PGZ podpisała porozumienie o dalszej współpracy z Ukroboronprom

/ PGZ

5 września, pierwszego dnia kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, Polska Grupa Zbrojeniowa popisała w obecności Ministra Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej Antoniego Macierewicza, Wiceministra Obrony Ukrainy Igora Pawlowskiego i Wiceministra Rozwoju Gospodarczego Ukrainy Jurija Browczenko porozumienie o współpracy z ukraińskim koncernem państwowym Ukroboronprom.

Podpisany dokument potwierdza pozytywne relacje łączące obie firmy i jest wspólnym wyrazem woli kontynuowania dotychczasowej współpracy. Obie strony potwierdzają, że relacje łączące koncerny i spółki wchodzące w ich skład mają istotne znaczenie z punktu widzenia wzajemnych interesów, oraz że istnieje duży potencjał dalszego ich rozwoju.

To dla nas niezwykle ważne porozumieniepowiedział Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz. – Zarówno w kontekście potencjalnej sprzedaży sprzętu produkowanego przez wchodzące w skład PGZ spółki, jak i ze względu na inne projekty realizowane razem z naszymi ukraińskimi partnerami dodał Prezes.

Zawarte porozumienie otwiera nam drogę do połączenia naszych doświadczeń z rozwiązaniami technologicznymi posiadanymi przez PGZ  - powiedział Roman Romanow, Dyrektor Generalny Koncernu Państwowego Ukroboronprom.

Komunikat PGZ 

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

/ zdjęcie ilustracyjne / / Premia; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

"Prokuratura wszczęła śledztwo ws. budowy i eksploatacji autostrady A2 przez spółkę Autostrada Wielkopolska" - poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Śledczy nie udzielają na razie więcej informacji w tej sprawie.

O wszczęciu śledztwa poinformowała rzecznik prasowa szczecińskiej prokuratury regionalnej Iwona Chrobak-Farquharson. Zastrzegła jednak, że prokuratura nie udziela żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.

Więcej informacji śledczy mogą przekazać w przyszłym tygodniu - dodała.

Odesłała do wcześniejszych informacji Prokuratury Krajowej, z których wynika, że śledztwo zostało wszczęte na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. To skutek analizy materiałów dot. budowy i eksploatacji pierwszego i drugiego odcinka A2 dokonanej w departamencie ds. przestępczości gospodarczej PK.

Z informacji prokuratury wynika, że śledztwo prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za zawarcie umów na budowę i eksploatację dwóch odcinków A2 między ministrem infrastruktury a spółką Autostrada Wielkopolska. Według śledczych, działali oni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz spółki Autostrada Wielkopolska. Na skutek tej działalności w nienależyty sposób zabezpieczone zostały interesy ekonomiczne i prawne Skarbu Państwa oraz obywateli. W nieprawidłowy sposób sprawowany był także nadzór nad realizacją zawartych umów - podała prokuratura.

Chodzi o firmę założoną przez Jana Kulczyka i m.in. nakładanie zbyt wysokich opłat za przejazd. Jednocześnie tą samą decyzją Ziobro postanowił o podjęciu na nowo śledztwa w sprawie wypłaty nienależnych rekompensat dla spółki Autostrada Wielkopolska. To postępowanie, które dotyczyło wypłaty spółce 170 milionów złotych w latach 2004-2007, umorzyła w 2008 roku ówczesna Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. Od tego czasu spółka otrzymywała od Skarbu Państwa kolejne rekompensaty. Ich wysokość zakwestionowała w sierpniu 2016 r. Komisja Europejska; zdecydowała, że spółka ma zwrócić polskiemu państwu 895 mln zł. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl