Adamowicz wywołał awanturę po uroczystościach na Westerplatte. MON wyjaśnia jak było naprawdę

/ por. Robert Suchy/CO MON

  

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wywołał spore zamieszanie w mediach informując o rzekomym incydencie podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Adamowicz ma zastrzeżenia do przebiegu Apelu Pamięci wygłoszonego w trakcie uroczystości. Do całej sprawy odniósł się resort obrony wyjaśniając, że wbrew oskarżeniom Adamowicza, wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Wszystko zaczęło się od twitterowych wpisów prezydenta Gdańska, który już po uroczystościach informował dziennikarzy, że jeden z harcerzy został rzekomo w ostatniej chwili „zablokowany przez funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej”.

Do sprawy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej informując, że żandarmeria nie utrudniała nikomu udziału w ceremonii na Westerplatte.

- Uroczyste obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, które odbyły się z udziałem najwyższych władz państwowych, Marszałka Senatu RP, Premier Rady Ministrów oraz Rządu przebiegły zgodnie z ceremoniałem wojskowym – informuje rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Jednocześni resort obrony podkreśla, że „Żandarmeria Wojskowa realizowała zadania zgodnie z prawem”, a jej żołnierze „w żaden sposób nie utrudniali osobom przebywającym na Westerplatte udziału w ceremonii”.

- Funkcjonujące w mediach nagrania z części uroczystości obrazują moment, kiedy apel pamięci jest odczytywany – wyjaśnia ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiaduktem w Genui jechało ponad 30 aut. Wstrząsające WIDEO i ZDJĘCIA z miejsca tragedii

/ Twitter

  

W chwili zawalenia się wiaduktu na autostradzie w Genui znajdowało się na nim około 30-35 samochodów i trzy tiry - podała włoska Obrona Cywilna. Wstępny bilans dzisiejszej katastrofy to 22 ofiary śmiertelne i 13 rannych. Co najmniej 10 osób jest zaginionych.

"Obawiamy się, że liczba zabitych i rannych wzrośnie, gdyż trwa przeszukiwanie gruzów zawalonego mostu" - powiedział szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli.

Stan kilku rannych jest ciężki.

Na miejscu pracują ekipy ratunkowe. Są wśród nich drużyny specjalizujące się w poszukiwaniu ludzi po trzęsieniu ziemi. Poniżej bezpośrednia transmisja z akcji ratunkowej:

A tak wygląda miejsce, w którym znajdował się wiadukt:

A to jeden z wyjątkowych szczęśliwców...

I jeszcze jedno niezwykłe ujęcie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl