150 śledztw i 8 osób aresztowanych. Kaleta o pracach komisji weryfikacyjnej

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Sebastian Kaleta w Polskim Radiu 24 mówił o pracach komisji weryfikacyjnej. - Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R. - mówił członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że niezgodnie z prawem, w związku z reprywatyzacją, działało wiele grup interesu. 

Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R., który obecnie przebywa w areszcie, w związku z zarzutami o reprywatyzację.

- mówił polityk.

Ten świadek zeznał, że partnera biznesowego swojego brata, słynnego adwokata Roberta N., znalazł w internecie

- przypomniał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sensacyjne zeznania. Świadek – brat ważnego urzędnika – przyznał, że był „słupem”. WIDEO

Podkreślił, że w związku z aferą reprywatyzacyjną prowadzonych jest 150 śledztw. 

Obecnie w aresztach przebywa 8 osób powiązanych ze sprawą. Dotychczas jako komisja zbadaliśmy sprawy, którymi zajmowała się prokuratura

- powiedział członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że na kolejnych posiedzeniach komisja zajmie się sprawami kamienic, których w związku z reprywatyzacją poszkodowani są mieszkańcy.

Kolejnymi sprawami będą adresy, w których mamy dramaty mieszkańców. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia starszej pani, która całe życie mieszkała w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14. Tej schorowanej kobiecie grożono, że zostanie wyniesiona z mieszkania do hotelu robotniczego

- dodał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zastraszanie i „psychiczne nękanie”. Tak próbowano pozbyć się lokatorów Poznańskiej 14

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Franciszek o św. Janie Pawle II: Papież-misjonarz

/ ACKI/pixabay.com

Ojciec Święty, mówiąc o przypadającym w niedzielę Światowym Dniu Misyjnym, wspomniał również św. Jana Pawła II. 

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał najpierw beatyfikowanych w Barcelonie 109 męczenników klaretynów, zamordowanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Prosił, aby ich bohaterski przykład i wstawiennictwo wspierały chrześcijan, którzy także w naszych czasach, w różnych częściach świata, cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań.

Przypomniał również obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny zachęcając, aby misje przeżywać w radości, świadcząc w swoich środowiskach o Ewangelii. Wezwał także do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa tam, gdzie go jeszcze nie znają.

Powiedział też o ogłoszeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., aby wzmocnić zapał działalności misyjnej Kościoła. 

Przypomniał także św. Jana Pawła II, w dniu, w którym przypada jego liturgiczne święto i jego wstawiennictwu powierzył misję Kościoła w świecie, nazywając go papieżem-misjonarzem.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl