Krynica 2017. Czy biznes może współpracować z administracją? - TRANSMISJA

Udostępnij

Dziś, w środę 6 września o 14.25 zapraszamy na transmisję na żywo z Forum Ekonomicznego w Krynicy. Temat panelu dyskusyjnego to "Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?". Moderatorem panelu będzie Tomasz Sakiewicz. Dyskusja odbędzie się w Pawilonie Małopolska, budynek F - Sala Kraków.

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) może przynieść wiele pozytywnych zmian dla gospodarki i obywateli. W Polsce partnerstwo jednak nie cieszy się wielką popularnością. Drogi, szpitale, uczelnie, finansowanie służby zdrowia – to projekty, które mogą znacząco przyspieszyć, o ile podjęty zostanie skuteczny dialog biznesu z administracją. Szczególnie nową dziedziną w tym zakresie jest służba zdrowia, gdzie coraz więcej projektów powstaje w ramach partnerstwa. Jak to osiągnąć? Jakie korzyści i zagrożenia niesie ta forma partnerstwa? Jak promować partnerstwo, by zwiększyć jego popularność?

Moderatorem panelu będzie Tomasz Sakiewicz, Redaktor Naczelny "Gazety Polskiej", a w dyskusji wezmą udział:

  • Marian Banaś (Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Finansów - Polska)
  • Agnieszka Ferek (Partner - Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k. - Polska)
  • Jakub Gierczyński (Ekspert - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny - Polska)
  • Ksenia Liapina (Szef Służby - Państwowa Służba Regulacyjna Ukrainy - Ukraina)
  • Andrzej Malinowski (Prezydent - Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej - Polska)
  • Wojciech Orzech (Prezes Zarządu - PKP Energetyka Sp. z o.o. - Polska)
  • Jarosław Pinkas (Sekretarz Stanu - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Polska)
  • Henryk Skarżyński (Dyrektor - Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu - Polska)
  • Marek Tombarkiewicz (Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Zdrowia - Polska)

Początek transmisji w środę o 14.25.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Cenckiewicz ujawnia kulisy sensacyjnego przekrętu bezpieki. I zapewnia: „Sprawa jest rozwojowa”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Na przestrzeni lat 90-tych i 2000, mieliśmy do czynienia z procesem masowym, przemysłowym, wymierzonym w archiwalia z okresu PRL-u. Mówimy o niszczeniu dokumentów partyjnych, personalnych – mówił w Telewizji Republika dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

O licznych przypadkach bezprawnego niszczenia akt w archiwach wojskowych w Gdyni, Nowym Dworze Mazowieckim i Rembertowie w latach 1990-2009 poinformowało w ubiegłym tygodniu Wojskowe Biuro Historyczne (WBH). Podkreśliło też, że w latach 2000-2009, mimo ustawy o IPN, niszczono akta organów bezpieczeństwa PRL.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sensacyjny przekręt bezpieki! Jeszcze w latach 2000-2009 niszczono akta tajnych służb PRL

Dziś na antenie Telewizji Republika Sławomir Cenckiewicz mówił o kulisach tego skandalu.

Problem jest poważny, zajmuje się tym też Ministerstwo Obrony Narodowej. Na przestrzeni lat 90-tych i 2000., mieliśmy do czynienia z procesem masowym, przemysłowym, wymierzonym w archiwalia z okresu PRL-u. Mówimy o niszczeniu dokumentów partyjnych, personalnych. Chodzi o proceder, który został ubrany w "legalne zasady" brakowania dokumentów. Nie mówię o wąskim okresie czasu, a 20, 25, niemal 30 latach przemysłowego, myślę, że zaplanowanego, procesu niszczenia dokumentów o ważnej wadze historycznej. W 2009 roku wciąż niszczono dokumenty, które powinny znajdować się w Instytucie Pamięci Narodowej - mamy na to dowody – mówił dyrektor WBH.

Cenckiewicz podkreślił, że "nigdy w archiwach wojskowych nie pojawił się ktoś, kogo można by uznać za obcego".

Zawsze było to hermetyczne środowisko. Okres 2005-2007 nie stanowi żadnego wyjątku. Minister Sikorski nie przeprowadził wówczas żadnych zmian – dodał.

Gość Telewizji Republika mówił, że "w styczniu 2006 roku, z inicjatywy Janusza Kurtyki pojawiła się idea, abym objął stanowisko szefa Centralnego Archiwum Wojskowego".

Taka propozycja padła w gronie trzech osób: Janusza Kurtyki, Radosława Sikorskiego oraz mnie. Ówczesny minister obrony narodowej nigdy nie wywiązał się z tej deklaracji. Tłumaczył, że nie miał możliwości zatrudnienia mnie na stanowisku kierowniczym z wielu przyczyn. Dokładnie w tym samym czasie, kiedy miałem objąć urząd szefa CAW, rozpoczęto masowe niszczenie dokumentów wysokiej wagi państwowej – ujawnił Cenckiewicz.

Dyrektor WBH zaznaczył, że chodzi o "przemysłowy charakter niszczenia akt, o milionach stron, wśród których znajdowały się ważne informacje z punktu widzenia historii naszego kraju".

Znamy nazwiska, mamy bardzo dużo dowodów. Złożyłem trzy zawiadomienia do prokuratury. Uważam, że powinno to być jedno z ważniejszych śledztw. Jak najbardziej mamy do czynienia ze sprawą rozwojową – dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Teczki służb PRL niszczono jeszcze w 2009 roku! Teraz sprawą zajmą się śledczy

O kulisach całej sprawy Cenckiewicz mówił również na antenie TVP Info:

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl