Niemcy przestali kłaniać się Polakom z winy PiS? Oto najnowsza teoria Komorowskiego

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Niemcy przestali kłaniać się mieszkającym za naszą zachodnią granicą Polakom, bo PiS zaczął mówić o reparacjach za II wojnę światową? Taką karkołomną teorię przedstawił nie kto inny, tylko Bronisław Komorowski.

Były prezydent Bronisław Komorowski był wczoraj gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24. Głównym tematem rozmowy były reparacje wojenne.

Komorowski już na samym początku zawyrokował, że z żądania reparacji nic nie będzie.

Nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej. Chciałbym im powiedzieć: przestańcie jątrzyć, przestańcie gadać, że państwo jest gotowe, ma takie czy inne stanowisko

– orzekł były prezydent.

Zdaniem byłego prezydenta domaganie się zwrotu strat psuje stosunki polsko-niemieckie.

Jeśli potrafią załatwić i nie popsuć polskich relacji z Niemcami, niech występują. Inni też tak robili. Ale oni nie występują o reparacje, tylko jątrzą tutaj w Polsce  

– stwierdził.

Ale to nie wszystko! Komorowski stwierdził też, że od czasu kongresu Zjednoczonej Prawicy, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński wspomniał o reparacjach, Niemcy... przestali kłaniać się Polakom, którzy mieszkają u naszych zachodnich sąsiadów!

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl, twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. publikacji Sczerby

/ twitter.com/screenshot

  

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta, który według niego pobili jednego z protestujących w piątek pod Sejmem.

Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury.

- powiedział Ciarka podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, od osób publicznych, jakimi są posłowie wymaga się znacznie więcej niż od zwykłych obywateli, ponieważ ich świadomość prawna powinna być dużo większa.

Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo.

- dodał.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl