UJAWNIAMY: Finał bulwersującej imprezy w KGHM. Winni surowo ukarani za kpiny ze Smoleńska

/ twitter.com/PNisztor

redakcja

Kontakt z autorem

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, prezes zarządu KGHM Radosław Domagalski zdecydował o zwolnieniu ze spółki Andrzeja Szydło – byłego dyrektora Huty Miedzi Głogów. Cała sprawa ma związek z bulwersującą imprezą, w trakcie której kpiono z katastrofy smoleńskiej. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że Szydło miał zostać zwolniony z KGHM Polska Miedź S.A. dużo wcześniej, jednak okazało się to niemożliwe ze względu na harmonogram prac Komitetu Audytu. Aby móc podjąć decyzję ws. odwołania z byłego dyrektora Huty Miedzi Głogów, zarząd musiał wcześniej przedłożyć raport końcowy z prac komisji powołanej do ustalenia przebiegu całej imprezy.

Z naszych ustaleń wynika, że Komitet Audytu Rady Nadzorczej dopiero dziś mógł zająć się rozpatrzeniem raportu końcowego z prac komisji, którą powołano w celu ustalenia dokładnego przebiegu i kulisów organizacji tzw. combra hutniczego, który 12 maja br. przygotowała głogowska huta.

 Chcących wypić drinka witała makieta fragmentu samolotu dziobem wbitego w ziemię. Obok stały uśmiechnięte hostessy przebrane za stewardesy. Napis nie pozostawiał wątpliwości, o jaki samolot chodzi: „TU polewamy”. Skojarzenie z katastrofą smoleńską, w której zginęli najważniejsi urzędnicy państwowi z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką, było aż nadto oczywiste. Słowo „skandal” to stanowczo za mało, aby skomentować „żart” menedżerów państwowego przedsiębiorstwa. Zadrwili z tragedii narodowej i okazali skrajny brak szacunku wobec tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Konsekwencje powinny być bardzo surowe 

– informował dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor.

Na naszych łamach podawaliśmy, że zbulwersowana całą sprawą była premier Beata Szydło, która zażądała ukarania osób odpowiedzialnych za skandaliczną sytuację.

NASZ NEWS! Premier Szydło zażądała ukarania winnych za bulwersującą imprezę w KGHM

I faktycznie surowe konsekwencje wyciągnięto natychmiast. Prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. informował, że jedną z pierwszych decyzji w tej sprawie było odwołanie ze stanowiska z dniem 12 czerwca 2017 r.  Andrzeja Szydło, Dyrektora Huty Miedzi w Głogowie. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Z naszych ustaleń wynika, że wobec byłego już dyrektora głogowskiej huty wyciągnięto surowe konsekwencje.

Pan Andrzej Szydło dysponował wiedzą o tematyce combra hutniczego, mimo to nie oszacował w prawidłowy sposób ryzyk związanych z możliwością naruszenia norm społecznych. A za takie należy uznać próby nawiązywania do katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku. Oceniam takie zachowania jednoznacznie negatywnie. Wykraczają one poza standardy etyczne obowiązujące w Polskiej Miedzi i godzą w dobre imię spółki
– powiedział portalowi Niezalezna.pl Radosław Domagalski, prezes zarządu KGHM.

Jednocześnie, w celu uniknięcia podobnych bulwersujących wydarzeń w przyszłości przyjęto rekomendacje dotyczące zwiększenia nadzoru nad organizacją branżowych uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji górniczo-hutniczych. Wprowadzone mają zostać szczegółowe wytyczne, dotyczące obierania tematów przewodnich tego typu imprez i wydarzeń w taki sposób, aby nie naruszały one społecznie przyjętych norm i kodeksu etyki obowiązującego w spółce.

Dziennikarze portalu Niezalezna.pl dowiedzieli się również, dlaczego Andrzej Szydło, pomimo jednoznacznie krytycznej oceny bulwersującej imprezy i odwołania go z funkcji dyrektora głogowskiej huty, dopiero dzisiaj został zwolniony z KGHM Polska Miedź S.A.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że choć prezes KGHM Radosław Domagalski wielokrotnie podkreślał, iż decyzja o zwolnieniu dyrektora huty z KGHM powinna zostać podjęta znacznie wcześniej, formalnie nie było jednak takiej możliwości. Wszystko za sprawą zobowiązania zarządu spółki przez Komitet Audytu, do przedłożenia raportu końcowego z prac komisji powołanej do ustalenia przebiegu bulwersującej imprezy.

Pikanterii całej sprawie dodają również kulisy odwołania Andrzeja Szydło ze stanowiska dyrektora Huty Miedzi Głogów. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli nasi dziennikarze, wynika, że głosowanie w tej sprawie nie było jednomyślne, a rozbieżności co do oceny przebiegu samej imprezy pojawiły się zarówno w zarządzie spółki, jak i w jej radzie nadzorczej. Próbowano nawet tłumaczyć byłego już dyrektora huty i przekonywać, że decyzja o jego dymisji może być pochopna.

Ostatecznie na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Audytu, po zakończeniu wszelkich kwestii proceduralnych i korporacyjnych, swoją decyzję ws. Zwolnienia Andrzeja Szydło z KGHM zakomunikował zebranym prezes spółki Radosław Domagalski.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Mieli handlować cukierkami - wyłudzali VAT

Mieli handlować cukierkami - wyłudzali VAT

Wolontariuszki z diecezji bielsko-żywieckiej…

Wolontariuszki z diecezji bielsko-żywieckiej…

Polański molestował 10-letnie dziecko?

Polański molestował 10-letnie dziecko?

NZS oddało hołd ofiarom stanu wojennego

NZS oddało hołd ofiarom stanu wojennego

Dom katalońskiego watażki skonfiskowany

Dom katalońskiego watażki skonfiskowany

"Solidarnie dzielmy owoce sukcesy". Już dziś wywiad z nowym premierem w "Gazecie Polskiej"!

/ GP

"Prawo i Sprawiedliwość obiecało Polakom, że jakość ich życia podczas naszych rządów znacząco się podniesie. I to dla wielu już się spełniło, natomiast naszym celem jest solidarny podział owoców sukcesu tak, aby wszyscy z niego korzystali" - mówi w rozmowie z "Gazetą Polską" premier Mateusz Morawiecki. Rozmowa Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z nowym szefem rządu w najnowszym wydaniu tygodnika już od dziś w kioskach!

Gospodarka przede wszystkim nie może być odklejona od codziennego życia. Gospodarka i społeczeństwo to jedno. To dzięki sukcesowi w walce z mafiami VAT-owskimi, które okradały nasze państwo na dziesiątki miliardów złotych, możemy pozwolić sobie na realizacje solidarnego programu społecznego

- mówi "GP" Mateusz Morawiecki. Premier dodaje:

Kiedyś Wielka Brytania wydawała się bardzo atrakcyjna dla rodziców, dziś przy trójce dzieci w Polsce dostaje się tyle samo, a od czwórki wzwyż więcej. A każdy wie, że ceny w Londynie są znacznie wyższe niż w Warszawie, a na prowincji w Anglii wyższe niż w polskich miastach średniej wielkości. Prawo i Sprawiedliwość obiecało Polakom, że jakość ich życia podczas naszych rządów znacząco się podniesie. I to dla wielu już się spełniło, natomiast naszym celem jest solidarny podział owoców sukcesu tak, aby wszyscy z niego korzystali.

Zdaniem Mateusza Morawieciego cztery kluczowe choroby naszego życia społecznego i gospodarczego, a zarazem symbole naszej słabości, to bieda, bezrobocie, brak mieszkań i cywilizacyjne zapóźnienia w służbie zdrowia.

Z tych czterech jeźdźców apokalipsy, w ogromnej mierze dzięki naszym działaniom, na dwóch polach pojawiła się nadzieja zwiastująca lepsze czasy. Biedy jest znacznie mniej, a bezrobocie jest w potężnym odwrocie. Ale dziś cały czas do zrealizowania pozostaje jeszcze program taniego budownictwa mieszkaniowego oraz naprawa systemu służby zdrowia. Tym tematom na pewno nadamy najwyższy priorytet

- mówi "GP" premier. Morawiecki deklaruje też:

Chcemy nowego otwarcia w dialogu z Brukselą, ale też oczekujemy nowego otwarcia po stronie Brukseli. Mniej emocji i ideologii, a więcej racjonalności i prawdziwego dialogu. Kraje tzw. Starej Europy powinny też zrozumieć, że kraje nowej Europy, w tym Polska, to już okrzepłe demokracje, ze stabilną gospodarką, świadome swej podmiotowości państwa i dojrzałe wspólnoty narodowe. Kraje takie jak Polska mogą mieć i mają świeże pomysły na rozwiązanie starych europejskich problemów.

Całość rozmowy już dziś w tygodniku "Gazeta Polska".

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl