Krynica 2017. Czy biznes może współpracować z administracją? - TRANSMISJA

Udostępnij

Dziś, w środę 6 września o 14.25 zapraszamy na transmisję na żywo z Forum Ekonomicznego w Krynicy. Temat panelu dyskusyjnego to "Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?". Moderatorem panelu będzie Tomasz Sakiewicz. Dyskusja odbędzie się w Pawilonie Małopolska, budynek F - Sala Kraków.

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) może przynieść wiele pozytywnych zmian dla gospodarki i obywateli. W Polsce partnerstwo jednak nie cieszy się wielką popularnością. Drogi, szpitale, uczelnie, finansowanie służby zdrowia – to projekty, które mogą znacząco przyspieszyć, o ile podjęty zostanie skuteczny dialog biznesu z administracją. Szczególnie nową dziedziną w tym zakresie jest służba zdrowia, gdzie coraz więcej projektów powstaje w ramach partnerstwa. Jak to osiągnąć? Jakie korzyści i zagrożenia niesie ta forma partnerstwa? Jak promować partnerstwo, by zwiększyć jego popularność?

Moderatorem panelu będzie Tomasz Sakiewicz, Redaktor Naczelny "Gazety Polskiej", a w dyskusji wezmą udział:

  • Marian Banaś (Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Finansów - Polska)
  • Agnieszka Ferek (Partner - Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k. - Polska)
  • Jakub Gierczyński (Ekspert - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny - Polska)
  • Ksenia Liapina (Szef Służby - Państwowa Służba Regulacyjna Ukrainy - Ukraina)
  • Andrzej Malinowski (Prezydent - Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej - Polska)
  • Wojciech Orzech (Prezes Zarządu - PKP Energetyka Sp. z o.o. - Polska)
  • Jarosław Pinkas (Sekretarz Stanu - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Polska)
  • Henryk Skarżyński (Dyrektor - Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu - Polska)
  • Marek Tombarkiewicz (Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Zdrowia - Polska)

Początek transmisji w środę o 14.25.


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Gowin: dobra współpraca z Izraelem to strategiczny wybór i racja stanu

Jarosław Gowin / P. Tracz / KPRM

Dobra współpraca z Izraelem, to pewien strategiczny wybór i racja stanu - ocenił dziś wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził też ubolewanie, że fundacja Ruderman Family Foundation opublikowała film, w którym pada sformułowanie "polski Holokaust".

Fundacja Ruderman Family Foundation zamieściła w internecie krótki film, w którym - w języku angielskim i hebrajskim - padają m.in. stwierdzenia "polski Holokaust". Kampania tej prywatnej fundacji filantropijnej z Bostonu, zwraca się przeciwko nowelizacji polskiej ustawy o IPN; jej inicjatorzy wzywają władze USA do zerwania relacji z Polską "w imieniu 6 milionów Żydów". Fundacja usunęła swój spot w środę wieczorem.

Ubolewam, że tego typu film mógł się ukazać w przestrzeni publicznej

- powiedział dziś Gowin na konferencji prasowej.

Prosimy wszystkich o wykazanie wrażliwości dla strony izraelskiej, czy szerzej - żydowskiej w tak bolesnej sprawie jak Holokaust, ale też prosimy izraelskich, czy żydowskich partnerów, żeby oni podobny szacunek okazywali dla wrażliwości polskiej. Wierzę, że stosunki Polski i Izraela już wkrótce będą równie dobre, jak w ciągu poprzednich dwudziestu kilku lat

- podkreślił wicepremier.

Dodał, że obecny rząd konsekwentnie przez ponad dwa lata starał się prowadzić jak najlepsze relacje z Izraelem.

Uważamy, że to pewien strategiczny wybór, pewna racja stanu, by dobrze współpracować z Izraelem. To też wzajemne zobowiązanie

- powiedział Gowin.

Przypomniał, że strona polska i żydowska ma za sobą kilkaset lat wspólnej drogi.

Nasi żydowscy współbracia mieszkali na terenach Polski przez setki lat i ta historia była przede wszystkim piękna. Jeśli zdarzyły się w tej historii akty przemocy, nawet zachowania zbrodnicze, to prawdę trzeba ujawnić. Ale od ujawnienia prawdy o faktach nie można przechodzić do generalizujących zarzutów oskarżających ogół Polaków o współudział w Holokauście

- powiedział Gowin.

Pytany o "szerokie oddziaływanie" filmiku Fundacji Ruderman Family, wicepremier powiedział:

Nigdy nie ukrywałem mojego podziwu dla państwa Izrael, dla sprawności środowisk żydowskich w propagowaniu ich punktu widzenia, zarówno na przeszłość jak i na bieżące wydarzenia. Uważam, że powinniśmy się od naszych żydowskich partnerów uczyć tej sprawności.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl