150 śledztw i 8 osób aresztowanych. Kaleta o pracach komisji weryfikacyjnej

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Sebastian Kaleta w Polskim Radiu 24 mówił o pracach komisji weryfikacyjnej. - Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R. - mówił członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że niezgodnie z prawem, w związku z reprywatyzacją, działało wiele grup interesu. 

Rzadko się zdarza w dużych aferach, żeby jedna z zamieszanych osób wprost stwierdziła, że jest słupem. To brat byłego urzędnika ratusza Jakuba R., który obecnie przebywa w areszcie, w związku z zarzutami o reprywatyzację.

- mówił polityk.

Ten świadek zeznał, że partnera biznesowego swojego brata, słynnego adwokata Roberta N., znalazł w internecie

- przypomniał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sensacyjne zeznania. Świadek – brat ważnego urzędnika – przyznał, że był „słupem”. WIDEO

Podkreślił, że w związku z aferą reprywatyzacyjną prowadzonych jest 150 śledztw. 

Obecnie w aresztach przebywa 8 osób powiązanych ze sprawą. Dotychczas jako komisja zbadaliśmy sprawy, którymi zajmowała się prokuratura

- powiedział członek komisji.

Kaleta zaznaczył, że na kolejnych posiedzeniach komisja zajmie się sprawami kamienic, których w związku z reprywatyzacją poszkodowani są mieszkańcy.

Kolejnymi sprawami będą adresy, w których mamy dramaty mieszkańców. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia starszej pani, która całe życie mieszkała w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14. Tej schorowanej kobiecie grożono, że zostanie wyniesiona z mieszkania do hotelu robotniczego

- dodał Kaleta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zastraszanie i „psychiczne nękanie”. Tak próbowano pozbyć się lokatorów Poznańskiej 14

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Heroina na Lotnisku Chopina

/ By Psychonaught [Public domain], from Wikimedia Commons

  

"Heroinę o szacunkowej wartości hurtowej 200 tys. zł. zatrzymali na Lotnisku Chopina funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie" – poinformowała w komunikacie rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Anna Szczepańska.

Narkotyki przewoziła 26-letnia Kongijka, która podróżowała z Madagaskaru do Polski.

Podróżna zwróciła uwagę funkcjonariuszy swoim nerwowym zachowaniem oraz tym, że próbowała przekierować swój bagaż do Włoch. Jak się okazało podczas kontroli, funkcjonariusze odkryli tzw. podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu ukazał się biały proszek, który po przebadaniu narkotestem dał jednoznaczny wynik - heroina – napisano w komunikacie.

Podejrzana została przewieziona do szpitala, gdzie badanie tomograficzne wykluczyło obecność środków odurzających wewnątrz jej organizmu.

W opinii funkcjonariuszy specjalizujących się w ujawnianiu narkotyków, zatrzymana heroina jest bardzo wysokiej czystości. Z takiej ilości można byłoby wyprodukować nawet 3500 "działek" o kilkukrotnie wyższej wartości detalicznej niż hurtowa. Wobec Kongijki został zastosowany areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy – poinformowano.

Sprawę pod nadzorem Prokuratury Warszawa Ochota prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Jak dodano, było to kolejne w tym roku zatrzymanie tak dużej ilości heroiny na Lotnisku Chopina.

Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie Arkadiusz Łaba przypomina, że za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl