszy jest werdykt wyborczy - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych.

Z opublikowanego w tym tygodniu sondażu Kantar Public wynika, że 38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu, zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO, Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Z kolei według sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować ponad 37 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską swój głos chce oddać 19,9 proc. wyborców, natomiast na Nowoczesną 8,7 proc., a na Kukiz'15 - 8 proc.

Rzecznik PiS pytana o to, czy cieszą ją wyniki opozycji w ostatnich sondażach, odpowiedziała, że PiS skupia się na tym, żeby Polska była "sprawiedliwa wolna i żeby Polakom żyło się lepiej", a nie na sondażach dotyczących opozycji.

W innych krajach europejskich chyba nie ma partii, która byłaby tak skompromitowana, jak PO i jeszcze funkcjonowała na arenie europejskiej - dodała Mazurek.

My, jako PiS, skupiamy się na tym, co mamy jeszcze do zrobienia - podkreśliła.

Dopytywana o ostatni, sierpniowy sondaż CBOS, zgodnie z którym prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 71 proc. społeczeństwa, oceniła, że "każde poparcie, które jest wysokie, jest dobre".

Na pytanie, skąd tak wysokie notowania prezydenta, rzecznik PiS uznała, że to dlatego, iż wypełnia on swoje funkcje jako głowa państwa. 

Nam, jako obozowi Zjednoczonej Prawicy, jako PiS zależy na tym, by nasz wynik wyborczy był wynikiem jak najlepszym. Byłoby cudownie, gdyby te procenty, o których dzisiaj mówimy w kontekście PiS i oceny pana prezydenta, przełożyły się w nadchodzących wyborach - zaznaczyła.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Zalewska pozywa Schetynę

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

Po raz kolejny podkreślam, że nie mam nic wspólnego z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska spotkała się dziś w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu z przedstawicielami koreańskiej firmy LG. Spotkanie dotyczyło powołania klas branżowych w szkołach powiatu wrocławskiego. Pytana przez dziennikarzy o nieprawidłowości we wrocławskim PCK, Zalewska powiedziała, że już wielokrotnie podkreślała, iż nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała szefowa MEN.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. 

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, a od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia prawie 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

9 marca Schetyna na konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że "wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS - mówił wówczas Schetyna.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl