Łapiński skomentował rzekomy konflikt między prezydentem a rządem

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

– Nie może być końca czegoś, czego nie było. Skoro nie było wojny, nie było konfliktu, to nie można mówić o końcu czegoś, czego nie było – powiedział Krzysztof Łapiński, zapytany w Radiu RMF FM o koniec rzekomego konfliktu między prezydentem a rządem.

O domniemamym konflikcie między prezydentem Andrzejem Dudą a Prawem i Sprawiedliwością, niektóre media mówią od jakiegoś czasu. Wszystkiemu zaprzeczył jednak rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. 

Nie może być końca czegoś, czego nie było. Skoro nie było wojny, nie było konfliktu, to nie można mówić o końcu czegoś, czego nie było – stwierdził na antenie Radia RMF FM.

Dopytywany o piątkowe spotkanie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą, ktore odbyło się w Belwederze zaznaczył, że było ono bardzo dobre.

Dotyczyło wyłącznie najważniejszych spraw w państwie i głównie spraw reformy wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa.

Rzecznik prasowy prezydenta dodał, że nie były poruszane żadne kwestie personalne dotyczace ewentualnych zmian w rządzie.

Przypomnijmy, że prezydent zawetował dwie kluczowe dla reformy sądownictwa ustawy – o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym. Andrzej Duda zadeklarował, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi własne projekty tych ustaw. Krzysztof Łapiński zaznaczył, że prezydenckie projekty są na ukończeniu.

Termin taki kiedy prezydent je przedstawi to będzie pewnie po 20 września, no bo wtedy upływa takie zobowiązanie prezydenta, które wyraził publicznie, że dwa miesiące od czasu wet przedstawi ustawy – dodał rzecznik prasowy.

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jakie wsparcie dostają niepełnosprawni?

/ twitter.com/Ministerstwo Rodziny

  

"Osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie - a takie osoby protestują w Sejmie - wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł" – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Resort wyliczył, że na tę kwotę składa się: 1477 zł netto - świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna, 878,12 zł netto - renta socjalna podniesiona od czerwca br. (1029,80 zł brutto) dla podopiecznego, 153 zł netto - zasiłek pielęgnacyjny, który od przyszłego roku wzrośnie o 62 zł i wyniesie 215 zł (dla podopiecznego) i 539 zł - opłacane ze środków budżetu państwa składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i zdrowotne. Łącznie - jak podkreśliło ministerstwo - jest to kwota co najmniej 3047,12 zł bezpośredniego wsparcia finansowego w formie wypłaty pieniędzy, wpłaty na konto emerytalno-rentowe do ZUS oraz do NFZ.

MRPiPS dodało, że w sytuacji, gdy dochód rodziny jest poniżej kwoty 764 zł na osobę w rodzinie wówczas do ukończenia przez dziecko 24 roku życia, rodzina może otrzymać zasiłek rodzinny (135 zł) wraz z dodatkiem z tytułu rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego (110 zł).

Dodatkowo w sytuacji, gdy jeden z rodziców nie płaci zasądzonych na dziecko alimentów, osoba niepełnosprawna (bez ograniczenia wiekowego) w sytuacji, gdy dochód rodziny jest poniżej kwoty 725 zł na osobę w rodzinie, może otrzymać świadczenie z funduszu alimentacyjnego do wysokości 500 zł miesięcznie (przeciętna wysokość świadczenia wynosi ok. 400 zł).

Resort zaznaczył, że na skutek przyjęcia ustawy o szczególnych uprawnieniach w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoba niepełnosprawna uzyskała prawo do świadczeń wycenianych na ok. 520 zł miesięcznie.

W sumie ze środków budżetu państwa, bezpośrednie wsparcie osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem (bez pomocy rzeczowej wynoszącej ok. 520 zł) wynosi miesięcznie od 3047 zł (świadczenie pielęgnacyjne ze składkami, renta socjalna, zasiłek pielęgnacyjny) do ok. 3692 zł (dodatkowo świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego) – podkreśliło MRPiPS.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl