Piknik patriotyczny „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”

Cichociemni w ubraniach cywilnych, przygotowani do misji. / wikimedia.org.pl

  

16 września o godz. 14.00 na łąkach za miejscowością Łosinno odbędzie się piknik patriotyczny i widowisko historyczne „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa - Wschód i mieszkańcy Łosinna we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Jednostką Wojskową GROM zapraszają na piknik patriotyczny i widowisko historyczne „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”.

Widowisko odbędzie się z okazji 74. rocznicy Operacji „Neon 1” w ramach „Riposty” na placówkę „Garnek” 103.

Wydarzenie będzie miało miejsce 16 września o godz. 14.00 na łąkach za miejscowością Łosinno. 

Poniżej prezentujemy program pikniku:

- Hymn

- Powitanie gości

- Wystąpienie sekretarza stanu w MON Michała Dworczyka

- Wystąpienie dowódcy WOT gen. bryg. Wiesława Kukuły

- Rekonstrukcja naziemna: życie pod okupacją, 5 scen: „codzienność” – aresztowania, „walka”, „pogotowie” – przygotowania do odbioru zrzutu, „na rodzimej ziemi” – serdeczne powitanie cichociemnych

- Inscenizacja historyczna zrzutu cichociemnych (m.in. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”)

- Współczesna wersja zrzutu – GROM

- Modlitwa za "Cichociemnych"

- Złożenie kwiatów 

- Koncert zespołu Contra Mundum

- Piknik patriotyczny 

- Żołnierski poczęstunek

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tubawyszkowa.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl