Gliński odpowiada Stuhrowi: zapraszam pana do ministerstwa

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Zapraszam pana Macieja Stuhra w każdej chwili do ministerstwa. Możemy porozmawiać o tych różnicach, jakie dzielą nas w Polsce i środowisku artystycznym także - powiedział dziś rano na antenie RMF FM wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński, odpowiadając na ostre słowa aktora wymierzone w działania MKiDN.

Kilka dni temu Maciej Stuhr był gościem "Faktów po faktach", gdzie komentował m.in. sytuację środowisk twórczych w Polsce. 

Minister (kultury i dziedzictwa narodowego - przyp.red.) dość średnio rozmawia ze środowiskiem, jest właściwie "ministrem z tabletu". Trudno sobie wyobrazić bardziej skłóconego z artystami ministra kultury. 

- przyznał na antenie TVN 24 aktor.

Dziś, podczas porannej rozmowy w radiu RMF FM Maciej Stuhr doczekał się odpowiedzi od ministra Glińskiego:

Raz byłem na gali na której pan Maciej Stuhr był łaskaw obrażać miliony Polaków, żartując sobie. Minister kultury tego słuchał i wziął to na klatę, więc kto kogo obrażał? Kto z kim się skłócił? Nie będę o tym mówił. Natomiast zapraszam pana Macieja Stuhra w każdej chwili do ministerstwa. Możemy porozmawiać o tych różnicach, jakie dzielą nas w Polsce i środowisku artystycznym także.

- zaproponował szef MKiDN.

W dalszej części rozmowy padło pytanie o Polski Instytut Sztuki Filmowej w kontekście zbliżających się wyborów do rady tej instytucji:

Mamy problem z funkcjonowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

- przyznał minister kultury.

Ja bym chciał, żeby to była rada przede wszystkim zrównoważona w sensie także swoich wrażliwości ideologicznych, politycznych, bo trochę to jest tak, że często te rady instytucji artystycznych są jednostronne

- ocenił.

Piotr Gliński spytany o zmiany personalne w zarządzie PISF-u, odparł:

Nie chcę w tej chwili o tym mówić, bo mamy niedługo festiwal w Gdyni. Spokojnie ten festiwal przeżyjmy, później zaproszę panią Sroka i będziemy rozmawiali

CZYTAJ WIĘCEJ: W co nie chce się bawić Maciej Stuhr? Zaskakująca deklaracja aktora

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl