Zagrał na szczycie Łuku Triumfalnego

/ mat. prom Universal Music

Piotr Iwicki

Kontakt z autorem

Jakież musiało być zdziwienie paryskich kierowców i przechodniów, kiedy nocą z 6 na 7 września, ich oczom ukazała się niecodzienna oprawa świetlna Łuku Triumfalnego. To tam, na wprost Pól Elizejskich, a samym szczycie ikonicznego dla stolicy Francji monumentu zagrał DJ Snake.

Jak podali organizatorzy, tylko samą transmisję w Internecie za pośrednictwem kanałów Facebooka i Instagrama, oglądało półtora miliona fanów. Nie kryją też, że to szczególny moment w historii i kulturze francuskiej - DJ Snake jest bowiem pierwszym artystą, który uzyskał zgodę od miasta oraz Centrum Zabytków Narodowych na taki niecodzienny występ.

Całość rozpoczął dokumentalny film ukazujący wirtualną podróż DJ'a Snake'a od samego dzieciństwa do momentu, w którym stoi na dachu jednej z najbardziej znanych budowli świata. To jak historia Kopciuszka: tyle, że tutaj historia rozpoczyna się w blokowiskach Paryża na szczycie komercyjnej popularności. Obraz został wyreżyserowany przez nominowanego do nagrody Grammy Colina Tilley. 

Samo przedsięwzięcie miało również promocyjny charaktery, bowiem DJ Snake podczas występu ogłosił premierę nowego singla oraz swój pierwszy koncert w AccorHotels Arena w Paryżu - 24 lutego 2018 roku. Na 22.09 zapowiedziano natomiast premierę nowego singla artysty zatytułowanego „A Different Way", nagranego z udziałem Lauv. Utwór został napisany przez didżeja Eda Sheerana, Steve'a Maca, Johnny'ego McDaida, Ilsey Juber i Lindy Robbins. Zapytany o inspirację do niecodziennego koncertu DJ Saneke powiedział:

Paryż to moje miasto. Mój dom. To miejsce, w którym dorastałem, które nauczyło mnie życia. Te ulice i wielokulturowość inspirują mnie. Chciałem przedstawić moją podróż, moją muzykę, nową piosenkę, w moim mieście. Dziękuję wszystkim, którzy oglądali w domu, którzy wspierali mnie w tej podróży do szczytu mojego świata! To moje Merci!

Relacja z koncertu znajduje się na Facebooku artysty.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ekspert ostrzega: Aktywność Rosjan w…

Ekspert ostrzega: Aktywność Rosjan w…

Ks. Tyrała: Muzyka ma być językiem…

Ks. Tyrała: Muzyka ma być językiem…

Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Ekspert ostrzega: Aktywność Rosjan w cyberprzestrzeni jest bardzo znacząca

/ ilustracja na podst. Kurious i geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

„Nawet jeżeli dane kampanie hakerskie wymierzone są w instytucje biznesowe czy państwowe, to ich skutki mogą odczuć również zwykli obywatele”- wyjaśnia ekspert Instytutu Kościuszki i radca prawny JFTC NATO kmdr por. Wiesław Goździewicz. Podkreśla on również, że aktywność Rosjan w cyberprzestrzeni jest ostatnio bardzo duża.

- Nawet jeżeli dane kampanie hakerskie wymierzone są w instytucje biznesowe czy państwowe, to w konsekwencji ich skutki mogą odczuć również zwykli obywatele. Tego typu ataki mają bardzo różny charakter - od najprostszych działań o charakterze kryminalnym, poprzez bardziej zaawansowane działania mające na celu ograniczanie funkcjonalności niektórych serwisów internetowych, a także rozpowszechnianie propagandy. Mogą to być również regularne operacje cybernetyczne, mające na celu wpływanie na decyzje polityczne lub preferencje wyborcze obywateli danych państw - podkreślił ekspert.

Jako przykłady ostatniego działania podał informacje opublikowane przez FBI dotyczące zaangażowania rosyjskich hakerów we wpływanie na przebieg procesu wyborczego w trakcie ostatnich wyborów prezydenckich w USA czy raporty opublikowane przez francuskie władze bezpieczeństwa, dotyczące prób ingerencji hakerskich w wybory prezydenckie we Francji.
Goździewicz przyznał, że aktywność Rosjan w cyberprzestrzeni jest bardzo znacząca.

- Nikt nie ukrywa, że w 2008 r. polskie serwisy rządowe padły ofiarą zmasowanych kampanii typu DDoS, czyli zdalnych operacji mających na celu ograniczenie funkcjonalności czy zalanie serwerów odpowiedzialnych za funkcjonowanie rządowych serwisów internetowych taką liczbą zapytań, żeby doprowadzić do ich przeciążenia. Wiązano tę działalność hakerską ze wsparciem, którego Polska udzieliła Gruzji, podczas krótkiej wojny, która miała miejsce w tym roku, a dotyczyła północnej Abchazji - przypomniał ekspert.

Zaznaczył, że wykorzystywanie komputerów czy sieci komputerowych zlokalizowanych w innych państwach jest często używane przez hakerów do maskowania ich faktycznego zaangażowania.

- Jeżeli bezpośrednim źródłem ataku jest np. sieć komputerowa w Wenezueli, to wiadomo, że pierwsze kroki informatyków śledczych będą skierowane tę stronę. Tymczasem w Wenezueli może być zlokalizowany jedynie zbiór zainfekowanych komputerów, często wykorzystywanych bez wiedzy ich właścicieli do przeprowadzania operacji cybernetycznych m.in. kampanii DDoS - wyjaśnił Goździewicz.

Wśród przykładów uciążliwości takiego działania dla zwykłych użytkowników sieci ekspert przywołał atak hakerski z 2016 r., którego skutkiem było poważne ograniczenie funkcjonalności serwisów o globalnym zasięgu, takich jak Amazon czy eBay.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl