Air Show 2017: Niezwykłe zdjęcia podniebnych akrobacji! FOTOGALERIA

Air Show 2017 / facebook.com/Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Około 170 tysięcy widzów podziwiało podniebne akrobacje polskich i zagranicznych pilotów w czasie dwudniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z dziesięciu państw.

Koordynator tegorocznego Air Show gen. bryg. Krzysztof Żabicki, powiedział dziennikarzom, że dwudniowe pokazy lotnicze przebiegły bez większych zakłóceń. 

Co prawda po południu nad Radomiem przeszła burza i pokazy zostały przerwane na kilkadziesiąt minut, ale widzowie nie przestraszyli się deszczu. Gdy pogoda poprawiła się, ludzie wrócili na płytę lotniska, a samoloty znów poszły w górę 
– zaznaczył Żabicki.

W czasie burzy porwany przez wiatr balon reklamowy przewrócił się na widzów. 

Na skutek uderzenia jedna osoba doznała niegroźnego urazu głowy. Od razu udzielono jej pomocy medycznej 
– poinformowała rzecznik Air Show Magdalena Busz.

Organizatorzy chwalili publiczność radomskiego Air Show za zdyscyplinowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Air Show 2017 w Radomiu. Niesamowite zdjęcia z największej tego typu imprezy w Polsce

Według koordynatora Air Show w ciągu dwóch dni pokazy obejrzało około 170 tysięcy osób. W tym roku wejście na imprezę było bezpłatne, ale trzeba było wcześniej pobrać przez internet wejściówki. Bezpłatne karty wstępu szybko się jednak rozeszły. W niedzielę po południu organizatorzy podjęli decyzję, że na dalsze pokazy wpuszczane będą także osoby nieposiadające wejściówek. Wielu radomian skorzystało z tej możliwości.

Gen. Żabicki, pytany przez dziennikarzy, czy w 2018 r. w Radomiu także odbędzie się Air Show, powiedział, że Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Siły Powietrzne rozpoczęły już przygotowania do przypadającej w przyszłym roku stulecia polskiego lotnictwa. Ich zwieńczeniem – jak zaznaczył – będą pokazy lotnicze, ale o tym, gdzie one się odbędą, zdecyduje resort obrony narodowej. 

Radom, bardzo dobrze spisując się jako współorganizator, ma także szanse na organizację pokazów w 2018 roku 
– zaznaczył Żabicki.

Air Show w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. W tym roku jej organizatorami było wojsko i władze miasta. W ciągu dwóch dni nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw, m.in. z Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy i USA.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier RP jak... Hitler, Stalin i Lenin?! Ta kobieta nie zna wstydu!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

To się popisała! Żona Rafała Grupińskiego z PO wstawiła na swoim profilu na Facebooku skandaliczną grafikę. Porównuje się w niej premiera Mateusza Morawieckiego m.in. do zbrodniarzy - Hitlera, Stalina i Lenina. "Nie ma na to kary?" - pytają internauci. Sama zainteresowana... broni tego "genialnego" pomysłu. Zobaczcie sami, jak bardzo można nie mieć wstydu.

Przewodnicząca Rady Miasta st. Warszawa Ewa Malinowska-Grupińska postanowiła popisać się przed użytkownikami Facebooka wstawieniem mocno... niestosownej grafiki. 

Grafika zestawia bowiem ulotkę przedstawiającą Mateusza Morawieckiego z dziećmi (która ma za zadanie informować o wyprawce szkolnej - świadczeniu w wysokości 300 zł dla uczniów) z plakatami zbrodniarzy totalitarnych: Hitlera, Stalina, Lenina, Mao Zedonga Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.

Gdy na taką bezczelność zareagowali internauci, a o sprawę została zapytana sama zainteresowana, okazało się, że wcale nie dostrzegła niestosowności tego typu porównań.

Pytana o nią przez dziennikarza Wirtualnej Polski powiedziała:

Bardzo mnie poruszyła ulotka, którą pan Morawiecki wysłał do szkół. Premier nie potrafi się nawet na niej uśmiechnąć! (...) Mówienie dzieciom przez rząd, który zabrał tym dzieciom podręczniki, że nagle daje im 300 zł, to hipokryzja.

Zresztą, jej zdaniem, nie ma tu nic zdrożnego:

 A czy grafika, którą zamieściłam, jest przesadą? Przesadą jest rządowa ulotka z wizerunkiem premiera

– dodała. Ale widocznie jednak się trochę przestraszyła - grafika z jej profilu zniknęła.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl