Prokuratura zajęła się paszkwilem o szefie MON. Minister Macierewicz zeznawał dzisiaj jako świadek

Tomasz Hamrat

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi czynności sprawdzające ws. doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka, autora książki "Macierewicz i jego tajemnice". Jak dowiedział się portal niezalezna.pl - dzisiaj minister Antoni Macierewicz został przesłuchany jako zawiadamiający. Informację potwierdziła nam prokuratura.

O książce Piątka informowaliśmy już wcześniej. Pisała o niej również na łamach "Gazety Polskiej" Dorota Kania.

"W ostatnim czasie ukazała się książka Tomasza Piątka, felietonisty „Gazety Wyborczej”, pt. „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”, opisująca rzekome związki obecnego szefa MON i jego otoczenia z rosyjskimi służbami, m.in. gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem blisko współpracującym z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie" - można było przeczytać w tekście.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brudna strategia i gry wokół Macierewicza oraz MON

W połowie lipca do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora tej publikacji. Dotyczyło stosowania przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych (za co grozi do 3 lata więzienia) i publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu RP (do dwóch lat więzienia). Przywołany w nim został też art. 231a Kk, w myśl którego z ochrony prawnej przewidzianej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta też funkcjonariusz publiczny w sytuacji, gdy "bezprawny zamach na jego osobę został podjęty z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska".

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Nadal prowadzone są czynności sprawdzające.

- Dzisiaj przesłuchany został minister Antoni Macierewicz - przyznał portalowi niezalezna.pl mecenas Lew Mirski, pełnomocnik A. Macierewicza. - Przesłuchanie odbyło się bez żadnych problemów, ale o szczegółach nie mogę mówić z oczywistych powodów.

Informację potwierdziła prokuratura.

- O godzinie 10 takie przesłuchanie miało miejsce, jako świadka w charakterze zawiadamiającego - mówi Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, który przyznał, że na razie żadne decyzje procesowe jeszcze nie zapadły.

Nie chciał zdradzić planowanych jeszcze czynności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W jakiej koszulce głosował "Bolek"?

/ Piotr Drabik; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl

  

Były prezydent Lech Wałęsa w niedzielę w Gdańsku oddał głos w wyborach samorządowych. Jak mówił, po wyborach oczekuje realizacji programów, które głosili kandydaci.

Były prezydent oddał swój głos w komisji obwodowej mieszczącej się w budynku Uniwersytetu Gdańskiego. Lech Wałęsa wszedł do lokalu wyborczego w białej koszulce z napisem „konstytucja”.

Pytany przez dziennikarzy, czego oczekuje po wyborach, Wałęsa powiedział, że realizacji programów, które głosili kandydaci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl