Mazurek o sondażach: Najważniejszy jest werdykt wyborczy

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Jako Prawo i Sprawiedliwość skupiamy się na tym, co mamy do zrobienia. Najważniejszy jest werdykt wyborczy - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych.

Z opublikowanego w tym tygodniu sondażu Kantar Public wynika, że 38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu, zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO, Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Z kolei według sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować ponad 37 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską swój głos chce oddać 19,9 proc. wyborców, natomiast na Nowoczesną 8,7 proc., a na Kukiz'15 - 8 proc.

Rzecznik PiS pytana o to, czy cieszą ją wyniki opozycji w ostatnich sondażach, odpowiedziała, że PiS skupia się na tym, żeby Polska była "sprawiedliwa wolna i żeby Polakom żyło się lepiej", a nie na sondażach dotyczących opozycji.

W innych krajach europejskich chyba nie ma partii, która byłaby tak skompromitowana, jak PO i jeszcze funkcjonowała na arenie europejskiej - dodała Mazurek.

My, jako PiS, skupiamy się na tym, co mamy jeszcze do zrobienia - podkreśliła.

Dopytywana o ostatni, sierpniowy sondaż CBOS, zgodnie z którym prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 71 proc. społeczeństwa, oceniła, że "każde poparcie, które jest wysokie, jest dobre".

Na pytanie, skąd tak wysokie notowania prezydenta, rzecznik PiS uznała, że to dlatego, iż wypełnia on swoje funkcje jako głowa państwa. 

Nam, jako obozowi Zjednoczonej Prawicy, jako PiS zależy na tym, by nasz wynik wyborczy był wynikiem jak najlepszym. Byłoby cudownie, gdyby te procenty, o których dzisiaj mówimy w kontekście PiS i oceny pana prezydenta, przełożyły się w nadchodzących wyborach - zaznaczyła.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
CBŚP rozbiło narkotykowy gang…

CBŚP rozbiło narkotykowy gang…

Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Nienaprawiona krzywda mieszkańców Gdyni

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Ministerstwo walczy z dopalaczami. Do 12 lat…

Nowy pomysł Berlusconiego

Nowy pomysł Berlusconiego

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

W grudniu proces prezesa krakowskiego sądu

CBŚP rozbiło narkotykowy gang pseudokibiców

/ cbsp.policja.pl

Blisko 70 zarzutów dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz licznych przestępstw, m.in. przeciwko życiu i zdrowiu, usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez CBŚP. Gang był ściśle związany ze środowiskiem stadionowych chuliganów, głównie z Zabrza.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 11 osób, z których osiem zostało tymczasowo aresztowanych. U podejrzanych znaleziono nie tylko amfetaminę, kokainę i marihuanę, ale także maczety, kastety, pałki teleskopowe, kominiarki w charakterystycznych klubowych barwach miejscowej drużyny piłkarskiej i pistolet hukowy.

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach podejrzanym przedstawiono blisko 70 zarzutów dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, wolności, a nawet wymiarowi sprawiedliwości

- poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Przestępczy gang rozpracowali policjanci z zarządu CBŚP w Katowicach, którzy ustalili, iż na Śląsku - głównie w Zabrzu - działa zorganizowana grupa zajmująca się obrotem narkotykami, której członkowie są ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

Grupa była bardzo hermetyczna. W minionym tygodniu wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do gliwickiej prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty.

Podejrzani usłyszeli również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba kierowania tą grupą - to właśnie ten mężczyzna usłyszał zarzut wpływania groźbą na działania funkcjonariusza policji

- podała rzeczniczka CBŚP.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd aresztował na trzy miesiące ośmioro podejrzanych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl