To już walkower? Trzaskowskiego "poraża" niskie poparcie dla Platformy, chwali też... decyzje PiS

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

PiS podjęło sensowne decyzje, choćby o wyciąganiu ludzi z biedy - to jeden cytat. Drugi jest o malejącym poparciu dla Platformy Obywatelskiej: "to są porażające wyniki". Od razu wyjaśniamy - to nie są słowa polityka PiS, a diagnoza czołowego posła... PO.
38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS, a 16 proc. na PO - wynika z wrześniowego sondażu Kantar Public. Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

- Trudno, żeby nie robiło wrażenia. To są porażające wyniki - stwierdził dzisiaj poseł PO Rafał Trzaskowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Dodał:

„PiS też nawiązało kontakt z olbrzymią częścią społeczeństwa, z którą my nie nawiązaliśmy kontaktu. Tą, która się czuła odrzucona przez zmiany i która nie czuła się beneficjentami transformacji w Polsce. PiS rozdaje ludziom pieniądze, podjęło sensowne decyzje…”

Po chwili doprezyzował:

-  Tak, oczywiście, że tak [PiS podjęło sensowne decyzje]. Gdyby nie podejmowało sensownych decyzji, jeżeli chodzi choćby o wyciąganie ludzi z biedy, to nie miałoby takich wyników.

Trzaskowski nie jest pierwszym, na którym gigantyczne wrażenie zrobiły ostatnie sondaże.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lis z Hołdysem zobaczyli nowy sondaż. Takich komentarzy to oni jeszcze nie pisali…

Źródło: niezalezna.pl, RMF FM, 300polityka.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antoni Macierewicz pozwie Onet.pl. Za sugerowanie, że szantażował Mateusza Morawieckiego!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Antoni Macierewicz zamierza pozwać portal Onet.pl - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Onet, omawiając artykuł Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej", jasno zasugerował, że były szef MON próbował szantażować Mateusza Morawieckiego.

Informowaliśmy dziś o tekście red. Czuchnowskiego, który napisał, że "odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych, mająca obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela".

Czuchnowski napisał jednak swój artykuł sprytnie i ostrożnie, posługując się wyrażeniami bezosobowymi np. "rzucono kwity", "zrobiono".

Natomiast Onet.pl wprost zasugerował, że za rzekomą akcją mającą zdyskredytować Mateusza Morawieckiego stał Antoni Macierewicz.

Oto screenshot portalu:

Jeszcze dalej poszedł portal newsweek.pl, także kontrolowany przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer. Zapewne i oni mogą spodziewać się pozwu:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl