150 śledztw i 8 osób aresztowanych. Kaleta o pracach komisji weryfikacyjnej

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Sebastian Kaleta w Polskim Radiu 24 mówił o pracach komisji weryfikacyjnej. - Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R. - mówił członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że niezgodnie z prawem, w związku z reprywatyzacją, działało wiele grup interesu. 

Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R., który obecnie przebywa w areszcie, w związku z zarzutami o reprywatyzację.

- mówił polityk.

Ten świadek zeznał, że partnera biznesowego swojego brata, słynnego adwokata Roberta N., znalazł w internecie

- przypomniał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sensacyjne zeznania. Świadek – brat ważnego urzędnika – przyznał, że był „słupem”. WIDEO

Podkreślił, że w związku z aferą reprywatyzacyjną prowadzonych jest 150 śledztw. 

Obecnie w aresztach przebywa 8 osób powiązanych ze sprawą. Dotychczas jako komisja zbadaliśmy sprawy, którymi zajmowała się prokuratura

- powiedział członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że na kolejnych posiedzeniach komisja zajmie się sprawami kamienic, których w związku z reprywatyzacją poszkodowani są mieszkańcy.

Kolejnymi sprawami będą adresy, w których mamy dramaty mieszkańców. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia starszej pani, która całe życie mieszkała w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14. Tej schorowanej kobiecie grożono, że zostanie wyniesiona z mieszkania do hotelu robotniczego

- dodał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zastraszanie i „psychiczne nękanie”. Tak próbowano pozbyć się lokatorów Poznańskiej 14

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

I ten człowiek chce rządzić Warszawą? Zgaduj - zgadula Rafała Trzaskowskiego. ZOBACZ WIDEO

/ twitter.com/screenshot/@pikus_pol

  

Dziś Komisja weryfikacyjna przesłuchiwała świadków podczas rozprawy dotyczącej m.in. zwrotu nieruchomości przy ul. Marymonckiej 49 na warszawskich Bielanach. Tymczasem kandydat Koalicji Obywatelskiej gościł w studiu radia ZET. Kiedy prowadząca program zapytała w jakiej dzielnicy znajduje się ulica Marymoncka - jedna z głównych ulic Warszawy - Trzaskowskiego zatkało... Przypomnijmy, że kandydat PO i Nowoczesnej wczoraj odwoływał się do głosów "warszawiaków z krwi i kości". Nie wiadomo, co dokładnie miał na myśli, ale pewne jest jedno - on sam się do tej grupy nie zalicza.

Rafała Trzaskowskiego śmiało można nazwać "mistrzem wpadek". Co ciekawe w dalszym ciągu "rozwija się" w tej roli. Ledwo wczoraj podzielił warszawiaków na "tych z krwi i kości" oraz pozostałych, a już dziś rankiem zdążył skompromitować się na antenie ogólnopolskiego radia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Guział żąda przeprosin! Słowa Trzaskowskiego „to polityczny rasizm i partyjny szowinizm”

W związku z przesłuchaniami przed komisją reprywatyzacyjną ws. nieruchomości przy ul. Marymonckiej dziennikarka zapytała Trzaskowskiego, czy wie w jakiej dzielnicy jest ona położona.

A marymoncka 49, to jaka to jest dzielnica?

- spytała dziennikarka.

Marymoncka? To pewnie podchwytliwe pytanie, więc domyślam się, że to nie jest Marymont

- odpowiedział Trzaskowski.

Powiedziałbym, że Śródmieście

- dodał po chwili.

Okazało się, że intuicja zawiodła kandydata totalnej opozycji. Marymoncka znajduje się na Bielanach.

Rafałowi Trzaskowskiemu przydałby się zapewne kurs topografii miasta dla warszawskich taksówkarzy. Podobno człowiek całe życie się uczy, więc na pewno nie jest za późno.

Polecamy, to trzeba zobaczyć!

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl