Air Show 2017: Niezwykłe zdjęcia podniebnych akrobacji! FOTOGALERIA

Air Show 2017 / facebook.com/Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Około 170 tysięcy widzów podziwiało podniebne akrobacje polskich i zagranicznych pilotów w czasie dwudniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z dziesięciu państw.

Koordynator tegorocznego Air Show gen. bryg. Krzysztof Żabicki, powiedział dziennikarzom, że dwudniowe pokazy lotnicze przebiegły bez większych zakłóceń. 

Co prawda po południu nad Radomiem przeszła burza i pokazy zostały przerwane na kilkadziesiąt minut, ale widzowie nie przestraszyli się deszczu. Gdy pogoda poprawiła się, ludzie wrócili na płytę lotniska, a samoloty znów poszły w górę 
– zaznaczył Żabicki.

W czasie burzy porwany przez wiatr balon reklamowy przewrócił się na widzów. 

Na skutek uderzenia jedna osoba doznała niegroźnego urazu głowy. Od razu udzielono jej pomocy medycznej 
– poinformowała rzecznik Air Show Magdalena Busz.

Organizatorzy chwalili publiczność radomskiego Air Show za zdyscyplinowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Air Show 2017 w Radomiu. Niesamowite zdjęcia z największej tego typu imprezy w Polsce

Według koordynatora Air Show w ciągu dwóch dni pokazy obejrzało około 170 tysięcy osób. W tym roku wejście na imprezę było bezpłatne, ale trzeba było wcześniej pobrać przez internet wejściówki. Bezpłatne karty wstępu szybko się jednak rozeszły. W niedzielę po południu organizatorzy podjęli decyzję, że na dalsze pokazy wpuszczane będą także osoby nieposiadające wejściówek. Wielu radomian skorzystało z tej możliwości.

Gen. Żabicki, pytany przez dziennikarzy, czy w 2018 r. w Radomiu także odbędzie się Air Show, powiedział, że Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Siły Powietrzne rozpoczęły już przygotowania do przypadającej w przyszłym roku stulecia polskiego lotnictwa. Ich zwieńczeniem – jak zaznaczył – będą pokazy lotnicze, ale o tym, gdzie one się odbędą, zdecyduje resort obrony narodowej. 

Radom, bardzo dobrze spisując się jako współorganizator, ma także szanse na organizację pokazów w 2018 roku 
– zaznaczył Żabicki.

Air Show w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. W tym roku jej organizatorami było wojsko i władze miasta. W ciągu dwóch dni nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw, m.in. z Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy i USA.

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...
Tagi
Wczytuję komentarze...

Były polityk PO dosadnie o wpisie Tuska. „Zarzucił PiS-owi strategię opozycji totalnej i rządów PO-PSL”

/ KPRM

– Zdenerwowały mnie dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest bezpośredni zarzut do Prawa i Sprawiedliwości, który jest właściwie streszczeniem strategii opozycji totalnej i Platformy Obywatelskiej za poprzednich rządów PO-PSL. Patronem i programistą tejże strategii był oczywiście przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, czyli sam zainteresowany. Drugą rzeczą natomiast jest insynuacja i absurd – powiedział w Telewizji Republika eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Mówiąc o drugiej rzeczy, która zdenerwowała go we wpisze Tuska wskazał, że "mowa o zarzucaniu Prawu i Sprawiedliwości współpracy i podobnej taktyki do kremlowskiej polityki Putina".

Tego typu polityczne oskarżenia nie wyszły od pierwszego lepszego polityka, tylko przewodniczącego RE. Cały świat więc pomyślał, że to prawda i jest się o co martwić, tym bardziej, jeśli jesteśmy świadkami debat na temat praworządności w Polsce -- ocenił.

Z kolei na antenie Polsat News podkreślił, że swoim wpisem przewodniczący Rady Europejskiej zaszkodził Polsce.

Donald Tusk to nie jest bloger, tylko to jest numer dwa w UE - w sensie hierarchii formalno-protokolarnej - i to jest czytane na całym świecie – powiedział europoseł.

W ocenie Saryusz-Wolskiego Tusk naruszył ducha artykułu 15. traktatu o UE.

Artykuł 15., ustęp 6. mówi o tym, że przewodniczący Rady nie może sprawować żadnych publicznych funkcji – wskazał eurodeputowany.

Źródło: telewizjarepublika.pl, PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl