Antoni Macierewicz odpowiada Schetynie. Te słowa poseł PO zapamięta na długo. WIDEO

/ screen sejm.gov.pl

  

Antoni Macierewicz, szef MON, podczas sejmowej dyskusji na temat pomocy ofiarom sierpniowych nawałnic, krótko i treściwie odpowiedział na zarzuty, które starał się postawić partii rządzącej Grzegorz Schetyna. Lider Platformy został przez ministra obrony porównany do znanego komika. - Współczuję pana poczuciu potrzeb narodu polskiego - wytknął Schetynie Macierewicz.

Dziś w Sejmie toczy się dyskusja na temat pomocy ofiarom nawałnic, które w połowie sierpnia przetoczyły się nad Polską. W pełnym konkretów i twardych danych wystąpieniu minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przedstawił działania podjęte przez rząd w celu pmocy ofiarom. Wskazywał także na poświęcenie strażaków oraz żołnierzy biorących udział w akcjach ratowniczych i porządkowych. Wystąpienie Błaszczaka starał się skontrować lider PO, Grzegorz Schetyna. 

Po swoim wystąpieniu Schetyna spotkał się jednak z treściwą repliką szefa MON, Antoniego Macierewicza. Minister obrony przyrównał na początku lidera Platformy do znanego komika, Jasia Fasoli

- Chciałbym sprostować kłamstwa, którymi jesteście państwo raczeni. Wojsko było na miejscu zdarzenia natychmiast po informacji ze strony wojewodów. Jeżeli pana razi to, że szef MON w dniu Święta Wojska Polskiego przyjechał na miejsce zdarzenia, to współczuję pana poczuciu potrzeb narodu polskiego - powiedział do Schetyny w Sejmie Antoni Macierewicz.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gersdorf poskarży się niemieckim mediom na "dyktaturę" PiS? Kasta sięga po zagranicę

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

– W poniedziałek, 23 lipca, sędzia Małgorzata Gersdorf powinna być w pracy - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego, Michał Laskowski. Pytanie w jakiej, skoro jest w stanie spoczynku? Rzecznik wyjaśnił, do czwartku włącznie prof. Gersdorf korzysta z urlopu, natomiast w piątek wygłosi referat na temat rządów prawa w Karlsruhe i spotka się z mediami. Chodzi o to, by "Wyborcza" i TVN mogły cytować "oburzone" niemieckie gazety?

- Do 19 lipca pani prezes korzysta z urlopu, czyli do czwartku włącznie – poinformował Laskowski.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego (który dziś bronił sędziego Iwulskiego jako "prawego" człowieka) dodał, że w piątek prof. Gersdorf ma przebywać w Karlsruhe. Wyjaśnił, że prof. Gersdorf prawdopodobnie nie wystąpi przed Federalnym Trybunałem Sprawiedliwości, a na cyklicznie odbywającej się konferencji poświęconej m.in. prawom człowieka. Referat ma dotyczyć rządów prawa.

Co roku są zapraszani z całego świata różni goście, w tym roku zaproszona została pani prezes – powiedział.

Przekazał również, że "w związku z tym od poniedziałku - nie słyszałem o żadnych dalszych planach urlopowych - (Gersdorf) powinna być w Sądzie".

Laskowski poinformował również, że "jeżeli będzie takie zainteresowanie", w Karlsruhe odbędzie się spotkanie Gersdorf z mediami. Treść referatu wygłoszonego na konferencji zostanie umieszczona na stronie Sądu Najwyższego jeszcze tego samego dnia.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w trzy miesiące od tego terminu, czyli 3 lipca, w stan spoczynku przeszli z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogą oni jednak dalej pełnić funkcję, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy, czyli do 2 maja, złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent RP wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gersdorf jest na emeryturze? Sędzia-oficer Iwulski będzie jej płacił, tak jakby była pracownikiem

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl