8. kolejka piłkarskiej ekstraklasy. Wicelider podejmuje Wisłę Płock

/ Wikimedia Commons/FreakWL - Praca własna/Domena Publiczna

redakcja

Kontakt z autorem

Dziś meczem drugiego w tabeli Zagłębia Lubin z Wisłą Płock rozpoczyna się 8. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Jak dotąd lubinianie są na swoim stadionie niepokonani, jednak Wiślacy podchodzą do meczu optymistycznie. - Liczę, że tym razem powtórzymy wynik z minionego sezonu i do Płocka wrócimy bogatsi o trzy punkty - mówił obrońca Wisły, Cezary Stefańczyk.

Zagłębie Lubin po siedmiu kolejkach zajmuje 2. miejsce w tabeli z 14 punktami. Dotychczas wygrało wszystkie z trzech meczów rozgrywanych u siebie, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Arkadiusz Woźniak, zawodnik Zagłębia, twierdzi jednak, że dzisiejszy mecz z Wisłą Płock niekoniecznie będzie łatwą przeprawą.

- W ubiegłym sezonie u siebie mieliśmy problem z Wisłą, to dość "niewdzięczny" rywal - powiedział Woźniak. 

Jesienią 2016 r. Zagłębie przegrało u siebie z Wisłą Płock 1:2. Teraz zawodnicy z Płocka zajmują w tabeli Ekstraklasy 13. miejsce z dorobkiem 7 punktów, z czego cztery zostały zdobyte przez klub w meczach wyjazdowych. 

Dobrą historię meczów w Lubinie chętnie przed pojedynkiem przypominają zawodnicy Wisły.

- Doskonale wspominam obie wizyty w Lubinie. Przed rokiem byliśmy w podobnej sytuacji w tabeli i pokonaliśmy faworyta na jego terenie. Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale liczę, że tym razem powtórzymy wynik z minionego sezonu i do Płocka wrócimy bogatsi o trzy punkty - mówi Cezary Stefańczyk, obrońca płockiego klubu.

Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 18.00 na stadionie w Lubinie. Poprowadzi je sędzia z Łodzi, Zbigniew Dobrynin. 

W drugim dzisiejszym meczu 12. w tabeli w Arka Gdynia podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków, zajmującą obecnie 5. miejsce.

 

Źródło: wisla-plock.pl, zaglebie.com, sportowefakty.wp.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
PO się posypała. Struktury rozwiązane

PO się posypała. Struktury rozwiązane

Napadł na stację paliw i... został…

Napadł na stację paliw i... został…

Podwyżki dla najmniej zarabiających…

Podwyżki dla najmniej zarabiających…

Wstępne wyniki kurdyjskiego referendum

Wstępne wyniki kurdyjskiego referendum

Rosja: para kanibali zabiła dziesiątki…

Rosja: para kanibali zabiła dziesiątki…

Ukraina: Biskup Sobiło odwiedził wolontariuszy na linii frontu

/ facebook.com/theministryofdefence.ua

Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło odwiedził wolontariuszy pracujących na linii frontu – w strefie operacji antyterrorystycznej na pograniczu ukraińsko-rosyjskim. Duchowny spotkał się tam z pracownikami organizacji humanitarnych, wspieranych przez fundusz „Papież dla Ukrainy” oraz Caritas-Polska.

Jak podaje Radio Watykańskie, wśród wolontariuszy pracujących bezpośrednio w strefie działań zbrojnych są dwaj duchowni: rzymskokatolicki ks. Aleksander Kocur oraz ewangelicko-reformowany pastor Aleksander Pawluk. Wraz z grupą świeckich wolontariuszy nie tylko wspierają oni miejscową ludność duchowo, ale organizują również pomoc charytatywną. Szczególną uwagę poświęcają dzieciom, dla których zorganizowali tymczasową świetlicę i dzięki pomocy funduszu „Papież dla Ukrainy” organizują zajęcia terapeutyczne. 

Biskup Jan Sobiło odwiedził także przyfrontowe miasto Mariupol, gdzie spotkał się z ojcami paulinami i pracownikami ośrodka Caritas. W ośrodku, który działa przy miejscowej parafii, udzielana jest pomoc medyczna uchodźcom ze strefy wojennej, którzy swoje tymczasowe schronienie znaleźli w Mariupolu.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

PO się posypała. Struktury rozwiązane

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał dzisiaj struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). „Ta decyzja została podjęta na mój wniosek” – powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.

Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. „Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii” – zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

„Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie” – powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl