Zagrał na szczycie Łuku Triumfalnego

/ mat. prom Universal Music

Jakież musiało być zdziwienie paryskich kierowców i przechodniów, kiedy nocą z 6 na 7 września, ich oczom ukazała się niecodzienna oprawa świetlna Łuku Triumfalnego. To tam, na wprost Pól Elizejskich, a samym szczycie ikonicznego dla stolicy Francji monumentu zagrał DJ Snake.

Jak podali organizatorzy, tylko samą transmisję w Internecie za pośrednictwem kanałów Facebooka i Instagrama, oglądało półtora miliona fanów. Nie kryją też, że to szczególny moment w historii i kulturze francuskiej - DJ Snake jest bowiem pierwszym artystą, który uzyskał zgodę od miasta oraz Centrum Zabytków Narodowych na taki niecodzienny występ.

Całość rozpoczął dokumentalny film ukazujący wirtualną podróż DJ'a Snake'a od samego dzieciństwa do momentu, w którym stoi na dachu jednej z najbardziej znanych budowli świata. To jak historia Kopciuszka: tyle, że tutaj historia rozpoczyna się w blokowiskach Paryża na szczycie komercyjnej popularności. Obraz został wyreżyserowany przez nominowanego do nagrody Grammy Colina Tilley. 

Samo przedsięwzięcie miało również promocyjny charaktery, bowiem DJ Snake podczas występu ogłosił premierę nowego singla oraz swój pierwszy koncert w AccorHotels Arena w Paryżu - 24 lutego 2018 roku. Na 22.09 zapowiedziano natomiast premierę nowego singla artysty zatytułowanego „A Different Way", nagranego z udziałem Lauv. Utwór został napisany przez didżeja Eda Sheerana, Steve'a Maca, Johnny'ego McDaida, Ilsey Juber i Lindy Robbins. Zapytany o inspirację do niecodziennego koncertu DJ Saneke powiedział:

Paryż to moje miasto. Mój dom. To miejsce, w którym dorastałem, które nauczyło mnie życia. Te ulice i wielokulturowość inspirują mnie. Chciałem przedstawić moją podróż, moją muzykę, nową piosenkę, w moim mieście. Dziękuję wszystkim, którzy oglądali w domu, którzy wspierali mnie w tej podróży do szczytu mojego świata! To moje Merci!

Relacja z koncertu znajduje się na Facebooku artysty.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

/ zdjęcie ilustracyjne / / Premia; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

"Prokuratura wszczęła śledztwo ws. budowy i eksploatacji autostrady A2 przez spółkę Autostrada Wielkopolska" - poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Śledczy nie udzielają na razie więcej informacji w tej sprawie.

O wszczęciu śledztwa poinformowała rzecznik prasowa szczecińskiej prokuratury regionalnej Iwona Chrobak-Farquharson. Zastrzegła jednak, że prokuratura nie udziela żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.

Więcej informacji śledczy mogą przekazać w przyszłym tygodniu - dodała.

Odesłała do wcześniejszych informacji Prokuratury Krajowej, z których wynika, że śledztwo zostało wszczęte na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. To skutek analizy materiałów dot. budowy i eksploatacji pierwszego i drugiego odcinka A2 dokonanej w departamencie ds. przestępczości gospodarczej PK.

Z informacji prokuratury wynika, że śledztwo prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za zawarcie umów na budowę i eksploatację dwóch odcinków A2 między ministrem infrastruktury a spółką Autostrada Wielkopolska. Według śledczych, działali oni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz spółki Autostrada Wielkopolska. Na skutek tej działalności w nienależyty sposób zabezpieczone zostały interesy ekonomiczne i prawne Skarbu Państwa oraz obywateli. W nieprawidłowy sposób sprawowany był także nadzór nad realizacją zawartych umów - podała prokuratura.

Chodzi o firmę założoną przez Jana Kulczyka i m.in. nakładanie zbyt wysokich opłat za przejazd. Jednocześnie tą samą decyzją Ziobro postanowił o podjęciu na nowo śledztwa w sprawie wypłaty nienależnych rekompensat dla spółki Autostrada Wielkopolska. To postępowanie, które dotyczyło wypłaty spółce 170 milionów złotych w latach 2004-2007, umorzyła w 2008 roku ówczesna Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. Od tego czasu spółka otrzymywała od Skarbu Państwa kolejne rekompensaty. Ich wysokość zakwestionowała w sierpniu 2016 r. Komisja Europejska; zdecydowała, że spółka ma zwrócić polskiemu państwu 895 mln zł. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl