Zagrał na szczycie Łuku Triumfalnego

/ mat. prom Universal Music

Piotr Iwicki

Kontakt z autorem

Jakież musiało być zdziwienie paryskich kierowców i przechodniów, kiedy nocą z 6 na 7 września, ich oczom ukazała się niecodzienna oprawa świetlna Łuku Triumfalnego. To tam, na wprost Pól Elizejskich, a samym szczycie ikonicznego dla stolicy Francji monumentu zagrał DJ Snake.

Jak podali organizatorzy, tylko samą transmisję w Internecie za pośrednictwem kanałów Facebooka i Instagrama, oglądało półtora miliona fanów. Nie kryją też, że to szczególny moment w historii i kulturze francuskiej - DJ Snake jest bowiem pierwszym artystą, który uzyskał zgodę od miasta oraz Centrum Zabytków Narodowych na taki niecodzienny występ.

Całość rozpoczął dokumentalny film ukazujący wirtualną podróż DJ'a Snake'a od samego dzieciństwa do momentu, w którym stoi na dachu jednej z najbardziej znanych budowli świata. To jak historia Kopciuszka: tyle, że tutaj historia rozpoczyna się w blokowiskach Paryża na szczycie komercyjnej popularności. Obraz został wyreżyserowany przez nominowanego do nagrody Grammy Colina Tilley. 

Samo przedsięwzięcie miało również promocyjny charaktery, bowiem DJ Snake podczas występu ogłosił premierę nowego singla oraz swój pierwszy koncert w AccorHotels Arena w Paryżu - 24 lutego 2018 roku. Na 22.09 zapowiedziano natomiast premierę nowego singla artysty zatytułowanego „A Different Way", nagranego z udziałem Lauv. Utwór został napisany przez didżeja Eda Sheerana, Steve'a Maca, Johnny'ego McDaida, Ilsey Juber i Lindy Robbins. Zapytany o inspirację do niecodziennego koncertu DJ Saneke powiedział:

Paryż to moje miasto. Mój dom. To miejsce, w którym dorastałem, które nauczyło mnie życia. Te ulice i wielokulturowość inspirują mnie. Chciałem przedstawić moją podróż, moją muzykę, nową piosenkę, w moim mieście. Dziękuję wszystkim, którzy oglądali w domu, którzy wspierali mnie w tej podróży do szczytu mojego świata! To moje Merci!

Relacja z koncertu znajduje się na Facebooku artysty.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
PO się posypała. Struktury rozwiązane

PO się posypała. Struktury rozwiązane

Napadł na stację paliw i... został…

Napadł na stację paliw i... został…

Podwyżki dla najmniej zarabiających…

Podwyżki dla najmniej zarabiających…

Wstępne wyniki kurdyjskiego referendum

Wstępne wyniki kurdyjskiego referendum

Rosja: para kanibali zabiła dziesiątki…

Rosja: para kanibali zabiła dziesiątki…

Ukraina: Biskup Sobiło odwiedził wolontariuszy na linii frontu

/ facebook.com/theministryofdefence.ua

Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło odwiedził wolontariuszy pracujących na linii frontu – w strefie operacji antyterrorystycznej na pograniczu ukraińsko-rosyjskim. Duchowny spotkał się tam z pracownikami organizacji humanitarnych, wspieranych przez fundusz „Papież dla Ukrainy” oraz Caritas-Polska.

Jak podaje Radio Watykańskie, wśród wolontariuszy pracujących bezpośrednio w strefie działań zbrojnych są dwaj duchowni: rzymskokatolicki ks. Aleksander Kocur oraz ewangelicko-reformowany pastor Aleksander Pawluk. Wraz z grupą świeckich wolontariuszy nie tylko wspierają oni miejscową ludność duchowo, ale organizują również pomoc charytatywną. Szczególną uwagę poświęcają dzieciom, dla których zorganizowali tymczasową świetlicę i dzięki pomocy funduszu „Papież dla Ukrainy” organizują zajęcia terapeutyczne. 

Biskup Jan Sobiło odwiedził także przyfrontowe miasto Mariupol, gdzie spotkał się z ojcami paulinami i pracownikami ośrodka Caritas. W ośrodku, który działa przy miejscowej parafii, udzielana jest pomoc medyczna uchodźcom ze strefy wojennej, którzy swoje tymczasowe schronienie znaleźli w Mariupolu.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

PO się posypała. Struktury rozwiązane

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał dzisiaj struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). „Ta decyzja została podjęta na mój wniosek” – powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.

Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. „Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii” – zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

„Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie” – powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl