PGZ podpisała porozumienie o dalszej współpracy z Ukroboronprom

/ PGZ

5 września, pierwszego dnia kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, Polska Grupa Zbrojeniowa popisała w obecności Ministra Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej Antoniego Macierewicza, Wiceministra Obrony Ukrainy Igora Pawlowskiego i Wiceministra Rozwoju Gospodarczego Ukrainy Jurija Browczenko porozumienie o współpracy z ukraińskim koncernem państwowym Ukroboronprom.

Podpisany dokument potwierdza pozytywne relacje łączące obie firmy i jest wspólnym wyrazem woli kontynuowania dotychczasowej współpracy. Obie strony potwierdzają, że relacje łączące koncerny i spółki wchodzące w ich skład mają istotne znaczenie z punktu widzenia wzajemnych interesów, oraz że istnieje duży potencjał dalszego ich rozwoju.

To dla nas niezwykle ważne porozumieniepowiedział Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz. – Zarówno w kontekście potencjalnej sprzedaży sprzętu produkowanego przez wchodzące w skład PGZ spółki, jak i ze względu na inne projekty realizowane razem z naszymi ukraińskimi partnerami dodał Prezes.

Zawarte porozumienie otwiera nam drogę do połączenia naszych doświadczeń z rozwiązaniami technologicznymi posiadanymi przez PGZ  - powiedział Roman Romanow, Dyrektor Generalny Koncernu Państwowego Ukroboronprom.

Komunikat PGZ 

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Ukraina: Biskup Sobiło odwiedził wolontariuszy na linii frontu

/ facebook.com/theministryofdefence.ua

Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło odwiedził wolontariuszy pracujących na linii frontu – w strefie operacji antyterrorystycznej na pograniczu ukraińsko-rosyjskim. Duchowny spotkał się tam z pracownikami organizacji humanitarnych, wspieranych przez fundusz „Papież dla Ukrainy” oraz Caritas-Polska.

Jak podaje Radio Watykańskie, wśród wolontariuszy pracujących bezpośrednio w strefie działań zbrojnych są dwaj duchowni: rzymskokatolicki ks. Aleksander Kocur oraz ewangelicko-reformowany pastor Aleksander Pawluk. Wraz z grupą świeckich wolontariuszy nie tylko wspierają oni miejscową ludność duchowo, ale organizują również pomoc charytatywną. Szczególną uwagę poświęcają dzieciom, dla których zorganizowali tymczasową świetlicę i dzięki pomocy funduszu „Papież dla Ukrainy” organizują zajęcia terapeutyczne. 

Biskup Jan Sobiło odwiedził także przyfrontowe miasto Mariupol, gdzie spotkał się z ojcami paulinami i pracownikami ośrodka Caritas. W ośrodku, który działa przy miejscowej parafii, udzielana jest pomoc medyczna uchodźcom ze strefy wojennej, którzy swoje tymczasowe schronienie znaleźli w Mariupolu.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

PO się posypała. Struktury rozwiązane

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał dzisiaj struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). „Ta decyzja została podjęta na mój wniosek” – powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.

Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. „Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii” – zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

„Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie” – powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl