150 śledztw i 8 osób aresztowanych. Kaleta o pracach komisji weryfikacyjnej

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Sebastian Kaleta w Polskim Radiu 24 mówił o pracach komisji weryfikacyjnej. - Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R. - mówił członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że niezgodnie z prawem, w związku z reprywatyzacją, działało wiele grup interesu. 

Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R., który obecnie przebywa w areszcie, w związku z zarzutami o reprywatyzację.

- mówił polityk.

Ten świadek zeznał, że partnera biznesowego swojego brata, słynnego adwokata Roberta N., znalazł w internecie

- przypomniał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sensacyjne zeznania. Świadek – brat ważnego urzędnika – przyznał, że był „słupem”. WIDEO

Podkreślił, że w związku z aferą reprywatyzacyjną prowadzonych jest 150 śledztw. 

Obecnie w aresztach przebywa 8 osób powiązanych ze sprawą. Dotychczas jako komisja zbadaliśmy sprawy, którymi zajmowała się prokuratura

- powiedział członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że na kolejnych posiedzeniach komisja zajmie się sprawami kamienic, których w związku z reprywatyzacją poszkodowani są mieszkańcy.

Kolejnymi sprawami będą adresy, w których mamy dramaty mieszkańców. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia starszej pani, która całe życie mieszkała w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14. Tej schorowanej kobiecie grożono, że zostanie wyniesiona z mieszkania do hotelu robotniczego

- dodał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zastraszanie i „psychiczne nękanie”. Tak próbowano pozbyć się lokatorów Poznańskiej 14

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKW Kosowo z nową bazą

/ mat. 6. BPD / http://6bpd.wp.mil.pl/pl/1_283.html

Żołnierze kompanii manewrowej XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (Kosovo Forces) w dniach 14-15 stycznia przemieścili się do bazy Camp Nothing Hill — podaje 6. Brygada Powietrznodesantowa.

Żołnierze, którzy od listopada 2017 r. stacjonowali w bazie Camp Marchall de Lattre de Tassigny w Novo Selo, przegrupowali się na północ Republiki Kosowa, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy będą wykonywać zadania mandatowe. Po przemieszczeniu i zakwaterowaniu żołnierze przystąpili do zorganizowania systemu obrony i ochrony, a także do przygotowania miejsc pracy, zgodnie ze strukturą organizacyjną — czytamy na portalu. 

 

Wojskowi kompanii manewrowej w dalszym ciągu realizować będą zadania mandatowe, polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych na rzecz wsparcia pokoju i stabilizacji sytuacji w regionie. Główne zadania jakie czekają kompanie manewrową, to przede wszystkim patrole w rejonie odpowiedzialności oraz kontrola strefy granicznej pomiędzy Kosowem a Serbią, jak również organizowanie posterunków w celu kontroli ruchu i zapewnienia swobody przemieszczania (ang. Freedom of Movement) — informuje oficjalny portal 6. Brygady Powietrznodesantowej. 

Źródło: 6. BPD / PKW Kosowo

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl