Niemcy przestali kłaniać się Polakom z winy PiS? Oto najnowsza teoria Komorowskiego

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Niemcy przestali kłaniać się mieszkającym za naszą zachodnią granicą Polakom, bo PiS zaczął mówić o reparacjach za II wojnę światową? Taką karkołomną teorię przedstawił nie kto inny, tylko Bronisław Komorowski.

Były prezydent Bronisław Komorowski był wczoraj gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24. Głównym tematem rozmowy były reparacje wojenne.

Komorowski już na samym początku zawyrokował, że z żądania reparacji nic nie będzie.

Nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej. Chciałbym im powiedzieć: przestańcie jątrzyć, przestańcie gadać, że państwo jest gotowe, ma takie czy inne stanowisko

– orzekł były prezydent.

Zdaniem byłego prezydenta domaganie się zwrotu strat psuje stosunki polsko-niemieckie.

Jeśli potrafią załatwić i nie popsuć polskich relacji z Niemcami, niech występują. Inni też tak robili. Ale oni nie występują o reparacje, tylko jątrzą tutaj w Polsce  

– stwierdził.

Ale to nie wszystko! Komorowski stwierdził też, że od czasu kongresu Zjednoczonej Prawicy, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński wspomniał o reparacjach, Niemcy... przestali kłaniać się Polakom, którzy mieszkają u naszych zachodnich sąsiadów!

 

Źródło: tvn24.pl, twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Zalewska pozywa Schetynę

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

Po raz kolejny podkreślam, że nie mam nic wspólnego z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska spotkała się dziś w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu z przedstawicielami koreańskiej firmy LG. Spotkanie dotyczyło powołania klas branżowych w szkołach powiatu wrocławskiego. Pytana przez dziennikarzy o nieprawidłowości we wrocławskim PCK, Zalewska powiedziała, że już wielokrotnie podkreślała, iż nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała szefowa MEN.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. 

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, a od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia prawie 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

9 marca Schetyna na konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że "wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i  jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS - mówił wówczas Schetyna.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl