Południowokoreańskie lotnictwo ćwiczy z ostrą amunicją

/ flickr.com

  

Siły powietrzne Korei Południowej poinformowały dziś o przeprowadzeniu manewrów z użyciem ostrej amunicji, w tym pocisków samosterujących. Jest to pokaz siły po niedawnej, szóstej już próbie nuklearnej Korei Północnej - napisała agencja informacyjna Kyodo.

Podczas wtorkowych manewrów u zachodnich wybrzeży Korei Południowej, myśliwiec F-15K wystrzelił pocisk Taurus, który przeleciał około 400 km i trafił w cel zainstalowany na jednej z wysp.

Ćwiczenia miały na celu zademonstrowanie militarnych zdolności reagowania na północnokoreańskie prowokacje - oświadczyły siły powietrze Korei Płd.

Jak podała południowokoreańska agencja Yonhap, zakupiony w Niemczech pocisk rakietowy Taurus o zasięgu ok. 500 km jest potencjalnie zdolny uderzyć precyzyjnie w cele w stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, nawet jeśli zostanie wystrzelony ze środkowej części terytorium Korei Południowej.

Władze w Seulu szykują się do rozmieszczania około 170 rakiet typu Taurus w ramach planów modernizacji swojej obrony powietrznej i zdecydowały się sprowadzić jeszcze dodatkowo 90 takich pocisków w reakcji na rozbudowę północnokoreańskiego arsenału rakietowego - informuje agencja Yonhap.

Korea Południowa otrzymała z Niemiec pierwszą partię pocisków powietrze-ziemia typu Taurus w październiku 2016 roku.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ważna decyzja komisji weryfikacyjnej. Uchylono kolejene decyzje HGW

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową w sprawie nieruchomości przy dawnej ul. Królewskiej 39 w Warszawie i nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdaniem komisji decyzja zwrotowa odnośnie Krakowskiego Przedmieścia 35 wydana została z naruszeniem prawa, jednak "zaszły nieodwracalne skutki prawne".

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy dawnej ul. Królewskiej 39 w Warszawie i nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy 

Wydając decyzję zwrotną ratusz rażąco naruszył prawo - nie było podstaw do zwrotu nieruchomości

- stwierdził przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Decyzję ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Krakowskie Przedmieście 35 ratusz podjął z naruszeniem prawa, ale decyzja ta nie może zostać uchylona

- mówił.

Obie decyzje zostały podjęte przez komisję jednogłośnie.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl