Turcja potwierdza zakup rakiet S-400 od Rosji

/ flickr.com

  

"Turcja podpisała z Rosją kontrakt na zakup systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400. Najważniejszy kontrakt, jaki kiedykolwiek został zawarty z Moskwą przez Ankarę" - poinformował prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

"Proces będzie kontynuowany przez transfer dla nas kredytu z Rosji. Zarówno pan (prezydent Rosji Władimir) Putin, jak i ja jesteśmy zdecydowani w tej kwestii" - powiedział turecki prezydent dziennikarzom, gdy w niedzielę wracał z Kazachstanu.

Pod koniec lipca br. turecki prezydent poinformował o podpisaniu z Rosją dokumentów w sprawie dostaw rosyjskich systemów rakietowych S-400. Erdogan nie uściślił wówczas, kiedy i jakie dokumenty podpisano, ale poinformował, że systemy "będą wspólnie produkowane".

Kreml odmówił wówczas skomentowania tej informacji. Ale szef rosyjskiego państwowego konglomeratu zbrojeniowego Rostiech Siergiej Czemiezow powiedział, że możliwy kontrakt nie przewiduje produkcji S-400 na terytorium Turcji.

Wcześniej w lipcu pojawiły się doniesienia prasowe, że Turcja może kupić systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-400 za 2,5 mld dolarów.

Według źródeł rosyjskich S-400 jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów, a cele balistyczne o prędkości do 4,8 km/s - na dystansie do 60 kilometrów.

Pentagon wyrażał już wcześniej zaniepokojenie chęcią zakupu przez Ankarę rosyjskich systemów. Zdaniem USA Turcja, która jest członkiem NATO, powinna wytłumaczyć się ze swojego zamiaru zakupu rosyjskich systemów rakietowych.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ważna decyzja komisji weryfikacyjnej. Uchylono kolejene decyzje HGW

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową w sprawie nieruchomości przy dawnej ul. Królewskiej 39 w Warszawie i nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdaniem komisji decyzja zwrotowa odnośnie Krakowskiego Przedmieścia 35 wydana została z naruszeniem prawa, jednak "zaszły nieodwracalne skutki prawne".

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy dawnej ul. Królewskiej 39 w Warszawie i nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy 

Wydając decyzję zwrotną ratusz rażąco naruszył prawo - nie było podstaw do zwrotu nieruchomości

- stwierdził przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Decyzję ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Krakowskie Przedmieście 35 ratusz podjął z naruszeniem prawa, ale decyzja ta nie może zostać uchylona

- mówił.

Obie decyzje zostały podjęte przez komisję jednogłośnie.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl