Kreml modernizuje czołgi

/ flickr.com

Rosyjskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe UralWagonZawod (UVZ) najprawdopodobniej już w 2018 roku rozpocznie dostawę zmodernizowanych czołgów T-90M dla Rosyjskich Sił Zbrojnych – informuje portal Defence Blog.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej wra z UralWagonZawod (UVZ) podpisało kontrakt na nowe czołgi T-90M oraz gruntowny remont czołgów T-72B, T-80BB oraz T-90 podczas forum wojenno-technicznego Armia-2017 jakie odbyło się w ubiegłym miesiącu. Nowe czołgi otrzymają armatę gładkolufową kal. 125 mm (2A82-1M), która została zaprojektowana dla czołgów T-14 wraz z nowym systemem ładowania oraz kontroli ognia, które maja wydłużyć czas eksploatacji działa. Co więcej czołg T-90M będzie mógł strzelać pociskami 9M119M z kumulacyjną głowicą Invar oraz Invar-M co umożliwi eliminowanie czołgów na dystansie do pięciu km. Do prowadzenia celnego ostrzału wykorzystuje przyrząd obserwacyjno-celowniczy Peleng JSC Dodatkowo trzyosobowa zaloga ma do dyspozycji karabin maszynowy PKT 7.62 mm oraz zdalnie sterowaną wieżyczkę RWS z karabinem kal. 12.7 mm W celu zwiększenia ochrony czołg zostanie wyposażony w ekran przeciwkumulacyjny Relikt oraz aktywny system obrony. Pojazd ma mieć zamontowany silnik W-92C2 o mocy 1130 KM, który umożliwia rozpędzenie się do 60 km/h i operowanie w zasięgu 500 km.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Retoryka opozycji legła w gruzach! Beata Mazurek: Sankcji wobec Polski nie będzie

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/ Gazeta Polska

- Rezolucja parlamentu węgierskiego pokazuje, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski - powiedziała dziś wicemarszałek sejmu Beata Mazurek. Polityk skomentowała przyjęcie przez parlament Węgier rezolucji „o poparciu Polski wobec presji Brukseli” podkreśliła, że bardzo ją to cieszy.

Parlament węgierski przyjął dziś rezolucję „o poparciu Polski wobec presji Brukseli”. Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE. Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski

- podkreśliła Mazurek.

Ta retoryka opozycji uderzająca we własny kraj i w polski rząd legła w gruzach

- zaznaczyła.

Pytana, czy spodziewa się podobnych rezolucji w innych parlamentach państw członkowskich UE, np. spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej, odpowiedziała, że chciałaby przyjęcia takich rezolucji.

Natomiast mamy świadomość tego, że w UE toczy się gra różnych interesów i czy inne kraje zdecydują się na to, by nas wesprzeć, tego nie wiem

- powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Mazurek przypomniała, że w sobotę w Wilnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że Litwa nie poprze żadnych „przymusowych metod przeciwko żadnemu krajowi w UE, w tym również przeciwko Polsce”.

Jesteśmy za wzajemnym dialogiem i poszukiwaniem rozwiązań. Litwa nie będzie popierała głosowania przeciwko państwu polskiemu, będziemy jednak starali się doprowadzić do porozumienia

- mówiła prezydent Litwy.

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl