Piknik patriotyczny „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”

Cichociemni w ubraniach cywilnych, przygotowani do misji. / wikimedia.org.pl

16 września o godz. 14.00 na łąkach za miejscowością Łosinno odbędzie się piknik patriotyczny i widowisko historyczne „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa - Wschód i mieszkańcy Łosinna we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Jednostką Wojskową GROM zapraszają na piknik patriotyczny i widowisko historyczne „Zrzut Cichociemnych – ZAPORA”.

Widowisko odbędzie się z okazji 74. rocznicy Operacji „Neon 1” w ramach „Riposty” na placówkę „Garnek” 103.

Wydarzenie będzie miało miejsce 16 września o godz. 14.00 na łąkach za miejscowością Łosinno. 

Poniżej prezentujemy program pikniku:

- Hymn

- Powitanie gości

- Wystąpienie sekretarza stanu w MON Michała Dworczyka

- Wystąpienie dowódcy WOT gen. bryg. Wiesława Kukuły

- Rekonstrukcja naziemna: życie pod okupacją, 5 scen: „codzienność” – aresztowania, „walka”, „pogotowie” – przygotowania do odbioru zrzutu, „na rodzimej ziemi” – serdeczne powitanie cichociemnych

- Inscenizacja historyczna zrzutu cichociemnych (m.in. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”)

- Współczesna wersja zrzutu – GROM

- Modlitwa za "Cichociemnych"

- Złożenie kwiatów 

- Koncert zespołu Contra Mundum

- Piknik patriotyczny 

- Żołnierski poczęstunek

Źródło: tubawyszkowa.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Zalewska pozywa Schetynę

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

Po raz kolejny podkreślam, że nie mam nic wspólnego z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska spotkała się dziś w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu z przedstawicielami koreańskiej firmy LG. Spotkanie dotyczyło powołania klas branżowych w szkołach powiatu wrocławskiego. Pytana przez dziennikarzy o nieprawidłowości we wrocławskim PCK, Zalewska powiedziała, że już wielokrotnie podkreślała, iż nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała szefowa MEN.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. 

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, a od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia prawie 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

9 marca Schetyna na konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że "wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS - mówił wówczas Schetyna.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl