Apple przedstawia najdroższego iPhone'a w historii - TRANSMISJA

iPhone z oprogramowaniem do transmisji na żywo / Stream1.pl

We wtorek, 12 września o 19.00 czasu polskiego, w Cupertino w USA odbędzie się światowa premiera najnowszych modeli telefonów iPhone. Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie branży telekomunikacyjnej, analityków finansowych i konsumentów na całym świecie.

Według analityków oraz na podstawie przecieków do prasy, producent przedstawi dzisiaj 3 nowe modele iPhonów, jednak ich parametry i nazwy nie są jeszcze znane. Spekuluje się, że jednym z modeli będzie "iPhone X", przygotowany na 10. rocznicę serii iPhone, a dwa "dodatkowe" modele to iPhone 8 Plus i iPhone 8. Według innych informacji, to właśnie iPhone 8 jest "rocznicowym" modelem, natomiast kolejne nowe modele to iPhone 7S i iPhone 7S Plus. Nowy "flagowiec" od Apple będzie prawdopodobnie najdroższym iPhonem w historii, z ceną przekraczającą 1000 USD.

Możemy się także spodziewać premiery nowego zegarka Apple Watch oraz nowych systemów operacyjnych.

Tzw. keynotes, czyli publiczne wystąpienia przedstawicieli Apple, na których prezentowane są nowe produkty, mają długą tradycję. Przez wiele lat prowadził je Steve Jobs, były prezes Apple. Dzisiejsze wystąpienie odbędzie się w nowym obiekcie, nazwanym na cześć zmarłego w 2011 r. Jobsa - Steve Jobs Theatre w Apple Park w Cupertino.

Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie dostępna na oficjalnej stronie Apple od 19.00 czasu polskiego. UWAGA - do oglądania potrzebne jest urządzenie Apple lub system Windows 10 z przeglądarką Edge.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć transmisję - początek o 19.00

Źródło: Apple

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa maczała palce w omijaniu sankcji nałożonych przez USA

/ kremlin.ru

Tygodnik „Time” informuje w wydaniu online, że Rosja potajemnie pomogła Wenezueli wprowadzić kryptowalutę – petro - by pomóc Caracas w ominięciu amerykańskich sankcji.

Petro – pierwsza kryptowaluta wspierana przez państwo – weszło do obiegu we wtorek. Według „Time’a” jest to efektem współpracy, „na wpół ukrytego joint venture” między przedstawicielami władz i biznesmenami z Wenezueli oraz Rosji.

Powołując się na sankcje nałożone przez USA na Wenezuelę w sierpniu, w dekrecie sprecyzowano po prostu, że każdy, kto posłużyłby się nową kryptowalutą, złamałby te sankcje. Dopuściłby się tego również każdy, kto pomógłby Wenezueli w sprawie petro.

Według „Time’a” być może właśnie dlatego Rosjanie uczestniczący w tej operacji starają się pozostać w cieniu. Powołując się na własne śledztwo tygodnik pisze o „odciskach palców Moskwy” w całym procesie powstawania wenezuelskiej kryptowaluty.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapowiedział w grudniu ub.r., że aby walczyć z finansową "blokadą" kraju wprowadzi kryptowalutę, petro, mającą pokrycie w rezerwach surowców. Wenezuela dotknięta jest poważnym kryzysem mimo największych na świecie rezerw ropy.

Według Maduro "blokadę" kraju wywołały amerykańskie sankcje nałożone na Caracas w związku z - jak to określił Departament Stanu USA - podważaniem demokracji.

Tygodnik pisze następnie, powołując się na anonimowego przedstawiciela jednego z rosyjskich banków państwowych, który zajmuje się kryptowalutami, że doradcy Kremla nadzorowali tworzenie petro w Wenezueli, na co w ubiegłym roku zgodził się prezydent Władimir Putin.

Ludzie bliscy Putinowi powiedzieli mu, że tak można uniknąć sankcji. I tak się to wszystko zaczęło – powiedział.

Resort finansów Rosji przesłał „Time’owi” oświadczenie, w którym podkreślono, że żaden z rosyjskich organów finansowych nie był zaangażowany w tworzenie petro. Kreml nie odpowiedział na pytania w tej sprawie przesłane przez tygodnik mailem. Także rząd Wenezueli nie zareagował na prośbę o komentarz.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl